ضرر اصلی فتنه ۸۸ به دشمنان نظام تحمیل شد

طائب: مذاکرات نتیجه اقتصادی به‌همراه نداشت/آمریکا دشمنی با ایران را هیچ زمان کنار نمی‌گذارد

طائب: مذاکرات نتیجه اقتصادی به‌همراه نداشت/آمریکا دشمنی با ایران را هیچ زمان کنار نمی‌گذارد

به گزارش سراج24،تسنیم نوشت، حجت‌الاسلام و المسلمین مهدی طائب پیش از ظهر امروز در نشست 9 دی که در دانشگاه یزد برگزار شد، به مشکلات ایران در سال پس از جنگ اشاره کرد و اظهار داشت: با وجود تمام مشکلاتی که در آن زمان بود، امام به مناسبت نیمه شعبان پیام دادند و پس از تبریک عید به جنگ‌زده‌ها، خطاب به مسئولان فرمودند که مبادا این مشکلات شما را از آماده‌سازی زمینه‌های ظهور غافل کند.

وی به مذاکره با آمریکا اشاره کرد و گفت: به حمدالله ما رهبری داریم که در هیچ عرصه‌ای منفعل نیست و در شجاعت همانند امام خمینی(ره) هستند.

طائب با اشاره به اینکه این شجاعت به دلیل نیروهای سپاهی و نظامی نیست، گفت: ‌دیدار گذشته‌ای که پوتین با مقام معظم رهبری داشت به صورتی بود که در سفر بعدی پوتین به ایران وی به صورت مستقیم به بیت رهبری رفته و برای حضرت آقا قرآن هدیه آوردند که نشان از بزرگی و عظمت مقام معظم رهبری دارد.

رئیس قرارگاه عمار با تاکید بر اینکه شجاعت مقام معظم رهبری به دلیل ایمان به قدرت خداوند متعال است، گفت: به همین دلیل هم به هیچ عنوان معنی ندارد که بگوییم مقام معظم رهبری در برابر مذاکرات با آمریکا انفعال داشتند، بلکه ایشان قصد خلع سلاح آمریکا را داشتند.

وی با اشاره به اینکه تمام حرف مقام معظم رهبری این بود که در این مذاکرات باید بحث PMD بسته شود، گفت: افرادی که در این مذاکرات به دنبال اقتصاد بودند چیزی نیافتند و از گذشته هم مقام معظم رهبری فرمودند که من به این مذاکرات خوشبین نیستم، همین هم شد و نتیجه اقتصادی از این مذاکرات گرفته نشد.

طائب خاطرنشان کرد: وقتی که از مذاکرات نتیجه اقتصادی حاصل نشد و مسئولان نتوانستند زمینه رفع مشکلات اقتصادی به وسیله این مذاکرات را فراهم کند، مالیات‌ها را افزایش دادند که بتوانند کسری‌ها را جبران کنند.

رئیس قرارگاه عمار مذاکرات را با سه فرآیند تهدیدآمیز همراه دانست و گفت: در تهدید اول جای خدا و کدخدا عوض شد که بسیار هم خطرناک است.

وی افزود: اینکه در بازار، دانشگاه و دیگر عرصه‌ها بگویند آیا آمریکا تحریم‌ها را برمی‌دارد که مشکلات حل شود به معنی این است که آمریکا توان بیشتری از خداوند دارد که ترویج آن در جامعه خیلی بد است.

آمریکا دشمنی با ایران را هیچ زمانی کنار نمی‌گذارد

طائب مشکل بعدی را گم کردن دشمن دانست و گفت: آمریکا هیچ زمانی دشمنی با ما را فراموش نمی‌کند و اینکه ما این دشمنی را فراموش کنیم، بسیار خطرناک است.

رئیس قرارگاه عمار فراموش کردن هدف را سومین خطر دانست و گفت: شرایط زمانه و شرایط جهان الان  به سود ماست و آمریکا و متحدانش الان هزینه‌های بالایی برای جنگ پرداخت می‌کنند.

نفت ارزان بیش از همه به عربستان ضربه می‌زند

وی با تاکید بر اینکه عربستان در بدترین شرایط دچار ارزانی نفت شد، گفت: جنگ عربستان در حال حاضر هزینه‌های بسیار زیادی دارد و این هزینه‌ها و در برابر آن ارزان شدن نفت عربستان خیلی برای این کشور هزینه دارد.

طائب گفت: الان هم عربستان به غلط کردن افتاده و یمنی‌ها که پیش از جنگ، اصلا هدفی برای جنگ با عربستان نداشتند، امروز با استراتژی و هدف در حال مبارزه با عربستان است.

رئیس قرارگاه عمار افزود: جنگ عربستان هزینه بسیاری دارد و بمباران شهرهای یمن برای این رژیم سعودی خسارت‌های مالی بسیار بالایی به دنبال دارد.

علت ارتباط ایران با روسیه و عدم ارتباط با آمریکا

طائب با اشاره به اینکه برخی این شائبه را مطرح می‌کنند که شما به سمت روسیه رفتید خب به جای روسیه به طرف آمریکا می‌رفتید، گفت: در جواب چنین موضوعی باید گفت که انقلاب اسلامی ایران به هیچ عنوان با کشوری که خوی استکباری دارد همکاری نمی‌کند. آمریکا الان یک کشور مستکبر و ظالم است اما روسیه به هیچ عنوان روحیه استکباری ندارد و هیچ کجای دنیا را برای خودش نمی‌خواهد.

وی در ارتباط با دلیل دوم ارتباط با روسیه، گفت: روسیه برای ارتباط با ایران و کمک به ایران و سوریه هیچ شرطی قرار نداد ولی آمریکا برای کمک به هر کشوری در جهان شرایط بسیار سخت و نفسگیری قرار می‌دهد.

رئیس قرارگاه عمار با اشاره به اینکه هواپیمای روسی که توسط ترکیه هدف قرار گرفت با حمایت کامل ناتو بود، گفت: ناتو می‌خواست پوتین بدون حساب و کتاب هواپیمایی از ترکیه را بزند و این کشور را وارد باتلاق جنگ با ترکیه کند، اما یکی از ویژگی‌های روسیه این است که 10 سال است به هیچ عنوان وارد این حاشیه‌ها نشده است.

طائب به فتنه 88 اشاره کرد و گفت: فتنه 88 در عین حال که برای ما هزینه در پی داشت، فرصت خوبی هم به حساب می‌آید.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری فرمودند که فتنه 88 ملت ما را واکسینه کرد، گفت: هیچ جایی به جز فتنه 88 نمی توانست بصیرت بالایی برای مردم ایجاد کند، فتنه 88 برای ما هزینه بسیار زیادی داشت ولی در اصل دشمنان انقلاب ضرر کردند.

رئیس قرارگاه عمار خاطرنشان کرد: امروز دشمن می‌خواهد خودش را به ما نزدیک کند و بتواند در امور داخلی ایران نقش‌آفرینی کند و ما باید بصیرت لازم در رابطه با آن را داشته باشیم.

اخبار مرتبط

از فرانس 24 تا رویترز؛ بازتاب سخنان رهبر انقلاب در رسانه‌‌های خارجی

فیلم| «آمریکا قابل اعتماد نیست»

موشن گرافیک| نیروی ویژه

0 نظر

ارسال نظر

capcha