«سراج 24» گزارش می‌دهد؛

توهین عضو نهضت آزادی به مردم طبقات پائین اجتماع/توسلی:تندروی در بین طبفات پائین جامعه بیشتر است/اصولگرایان دین‌گراتر هستند

توهین عضو نهضت آزادی به مردم طبقات پائین اجتماع/توسلی:تندروی در بین طبفات پائین جامعه بیشتر است/اصولگرایان دین‌گراتر هستند

به گزارش «سراج24»٬ غلامعباس توسلی عضو حزب غیرقانونی نهضت آزادی در گفتگویی با روزنامه آرمان امروز٬ خاستگاه تندروی را در طبقات سنتی و پایین شهر دانسته است.

او با بیان اینکه اصولگرایان بیشتر به سمت مذهب سنتی گرایش دارند و همین مساله سبب علاقه طبقات پایین جامعه به سمت آنها می‌شود٬ گفت: آنها تلاش می‌کنند به صورت مستقیم با مردم صحبت کنند. اساسا «دین» گرچه همه مردم جامعه را مورد توجه قرار می‌دهد اما همواره دغدغه طبقه پایین جامعه را داشته است.

عضو نهضت آزادی با بیان اینکه مهم‌ترین مفهومی که دین تلاش می‌کند به وسیله آن طبقات پایین را رشد دهد «عدالت» است٬ تصریح کرد: اصولگرایان دین‌گرا‌تر هستند یا بیشتر به آموزه‌های دینی تاکید می‌کنند. به همین دلیل راحت‌تر با طبقات پایین جامعه ارتباط برقرار می‌کنند. طبقات بالای جامعه دغدغه عدالت ندارند. عدالت بر ضد این طبقه عمل می‌کند و نه به سود آنها. طبقه بالای جامعه اگر بخواهد عدالت را اجرا کند باید مقداری از قدرت و ثروت خود را به طبقه محروم جامعه بدهد و به همین دلیل این تکلیف برای آنها سخت و دشوار است.

توسلی با توهین به مردم جنوب شهر به تندروی٬ تاکید کرده که «هرچه به سمت جنوب شهر حرکت کنیم اصولگرایی قوی‌تر خواهد شد. حتی رادیکال‌های اصولگرایی در بین طبقات پایین جامعه بیشتر به چشم می‌خورد. این در حالی است که هرچه به سمت شمال شهر حرکت کنیم وضعیت برعکس می‌شود».

 

 

اخبار مرتبط

روابط مخفیانه سران نهضت آزادی و دولت موقت با مأموران سیا/نهضت آزادی برای صدام فرش قرمز پهن کرد

سیاست‌دوگانه نهضت آزادی؛ تخریب حزب جمهوری اسلامی و حمایت از بنی‌صدر

بررسی شکایت از نهضت آزادی بخاطر نسبت جعل دادن به یادگار امام راحل+اسناد

0 نظر

ارسال نظر

capcha