«سراج 24» از مدیریت شهید احمد کاظمی گزارش می‌دهد؛

پنج ویژگی مدیریتی سردار شهید کاظمی از زبان سردار سلیمانی/"احمد فرصت‌ها را محدود می‌دانست"/گروهی را مدیریت می‌کرد که حجم کار بیشتری داشت

پنج ویژگی مدیریتی سردار شهید کاظمی از زبان سردار سلیمانی/"احمد فرصت‌ها را محدود می‌دانست"/گروهی را مدیریت می‌کرد که حجم کار بیشتری داشت

به گزارش «سراج24» در کوبا برای آنکه یک نفر را با ادای احترام نام ببرند از لفظ «چه» استفاده می کنند. این لفظ از اواسط قرن بیستم به صورت معنی داری برای خطاب قرار دادن ارنستو رافائل گوارا دلاسرنا (1928 - 1967) استفاده می شد. چه گوارا چریک آرژانتینی الاصل بود که برای دفاع از ملت های آمریکای لاتین به ویژه کوبا و بولیوی تلاش های بی وقفه و تاثیرگذاری را انجام داد. چه گوارا در مورد علت مبارزاتش برای مردمی که در میان آنها به دنیا نیامده می گوید: «هر قطره خون ریخته شده در سرزمینی که در زیر پرچمش زاده نشده باشی، تجربه‌ ای است که به زنده ماندگان منتقل می ‌شود تا بعدا آن را در مبارزه برای رهایی کشورشان به کار برند. همچنان‌ که خلقی که خود را آزاد می ‌سازد، ‌قدمی بر می ‌‌دارد در پیکار برای رهایی مردم خود ما.»

یکی از ویژگی های خاصی که نام چه گوارا را در سطح جهان مطرح ساخت و در میان یک صد چهره تاثیر گذار تایم در قرن بیستم قرار داد تلاش سخت کوشانه وی بود. در یکی از خاطراتی که در مورد این ویژگی او نقل شده است گفته می شود: «وقتی یک فیلسوف معروف فرانسوی (ژان پل سارتر) درخواست ملاقات از چه گوارا می کند، چه گوارا نیمه شب به او وقت می دهد. سپس با ظاهری آراسته و کاملا آماده ساعت ۲ نیمه شب به ملاقات این فیلسوف می آید. وقتی فیلسوف فرانسوی از او دلیل این کارش (وقت دادن در نیمه شب) را می پرسد، چه گوارا در جوابش می گوید: ما کارهای عقب مانده در کشور زیاد داریم. دیگر نباید خفت.»

این روش کار که در تعابیر دینی می توان از آن به عنوان مدیریت جهادی یاد کرد سنگ محکی برای اراده های آهنین است. انسان هایی که اهداف خود را در مدار اعتقادات قرار داده اند و برای رسیدن به آن از راحت طلبی و رفاه فاصله می گیرند تاریخ ساز می شوند و بعد از حیاتشان در این دنیا اثر آنها همچنان در جهان باقی می ماند. در شناخت بیشتر این اراده ها همیشه نیاز نیست به خارج از مرزهای جغرافیایی چشم دوخت. این کار ممکن است موجب تعیین مصداق برای «آنچه خود داشت ز بیگانه تمنا می کرد» حافظ شود. سردار شهید احمد کاظمی یکی از نونه‌های این نوع مدیرت بود.

سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تحلیل روش های مدیریتی شهید کاظمی در دوره دفاع مقدس به ویژگی های متعددی اشاره می کند که یکی از آنها استفاده از تمام فرصت هاست. او در مورد این ویژگی شهید کاظمی می گوید: «در نیروی زمینی در همان مقطع می‌ دوید مثل کسی که فرصت ندارد و باید آن را به یک نقطه برساند و نتیجه استراتژیک بگیرد. احمد در این موارد واقعا منحصر به فرد بود. این نکته را هم بگویم که احمد فرصت ‌ها را محدود می ‌دانست از نظر زمانی، چه در تاکتیک و چه در استراتژی، همیشه محدود می‌ دانست، مثل کسی که وقت ندارد، این طوری به موضوع نگاه می ‌کرد.»

کوبا کشوری که بر اساس نگاه مادی گرایی توسط مبارزان ضد سرمایه داری انقلاب خود را تثبیت نمود با آنکه نگاهش محدود به جهان مادی بود و آرمان زندگی جاوید در سرای باقی را برای نیروهای خود نمی دید، توانست اراده های قدرتمندی را به صحنه مبارزات وارد نماید. اما در انقلاب اسلامی ایران، اراده ها از مرز دفاع از جنبه های مادی یک کشور و ملت عبور کرده بود و رزمندگان دفاع مقدس بر اساس جهت گیری امام (ره) در پی رفع فتنه از کل عالم و برافراشتن پرچم الله بر سراسر گیتی بودند. از این رو این هدف مقدس قدرت اراده را هزاران برابر بالاتر از اراده های انسان های مادی قرار می داد. شاید به همین دلیل باشد که امروز همچنان روش های عملیات سرداران دفاع مقدس در دانشکده های نظامی دانشگاه های معتبر جهان مورد بررسی قرار می گیرند.

سردار قاسمی در بیان مهمترین ویژگی های فرماندهی شهید کاظمی به چند مورد از مهمترین آنها اشاره می کند که حاصل از تاثیر افکار کاظمی از نگاه امام (ره) است. «احمد چند مشخصه اصلی داشت که همه اینها را از امام گرفت و این درست است که همه اینها از مکتب اسلام است؛ اما امام به عنوان یک الگوی مجسم بود و ما وقتی در جنگ نگاه می‌ کردیم، احمد هم در این چیزهایی که من ذکر می ‌کنم از همه ما برجسته ‌تر بود. احمد پنج مشخصه مهم داشت که اینها در دوره جنگ در لشکر نجف دیده می ‌شد که ما وقتی به لشکر نجف نگاه می ‌کنیم هیچ چیز در ذهن ما غیر از احمد نمی‌ آید. یکی از مشخصه‌ های بارز احمد زیرکی بود. حالا به معنای درست آن تدبیر بود. منتظر نبود که در قرارگاه بگویند خط حد لشکرت چه می ‌شود. همیشه وقتی درباره منطقه عملیاتی بحث می ‌شد او به خیلی از زوایای پشت این هم نگاه می ‌کرد لذا موافقت ‌هایش معنا داشت و مخالفت ‌هایش هم معنا داشت.»

در کتاب هنر جنگ که توسط سان تزو در 500 سال پیش از میلاد نگاشته شده است آمده است: «هنر جنگ یک مسئله بسیار حیاتی است. موضوع مرگ و زندگی است. جاده ای است که به سلامت و یا هلاکت منتهی می شود. بنابراین کوچکترین نکته ای از آن نباید مورد غفلت قرار گیرد. در هنر جنگ بایستی همیشه 5 عامل مهم در اندیشه کسانی که اوضاع و احوال منطقه را بررسی می کنند وجود داشته باشد: قوانین و اصول اخلاقی، آسمان، زمین، فرمانده و بالاخره روش ها و انضباط.»

سان تزو در تفسیر جایگاه فرمانده در اصول پنجگانه از شجاعت و شهامت یک فرمانده به عنوان عامل برتری نسبت به دشمن نام می برد. نکته ای که از جانب سردار سلیمانی نسبت به مسئولیت پذیری شهید کاظمی در انجام عملیات عنوان شده نیز ناظر بر همین خصوصیات فرماندهی است. فرمانده نیروی قدس سپاه در مورد آمدگی  شهید کاظمی در پذیرفتن سخت ترین بخش های عملیات می گوید: «دومین ویژگی شهید کاظمی این بود که وقتی می‌ خواست خط حدی انتخاب کند مخالفت یا موافقت او در کل عملیات برای نحوه عمل لشکر 8 نجف تاثیر داشت. مثلا شما به همه خط حدهایی که لشکر نجف گرفته نگاه کنید، احمد خط حدی را برایش اصرار می ‌کرد که پیروزی و شکستش کمتر به گردن کسی بیفتد.»

به عبارت دیگر در انتخاب جناح های عملیات و یگان های عمل کننده همواره شهید کاظمی مسئولیت گروهی را بر عهده می گرفت که بیشتر حجم کار را بر عهده داشته باشد. اما این انتخاب تنها بر اساس یک احساس زودگذر نبود. کاظمی برنامه های عملیاتی را بر اساس دوراندیشی مستدل طراحی می کرد. این دوراندیشی طبق نظر سردار سلیمانی در اواخر جنگ و در دوره پس از دفاع مقدس تبلور بیشتری در کاظمی داشت.

این ویژگی ها موجب می شد لشکرهایی نیز که توسط این عناصر شکل می گرفتند، متاثر از خصوصیت های تاثیر گذار آنها باشند. از آنجا که در دوره دفاع مقدس تشکیل لشکرهای مختلف از صفر تا صد توسط فردی که بعدها به عنوان فرمانده آن لشکر منتصب می شد، انجام می گرفت، طبیعتا اراده فرمانده نیز در تمام مراتب لشکر ظهور و بروز می داشت. سردار غلامعلی رشید جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در این رابطه می گوید: «این طور نبوده که یک لشکر آماده را بدهند دست این فرماندهان سپاه مثل احمد؛ چون در همه کشورها و حتی در ارتش خود ما هم این طور است که وزارت دفاع و برنامه و بودجه و نظام آن کشور به همراه سایر دستگاه‌ها، اول لشکری و یگانی را از اساس ایجاد می‌ کنند و بعد به فرماندهی می‌ دهند که آن فرمانده خودش هیچ نقشی در به وجود آوردن آن نداشته است. در سپاه این روند اصلا طی نشده است، این فرماندهانی مثل احمد بودند که لشکر را با همه وجودشان از اساس و از اول خشت خشت گذاشتند روی هم و ساختند و بنیان گذار بودند.»

هم جنس بودن اراده فرمانده با اراده لشکر موجب می شد تا لشکر 8 نجف اشرف در اغلب عملیات هایی که انجام می داد با نتیجه کامل مواجه شود. طبق بیان سردار سلیمانی تاکتیک و استراتژی کاظمی طوری بود که هرگز در عملیات متوقف نمی شد: «یکی دیگر از خصوصیات احمد استفاده از فرصت در بعد تاکتیکی و در بعد استراتژی بود. در بعد تاکتیکی وقتی که به دشمن می ‌زد متوقف نمی ‌شد تا نقطه‌ ای که باید نتیجه می ‌گرفت. همه‌ عملیات‌ هایش را نگاه کنید همین را می ‌بینید مگر جایی بالاجبار متوقف شده، هر جا راه باز بوده فشار آورده تا نقطه ‌ای که نقطه‌ اتکاء عمل بوده برسد.»

نظم و انضباط نیز به عنوان ویژگی برجسته یک نیروی نظامی در شهید کاظمی تبلور خاصی داشت به طور که طبق اذعان فرماندهان ارشد سپاه رعایت قوانین و اصول نظامی گری از برگزاری مراسم صبح گاه تا رسیدگی به طرح های راهبردی یگان ها همگی در سیستم مدیریتی شهید کاظمی در بالاترین سطح کیفی قرار داشتند.

اخبار مرتبط

آمادگی ستاد کل نیرو‌های مسلح برای همکاری با قوه قضاییه

نقش‌آفرینی‌های هوافضای سپاه مدل موفقی از حرکت اصیل مردمی در انقلاب است

برگزاری «طرح ولایت» دستور صریح رهبرانقلاب است

0 نظر

ارسال نظر

capcha