تعطیلی مدارس در روزی که شاخص‌ آلاینده‌ها پایین ماند

تعطیلی مدارس در روزی که شاخص‌ آلاینده‌ها پایین ماند

به گزارش سراج24، شاخص‌های آلودگی هوا بنابر گفته معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست روز گذشته عدد 119 بود و بنابر تمهیدات ارائه شده از سازمان هواشناسی مبنی بر وجود پدیده وارونگی هوا و افزایش غلظت آلاینده‌ها کمیته اضطرار تشکیل شد و راهکار تعطیلی مدارس و تاخیر در ساعت اداری را مصوب کرد؛ علت این اقدام از سوی کمیته اضطرار سلامت مردم اعلام شده است.

اما این رویکرد کمیته اضطرار در روزی که هوا تنها برای گروههای حساس ناسالم بود موجب شد تا مردم دنبال علت اصلی بگردند، چرا که در روزهای آذرماه و ابتدای دی ماه امسال که هوا به مراتب آلوده‌تر از زمان کنونی بود مدارس به راحتی تعطیل نمی‌شد و حتی کاهش ساعت ادارات در ایامی که هوا برای همه گروهها آلوده بود نیز انجام نگرفت.

در برخی  روزهای آذرماه و دی ماه امسال شاخص‌های آلاینده‌ها حتی از میزان ناسالم بودن برای گروه‌های حساس هم بالاتر رفت، اما نه تنها با تعطیلی مدارس در بعضی ایام مخالفت شد بلکه مسئولان ذی‌ربط خواستار به مدرسه رفتن دانش آموزان و عدم تعطیلی ادارات و مدارس بودند.

عدد شاخص‌های آلودگی در آذرماه و دی ماه که تهران و کلانشهرها با 20 روز آلودگی مستمر دست به گریبان بودند حتی تا مرز عدد 150 هم رفت و مردم در تعجب هستند که چرا در ایام آذر و دی چنین اتفاقی نیفتاده و تعطیلی به ندرت انجام گرفت.

 

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

https://telegram.me/joinchat/CZFBeDvqGN8ZqY3U3m7RqQ

اخبار مرتبط

نخستین نشست دورهمی مدارس پیشرو

ناچار به انتخاب بین بد و بدتر شده‌ایم/ ستاد مقابله با کرونا با آلودگی هوا هم مقابله ‌کند

تبلور «شور حسینی و مهر دانش آموزی» در آستانه شروع مدارس بوشهر

0 نظر

ارسال نظر

capcha