عضو هیئت مدیره خانه تعاونگران:

اقتصاد تعاونی دچار روزمرگی شده است

اقتصاد تعاونی دچار روزمرگی شده است

به گزارش سراج24،احمد هاشمی با بیان اینکه بخش تعاونی برای دوران پسا برجام باید برنامه داشته باشد گفت: رونق اقتصادی تعاونی ها در گرو مردمی شدن اقتصاد است.

وی با بیان اینکه تحولات اخیر نشان می دهد که اگر بخواهیم مصونیت اقتصادی داشته باشیم باید اقتصاد مقاومتی را کاربردی کنیم گفت: اقتصاد مقاومتی در پایداری و تقویت رونق اقتصادی کشور نقش اساسی و مهمی دارد.برای تحقق اقتصاد مقاومتی در پسابرجام باید به اقتصادمردمی متکی شد و از برونگرایی شتابزده و وابستگی به واردات بی رویه حذر کرد.

هاشمی با تاکید بر اینکه، بزرگ ترین مانع اجرای اقتصاد مقاومتی، دولتی بودن اقتصاد است گفت: دولت باید تمام تلاش خود را برای اتکا به ظرفیت های تعاونی و خصوصی انجام دهد و از گسترده شدن حجم دولت جلوگیری کند.

عضو هیئت مدیره خانه تعاونگران افزود: بخش تعاونی نماد اقتصاد مردمی است و بهبود فضای کسب و کار و روان سازی و تسهیل فعالیت تعاونیها موجب تقویت درونگرایی و تحقق اقتصاد مقاومتی خواهد شد.

این فعال بخش تعاونی با بیان اینکه ، اقتصاد تعاونی دچار روزمرگی شده است گفت: تعاونگران نباید چشم انتظار معجزه از سوی دولت باشند بلکه باید خودشان در این بخش تغییر بنیادین ایجاد کنند.شواهد حاکی از آن است که بخش تعاونی فاقد یک برنامه عملیاتی مدون و منسجم برای تحولات پسابرجام است.تعاونگران باید تلاش کنند در دوران پسابرجام ، جایگاه اقتصاد تعاونی را در نردبان توسعه کشور در سطح بالاتری قرار دهند.

وی با بیان اینکه رونق بخش تعاونی روی کاغذ ایجاد نمی شود و فقط عمل گرایی واقعی از سوی دولت و تعاونگران است که منجر به رشد اقتصاد تعاونی خواهد شد گفت: با توجه به اینکه در روزهای پایانی برنامه پنجم توسعه هستیم گزارش اقدامات اجرایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اتاق تعاون مرکزی می تواند به شناخت نقاط ضعف و قوت اقتصاد تعاونی کمک بزرگی کند.

منبع: تسنیم


به کانال تلگرامی ما بپیوندید

https://telegram.me/seraj24_ir
 

اخبار مرتبط

نظارت مالی اولویت وزارت اقتصاد است

اولین دوره جشنواره «مدافعان اقتصاد مردمی» برگزار می‌شود

پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی به سرپرستان خانوار در صورت ابتلا به کرونا

0 نظر

ارسال نظر

capcha