آیت‌الله قائم‌مقامی در نشست گفتمان انقلاب اهواز:

حفظ همدلی آحاد ملت در آستانه انتخابات وظیفه همگانی است/ فتنه ۸۸ جنگی میان حق و باطل بود

 حفظ همدلی آحاد ملت در آستانه انتخابات وظیفه همگانی است/ فتنه ۸۸ جنگی میان حق و باطل بود

به گزارش سراج24، آیت‌الله قائم‌مقامی ساعتی پیش در نشست کاروان تبیین گفتمان انقلاب اسلامی اظهار داشت: در جامعه اسلامی همه باید از یک شخص واحد که امام زمان(عج) است پیروی کنند و اکنون که رؤیت امام(عج) برای همگان میسر نیست پیروی از نائب امام(عج) بر همگان واجب است.

وی افزود: مقام معظم رهبری نائب بر حق امام زمان(عج) هستند بنابراین پیروی و تبعیت از فرمایشات ایشان بر همگان واجب و اجرای فرامین ایشان لازم الاجرا است.

استاد اخلاق، معارف و مباحث دینی با اشاره به وضعیت اسفبار فساد دینی و اخلاقی در دوران طاغوت و رژیم پهلوی عنوان کرد: امام خمینی(ره) با سپر قرار دادن خود در برابر این فساد اخلاقی رژیم طاغوت، زمینه‌سازی قیام اسلامی مردم را فراهم کردند و چون مردم از وضعیت آن روزها دل خوشی نداشتند با امام(ره) هم‌صدا شده علیه رژیم طاغوت قیام کردند.

انقلاب اسلامی ایران نتایج جهانی داشت

آیت‌الله قائم‌مقامی تصریح کرد: امام خمینی(ره) جامعه ایران را از چنگال فساد خاندان پهلوی رهایی بخشیدند، و انقلاب اسلامی را با همراهی مردم در این سرزمین رقم زدند که نتایج بسیار خوبی برای همه جهان داشت.

وی در ادامه با اشاره به شروع نهضت امام خمینی(ره) در قم به ترجمه کلمه«عش» به‌معنای آشیانه پرداخت و گفت: قم آشیانه پیغمبر(ص) است، قم به‌معنای ایران خالص تعبیر می‌شود. قم منبعی برای کل دین در ایران و سراسر جهان بوده است.

استاد اخلاق، معارف و مباحث دینی با بیان اینکه در دهه 50 استاندار خراسان و متولی حرم امام رضا(ع) یک شخص مشروب‌خوار بود و بارها با حالت مستی به بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) وارد می‌شد، افزود: فساد در زمان رژیم پهلوی تا این اندازه بوده است و خداراشکر با انقلاب اسلامی این‌گونه مفسدین دیگر در جامعه ما هیچ‌گونه جایگاهی ندارند.

وی تنها راه نصرت انسان مسلمان را آزاد کردن دین از دست کفار دانست و گفت: برکت انقلاب اسلامی باعث شد تا جامعه ایران با اهداف والای امام حسین(ع) آشنا شوند و در 8 سال دفاع مقدس پوزه صدام و حامیانش را به خاک بمالند.

عقل و بصیرت لازمه برطرف‌کردن مشکلات

آیت‌الله قائم‌مقامی داشتن عقل و بصیرت را مهم‌ترین عنصر برای برطرف کردن مشکلات جامعه عنوان کرد و افزود: فهمیدن و شناختن خوب از بد سبب می‌شود که کسی فریب نخورد و با این ابزار بتوانیم مشکلات جامعه را یکی پس از دیگری برطرف نماییم.

وی در ادامه به سخنان برخی کم‌خردان مبنی بر اینکه رهبری چرا با دانستن وضع اسفبار جامعه اسلامی چرا حکم جهاد نمی‌دهند اشاره کرد و گفت: همه می‌دانند که رهبر ما برحق است، اما ایشان برای دستور دادن مصلحت اسلامی ملت ایران را پیش‌ِرو می‌بینند و سپس دستوری را صادر می‌کنند.

قائم‌مقامی افزود: برخی می‌پندارند که ولی امر بودن کاری ساده است، اما دشوارترین و در عین حال خطرناکترین سمت در جامعه اسلامی ولی امر مسلمین بودن است که الحمدلله رهبر معظم ما تاکنون به‌خوبی جامعه اسلامی را هدایت کرده‌اند.

وی با یادآوری فتنه 88 این‌گونه اتفاقات را جنگی میان حق و باطل یاد کرد و مردم را از فریب خوردن برابر افرادی که روزگاری اهل انقلاب بودند و امروز بنده شیطان شده‌اند برحذر داشت.

منتخبین خبرگان نقش مهمی در ادامه مسیر انقلاب دارند

این استاد اخلاق، معارف و مباحث دینی در ادامه با توجه به انتخابات پیش‌ِرو اظهار داشت: رأی دادن حق هر ایرانی است و همه باید برای دفاع از حق خود در این انتخابات حضور یابند. انتخابات مجلس خبرگان از اهمیت بالایی برخوردار است. منتخبین خبرگان همان‌هایی هستند که در تعیین رهبری جامعه اسلامی نقش بسیار مهمی دارند.

آیت‌الله قائم‌مقامی در ادامه بر اتحاد ملت ایران تأکید کرد و گفت: همه باید یک قلب شوند و اجازه ندهند کسی میان این یک قلب تفرقه ایجاد کند. همدلی وظیفه بسیار مهمی است که بر دوش همه ملت ایران است.

وی دفاع از انقلاب را مهمترین عنصر برای صادر کردن انقلاب اسلامی به جهانیان عنوان کرد و افزود: جوانان با تقوا و انجام واجبات در تبلیغ انقلاب اسلامی به جهانیان کوشا باشند. لازمه جوان در جامعه اسلامی رویارویی با دشمنان است.

استاد اخلاق، معارف و مباحث دینی در پایان به پوشش بانوان اشاره کرد و گفت: شیطان با القای کلمه پوشش مدرن در ذهن بانوان پوشش غیراسلامی را میان جامعه اسلامی رواج می‌دهد.

 

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

https://telegram.me/joinchat/CZFBeDvqGN8ZqY3U3m7RqQ

اخبار مرتبط

سومین مناظره‌ی زاکانی و تاجزاده با محوریت انتخابات سال ۸۸ و فساد اقتصادی

نشست آموزشی در دانشگاه با حضور یکی از محکومین، فتنه 88+عکس و سند

روایت کدخدایی از پیشنهاد تامل برانگیز معترضان به نتیجه انتخابات ۸۸‌

0 نظر

ارسال نظر

capcha