کاریکاتورهای جهان عرب از «مقامات بی‌وزن» تا «وضع زنان» در عربستان+ تصاویر

کاریکاتورهای جهان عرب از «مقامات بی‌وزن» تا «وضع زنان» در عربستان+ تصاویر


ابومازن و راه حل دو دولتی

پایگاه خبری الجزیره قطر در کاریکاتوری تلاش بی فایده ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین که هنوز به نتیجه بخش بودن راه حل دو دولتی امیدوار است را به سخره گرفته است.

مقامات بی وزن!

روزنامه الشرق الاوسط در کاریکاتوری به ناتوانی سران عربی در تاثیر گذاری بر تحولات مهم منطقه و سیر حوادث سیاسی در غرب آسیا اشاره کرده است. 


زنان در عربستان سعودی

روزنامه الشرق الاسط در کاریکاتور دیگری به مسئله مشارکت زنان سعودی در انتخابات برای نخستین بار در تاریخ این کشور اشاره کرده است. طراح کاریکاتور با نگاه جالب توجهی که داشته موانع (تبرها) را برای جلوگیری از مشارکت زنان در امور سیاسی این کشور ناتوان دانسته است.

موقعیت  السیسی در ائتلاف جدید سعودی

روزنامه العربی الجدید با اشاره به تشکیل ائتلاف جدید نظامی توسط عربستان سعودی روی اختلافات کشورهای عربی درباره مشارکت در آن تمرکز کرده است. بر این اساس، موقعیت عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر در ائتلاف مذکور اصلا خوب به نظر نمی‎رسد!آمریکایی یاوه گو!

روزنامه قطری الرایه در کاریکاتوری به یاوه‎گویی‎های اخیر "دونالد ترامپ" نامزد ریاست جمهوری آمریکا از طیف  جمهوریخواهان درباره اسلام و مسلمانان اشاره داشته است.

 


رویای اروپای آزاد!

روزنامه اماراتی البیان در کاریکاتوری به رویای برباد رفته آوارگان سوری در موضوع پناهندگی به کشورهای اروپایی اشاره داشته است. بر این اساس، در حالی که بسیاری از مردم سوریه در اثر اقدامات گروه‎های تکفیری تروریستی از تنگنای به وجود آمده در سوریه فرار کرده‎اند در محیط ضد اسلامی کشورهای اروپایی به سرنوشتی مشابه گرفتار خواهند شد.

فریبکار واقعی

روزنامه اماراتی الاتحاد در کاریکاتوری به فریبکاری "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادعای موافقت با راه حل دو دولتی اشاره داشته است، که البته ابومازن بسیار به آن امیدوار است!


تروریست خوب!

روزنامه قطری الرایه در کاریکاتوری به عدم فعالیت جدی و تاثیرگذار ائتلاف آمریکایی در مبارزه با داعش اشاره کرده است. بر این اساس، در حالی که ارتش آمریکا توانایی مقابله با اقدامات تروریستی داعش را با استفاده از نیروی زمینی دارد اما این گروه را برای تضعیف کشورهای منطقه به ویژه محور مقاومت مفید دانسته و تلاش جدی برای مبارزه با آن نمی کند.


ائتلاف مضحک سعودی!

روزنامه قطری الرایه در کاریکاتوری دیگری تشکیل ائتلاف نظامی سعودی را  به سخره گرفته است.  براین اساس، با توجه به سابقه پر از خیانت و شکست ارتشهای عربی تشکیل ائتلاف جدید را امری مضحک دانسته است. جالب اینکه طراح کاریکاتور یکی از اعضای ائتلاف سعودی را در موقعیتی خنده دار قرار داده که از پشت خاکریز در حال رصد موقعیت نیروهای آمریکایی از روی صفحه تلویزیون است!


تخریب چهره اسلام

روزنامه سعودی الوطن در کاریکاتوری به تخریب چهره اسلام توسط گروه‎های تروریستی اشاره کرده است.

سال نو میلادی در فلسطین

روزنامه العربی جدید

ترامپ و تروریست‌ها

روزنامه اردنی الغد

آخرین وضعیت لیبی

روزنامه عین لیبیا

قیمت نفت


روزنامه اماراتی الخلیج (گلف تایمز)

مذاکرات محرمانه درباره یمن

روزنامه اماراتی الاتحاد

ماموریت افراط گرایان علیه اسلام

روزنامه الشرق الاوسط

اخبار مرتبط

کاریکاتور جالب از انتقال سفارت آمریکا به قدس

کاریکاتور/ تجاوز نظامی به سوریه از نگاه انگلیسی‌ها

0 نظر

ارسال نظر

capcha