نبرد مرورگرها در دنیای وبگردی

نبرد مرورگرها در دنیای وبگردی

به گزارش سراج24، با ظهور پدیده اینترنت عرصه رقابت جدیدی فراهم شد که سردم داران آن مرورگران وب هستند که دروازه ای برای ورود به دنیای بی حد و مرز اینترنت محسوب می شوند. هر یک سعی دارند تا با افزودن قابلیت های بیشتر و یا تقویت ویژگی های قبلی گوی سبقت را از سایر رقبا برباید.

 

اما نکته قابل توجه این است که در اکثر مواقع با توجه به سلیقه متنوع کاربران هر یک از آنها بسته به نیاز خود یکی از مرورگرها را به عنوان مرورگر برتر انتخاب می کنند و نبردی مجازی بین مرورگرها برپاست.

نبرد مرورگرها در دنیای وبگردی

رضا شفیعی کارشناس فناوری اطلاعات در گفتگو با خبرنگار گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص ویژگی های مورد نیاز برای بهرمندی از وبگردی با سرعت بالا گفت: برای وبگردی یک سری مؤلفه نیاز است که باید در نظر گرفته شود. اولین مسئله ای که باید به آن توجه کرد ظاهر مرورگر یا همان UI است که باید به محیط سایر نرم افزارها نزدیک باشد تا کاربران تازه کار دچار سردرگمی نشوند به عبارت دیگر همه چیز دم دست بوده و راحت قابل استفاده باشد.

وی در ادامه افزود: پس از ویژگی ظاهری مرورگر به سراغ موارد کوچکتری همچون، توانایی باز کردن آخرین صفحه سرچ شده و دارا بودن قابلیت نرم افزار دانلود منیجر در مرورگر می رویم و به این مورد توجه می کنیم که امکان ادامه فرآیند هنگام دانلود کردن در مرورگر تعریف شده باشد.

شفیعی اظهار داشت: یک مرورگر کار آمد باید قابلیت نشانه گذاری (bookmarks) آدرس هایی که مدام مورد کاربرد هستند و دسته بندی آنها را داشته باشد، علاوه بر این کاربر بتواند از bookmarks های تعریف شده در سایر نرم افزارها نیز استفاده کند.

وی خاطر نشان کرد: قابلیت دیگری که یک مرورگر را کامل می کند امکان برقراری ارتباط بین مرورگر موجود در تلفن همراه، تبلت و رایانه خانگی و داشتن صفحه spead dialاست که نرم افزارهای پرکاربرد را در صفحه مرورگر دردسترس قرار می دهد.

نبرد مرورگرها در دنیای وبگردی

برای داشتن نرم افزاری که تمام نیازهای شما را در حداقل زمان جوابگو باشد به افزونه های جانبی ابزارهایی که به قابلیت کاربر اضافه کند نیاز داریم.

شفیعی در ادامه سایر قابلیت هایی که به طور معمول یک مرورگر باید دارا باشد را چنین توصیف کرد: مالتی تب بودن در عین سرعت قابل قبول مرورگر و همچنین امکان ذخیره صفحات وب جستجو شده از جمله مواردی است که یک کاربر باید از یک مرورگر کار آمد انتظار داشته باشد.

گفتنی است؛ موارد یاد شده حداقل امکاناتی است که یک مرورگر باید از آن برخوردار باشد تا بتواند رضایت کاربران را به خود جلب کند.

شفیعی ادامه داد: ممکن است هر کاربر بر اساس مرورگری که عادت به استفاده از آن را دارد در خصوص مرورگرها اظهار نظر کند اما باید بدانید در نظر گرفتن این موارد در افزایش سرعت و بهبود عملکرد کاربران تاثیر بسزایی دارد به طوری که وجود این امکانات باعث می شود تا با افزایش سرعت زمان کمتری را پای اینترنت صرف کنیم و همچنین بخاطر سرعت عمل حجم کمتری از اینترنت استفاده می شود و در نتیجه در هزینه ها صرفه جویی به عمل می آید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در نهایت گوگل کروم را به عنوان مرورگری که حداکثر امکانات را برای ارائه خدمات مطلوب به کاربران را دارد پیشنهاد می کنیم، همچنین گوگل کروم قابلیتی به نام کمپرس اطلاعات دارد که توسط آن اطلاعاتی که دراختیار کاربر قرار می گیرد ابتدا فشرده شده و سپس برای مخاطب ارسال می شود که به این روش کاهش قابل توجهی در هزینه ها شاهد هستیم.

در ادامه آموزش تصویری فعال کردن بخش فشرده سازی اطلاعات در گوگل کروم را مشاهده می کنید.

 

نحوه کار:

برای انجام این کار کافیست مراحل را به ترتیب تصاویری که در ادامه آورده شده است دنبال کنید و در پایان نتیجه کار را ببینید. در تصاویر زیر میزان حجم صرفه جویی شده را در برابر حجم واقعی اطلاعات دریافت شده در یک روز مشاهده خواهید کرد.

نبرد مرورگرها در دنیای وبگردی

 

نبرد مرورگرها در دنیای وبگردی

 

 

 

نبرد مرورگرها در دنیای وبگردی

 

 

نبرد مرورگرها در دنیای وبگردی

 

 

 

 

به کانال تلگرامی سراج24">سراج24  بپیوندید

https://telegram.me/seraj24_ir

 

اخبار مرتبط

آنجلینا جولی طعمه‌ای برای دستگیری یک تبهکار شد!

توقیف ۱۶ میلیون نشریه و ۱۴ هزار وبسایت در چین

نسخه جدید سایت عربی Khamenei.ir آغاز بکار کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha