حجت‌الاسلام خاموشی در مراسم بزرگداشت شیخ نمر:

آبشخور وقایع عربستان و نیجریه صهیونیست‌ها هستند

آبشخور وقایع عربستان و نیجریه صهیونیست‌ها هستند

به گزارش سراج24،تسنیم نوشت؛مراسم بزرگداشت شهید آیت‌الله نمر باقر النمر و اعتراض به سیاست‌های آل سعود در روزهای اخیر از سوی مجمع ناشران انقلاب اسلامی و مؤسسه شهرستان ادب با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و جمعی از ناشران و اهالی ادب عصر امروز 16 دی ماه در حوزه هنری برگزار شد.

حجت‌الاسلام خاموشی در این مراسم با اشاره به اتفاقات رخ داده طی روزهای اخیر در جهان اسلام و شهادت شیخ نمر، گفت: اتفاقاتی که در پیرامونمان در حال رخ دادن است اتاق فکر مشترکی دارد. اتفاقی که در آذربایجان می‌افتد همه برنامه‌ریزی شده است چرا که در آذربایجان دسته‌های بزرگ عزاداری در ایام عزای حسینی به پا می‌افتد و این ایام را گرامی می‌دارد. در زمینه نیجریه نیز همین موضوع صادق است. آنها فکر می‌کنند با شهادت افراد راه مقاومت ادامه نخواهد داشت حال آنکه غیر از این رخ خواهد داد.

وی با تأکید براینکه آبشخور تمامی این وقایع صهیونیست‌ها هستند، ادامه داد: مگر فکر حمایت از ولایت و اهل بیت با این سرکوب‌ها می‌خوابد؟ با وجود همه این سرکوب‌ها و شهادت مبارزان ما با توسعه انقلاب اسلامی مواجهیم شیخ نمر را برای چیزها کشتند آنها ترسیدند که همان اتفاقی که در سوریه افتاد و سر آن افعی کنده شده در عربستان نیز همین اتفاق دوباره تکرار شود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی به ادامه‌دار بودن راه مقاومت در جهان اسلام تأکید کرد و یادآور شد: اگر همه این وقایع را کنار هم بگذاریم نتیجه روشن خواهد بود. آنها قصد دارند انقلاب اسلامی را به حاشیه برانند حال آنکه غیر از این خواهد بود البته به شرط اینکه ما با یک بصیرت در درون و مراقبت در مواجهه با اتاق جنگ مشترک در بیرون از کشور همراه باشیم. ما در خط مقاومت دست بالاییم و این برتری را حفظ خواهیم کرد.

در ادامه مراسم احمد بابایی از شاعران اهل بیت نیز سروده‌ای را در رسای شهادت شیخ نمر قرائت کرد که تعدادی از ابیات آن بدین شرح است.

گر به دندان سعودی، جگر آید، بهتر!
بالش نیزه اگر زیر سر آید، بهتر!
رجز از سینه صدچاک برآید، بهتر!

دار بر دوش، کِشد پشت سرش حیرت را
معنی تازه دهد شیخ نمر، غیرت را

اخبار مرتبط

فاطمه(س)؛ خیر کثیر و معنای غدیر

وقف در خدمت بهداشت و درمان کشور باشد

برای سناریوهای مختلف در برگزاری حج ۱۴۰۰ آمادگی داریم

0 نظر

ارسال نظر

capcha