قیمت طلا افزایش یافت

 قیمت طلا افزایش یافت

به گزارش سراج24، به نقل از رویترز، در حالی که به دنبال بالا گرفتن تنش ها در شبه جزیره کره و خاورمیانه و نگرانی ها از اقتصاد چین، سرمایه گذاران به دنبال سرمایه گذاری امن در بازار طلا هستند، قیمت فلز زرد روز چهارشنبه برای سومین جلسه متوالی افزایش یافت.
اما تجار گفتند، افزایش قیمت طلا به دلیل ورود سرمایه به این بازار آنطور که آنها انتظار داشتند قوی نبوده است.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا پس از کاهش های ساعات اولیه، امروز 0.3 درصد افزایش داشت و به 1080 دلار و 60 سنت رسید. قیمت طلا در طی 2 جلسه گذشته 1.6 درصد افزایش یافته، در حالی که روز دوشنبه نیز به بالاترین رقم در 4 هفته گذشته (1083 دلار و 30 سنت) رسیده بود.
یک تاجر فلزات گرانبها در هنگ کنگ گفت، با توجه به اینکه طلا نتوانسته در بالای رقم 1083 دلار که روز دوشنبه به ثبت رسید باقی بماند، احتمال افت قیمت وجود دارد.
طلا همواره به عنوان یک محل سرمایه گذاری امن در هنگامه بروز تنش های سیاسی و وضعیت های آشفته اقتصادی تلقی می شود. البته پیش بینی شده که این سرمایه گذاری های امن در بازار طلا کوتاه مدت باشد.
کره شمالی امروز اعلام کرد، به نحو موفقیت آمیزی یک چاشنی هیدروژنی هسته ای را آزمایش کرده است و مدعی شد که این آزمایش یک پیشرفت قابل توجه در توانمندی نظامی این کشور به شمار می رود. این آزمایش تسلیحاتی نگرانی ژاپن و کره جنوبی را بر انگیخته است.
روابط بین ایران و عربستان نیز پس از اعدام شیخ نمر باقرالنمر توسط سعودی ها قطع شده است.
ارزش ین ژاپن نیز در برابر دلار آمریکا به بالاترین رقم 3 ماه اخیر رسیده است.
در حالی که چین به کاهش ارزش یوان ادامه می دهد و نتایج یک تحقیق از افت بخش خدمات این کشور حکایت دارد، شاخص بورس در بازارهای آسیایی روز چهارشنبه شاهد افت بود.

اخبار مرتبط

صورت‌حسابی که بابت بنزین ارزان به مردم تحمیل می‌شود!

تبعات اقتصادی و اجتماعی افزایش قیمت مسکن

نرخ طلا و سکه در ۲۵ خرداد ۹۸

0 نظر

ارسال نظر

capcha