دل‌نوشته‌ای برای حماسه 9 دی

دل‌نوشته‌ای برای حماسه 9 دی

به گزارش سراج24 - پرویز فخرادخانی؛ زیباترین روزها در طول شکل گیری شجره طیبه جمهوری اسلامی را شاید بتوان 15 خرداد 1342، 12 بهمن 1357 ، 22 بهمن 1357 ، 12 فروردین 1358و... 9 دی 1388 دانست اما 9 دی در میان تمامی این روزهای الهی جنس دیگری دارد . عظمت و  ابهت این روز الهی را تنها از بعد کمی آن و حضور میلیونی مردم نبینیم . بگذارید 9 دی را با قرار دادن آینه ای بی زنگار در مقابل خودش و با نگاهی کیفی بنگریم تا شاید نزدیکترین تعبیر و تفسیر واقعیت را در ابعادی کوچک و در گستره برد چشمان حاضر در آن صحنه های بی نظیر دریابیم.

خیل جمعیتی که سراپا شور و شعور بود، آن هم در سیمای کسانی که آینه وجودشان برای دیدن حق و تمیز آن از باطل از زنگارهای گناه ، قدرت طلبی ، شهرت طلبی ، جناحی و حزبی و همه مظاهر دنیا پرستی زدوده شده بود.

همه آمده بودند تا بودنشان را شهادت دهند.

همه آمده بودند تا فرزند زهرای اطهر سلام الله علیه تنها نماند.

همه آمده بودند تا مهدی فاطمه را شاد نمایند.

همه آمده بودند تا ولایت را یاری و شرمنده عاشورا نباشند.

چهره ها را با رگه های غیرت عاشورایی دیدم که ناخودآگاه اشک ها را جاری می ساخت ، شیرزنی پیر که با وجود مشکلات جسمی زیر لب با زمزمه نام های زهرا (س)، حسین (ع)، مهدی فاطمه (عج) و سید علی چنان گام بر می داشت که زمین زیر پایش بلرزد.

و چیزی جز اشک شوق برای بدرقه این شیرزن نیافتم .

برداشت دوربین ها عظمت کمی حضور،  و برداشت چشمان حاضر در صحنه عظمت کیفی حضور را ثبت نموده .9 دی را باید به عظمت جمع جبری خیل میلیونی با چنین حضور کیفی دید.

حزب الله ، حزب خدا، حزب علی ... وقتی دعوت همراهی و یاری با ندای هل من ناصر احساس کند به اصل خویش باز خواهد گشت و کدورت اشتباه را به سرعت پاک و دریای بصیرت چند میلیونی امت را رقم خواهد زد، همانگونه که زد.

بیش از یک دهه آتش تهیه برای زدودن آثار دین زنده ، دین سیاست ، دین محمد (ص) ، دین خدا با انواع و اقسام سلاح های کاری تر از قوی ترین موشک ها، ماهواره ، اینترنت ، رسانه های رنگارنگ تنها عده معدودی آن هم اگر دقیق شویم مدعیان دروغین دیانت و جویندگان قدرت و ثروت را همراه خویش کرد.

اما ...

همه تلاش استکبار و ایادی فریب خورده اش به یکباره با طلوع خورشید و نور الهی جدیدی با جنسی ناشناخته برایشان بی نتیجه شد.

و برگ زرین دیگری بر پیکره نظام اسلامی ضمیمه شد و مصباح الهدی و ﺴﻔﻴﻧﺔ ‎‏ًٌٍَُِ النجاﺓ  انقلاب اسلامی شد که دقیقاً مصداق تاثیر عاشورا و بصیرت زایی آن طی 1300 و اندی سال بوده و ادامه خواهد داشت.

چرا حجم تاثیر و وسعت واقعه بی بدیل 9 دی اینهمه گسترده بود و رنگ این حضور اینچنین زیبا ؟!

این وسعت و رنگ چیزی جز رنگ و وسعت عاشورا نیست وچگونه رنگ عاشورایی به این وضوح از عمق 1300 ساله نمایان شده که این نیز رمز وجودی 9 دی را آشکارتر می سازد و تشخیص صحیح و دقیق مردم از آینه تمام نمای بی زنگار ولایت نشأت گرفته است.

 

 

اخبار مرتبط

عکس/ گروه امدادونجات ایرانی در نزدیکی نفتکش

آخرین تصویر از نفتکش ایرانی+عکس

سخنان روحانی درباره حوادث اخیر+فیلم

0 نظر

ارسال نظر

capcha