با محکوم کردن جنایت آل سعود؛

آیت‌الله سیستانی : خون شهید النمر به ناحق بر زمین ریخته شد

آیت‌الله سیستانی : خون شهید النمر به ناحق بر زمین ریخته شد

به گزارش سراج24، به نقل از المیادین، دفتر آیت‌الله سیستانی با انتشار بیانیه‌ای اعدام شیخ النمر توسط رژیم سعودی را محکوم کرد.

در بیانیه دفتر مرجع عالی شیعیان عراق آمده است خون شهید شیخ النمر به ناحق و از روی ستم بر زمین ریخته شد.

این بیانیه با ابراز همبستگی و همدردی با مردم قطیف عربستان به سبب شهادت شیخ نمر باقر النمر و تمام شیعیان این کشور آورده است ما این جنایت را محکوم می‌کنیم و با شما به ویژه خانواده‌های مصیبت دیده ابراز همبستگی می‌کنیم و به این خاطر این مصیبت بزرگ تسلیت می‌‌گوییم و از خداوند می‌خواهیم  که این شهید والامقام و دیگر شهدای ابرار را با اولیای الهی محشور کند و به خانواده‌های بازماندگان صبر و اجر عنایت بفرماید.

رژیم آل سعود  روز شنبه دوازدهم دی ماه برابر با دوم ژانویه 2016 در بیانیه‌ای، از اعدام چهار نفر از شخصیتهای شیعی‌ عربستان و در رأس آنها شیخ نمر باقر النمر به‌اتهام واهی اقدامات تروریستی خبر داد.

آل سعود سه مبارز شیعی دیگر به‌نام‌های علی سعید الربح، محمد علی عبدالکریم الصویلم و محمد فیصل محمد الشیوخ را به شهادت رسانده است.

گروه‌های مختلف سیاسی، حزبی و شخصیت‌های مختلف جهان اسلام، جنایت آل سعود در به شهادت رساندن شیخ نمر باقر النمر روحانی برجسته شیعی را به‌جرم مطالبه حقوق مشروع و غصب‌شده مردم منطقه شرق عربستان محکوم کردند و اعتراضات به این اقدام شنیع رژیم سعودی همچنان ادامه دارد.

اخبار مرتبط

جزئیات جدید از اعدام «شیخ النمر»

عربستان هنوز از «شیخ نمر» و نام او هراس دارد

شیخ شهید؛ مردی که مرگ را بر بیعت با آل سعود ترجیح داد

0 نظر

ارسال نظر

capcha