مقدم‌فر در همایش "مرزبانی فرهنگی":

پروژه "نفوذ" منطقِ محاسباتی مسئولان و تضعیف ولایت‌فقیه را نشانه گرفته است

پروژه "نفوذ" منطقِ محاسباتی مسئولان و تضعیف ولایت‌فقیه را نشانه گرفته است

به گزارش سراج24،تسنیم نوشت؛ حمیدرضا مقدم‌فر در ویژه‌برنامه مرزبانی فرهنگی با محوریت بررسی ابعاد نفوذ در آستانه حماسه 9‌دی، اظهار داشت: اینکه دفتر نفوذ استراتژیک در پنتاگون مدعی است برای نتیجه‌گیری از پروژه نفوذ در ایران نباید عجله کرد و با برنامه و صبر استراتژیک باید نگاه‌مان به افق آینده باشد، مسئله‌ای است که باید در آن تامل و با موضوع نفوذ دشمن در این مقطع زمانی هوشمندانه‌تر برخورد کرد.

وی افزود: سئوال بسیاری از نخبگان کشور این است که استراتژی آمریکا در پشت پرده نفوذ چیست؟ باید دانست که مسئله نفوذ برای پنتاگون به‌اندازه‌ای مهم است که در پنتاگون دفتری با عنوان «نفوذِ استراتژیک» تشکیل شده و از همین حیث باید دید آن‌ها با ایجاد این مرکز چه اهدافی را در سر می‌پرورانند؟

نفوذِ فرهنگی و سیاسی در قالب «نفوذ ادراکی» صورت می‌گیرد

کار‌شناس مسائل سیاسی با اظهار اینکه از ابتدای انقلاب با انواع و اقسام تهدید‌ها و نفوذ‌ها مواجه بوده‌ایم، اظهار داشت: نفوذی که شکل امنیتی داشته از ابتدای انقلاب بوده است؛ ما این را بار‌ها تجربه کرده‌ایم اما آنچه که در حال حاضر از همه اشکال نفوذ، سهمگین‌تر و خطرناک‌تر است، نفوذِ فرهنگی و سیاسی است.

وی افزود: در عرصه نفوذ فرهنگی و سیاسی تلاش می‌کنند از طریق اغوا و اقناع بر عرصه فکر و ادراک مردم، تاثیر بگذارند.

مقدم‌فر با بیان اینکه امروز آمریکایی‌ها تلاش دارند در سه حوزهٔ مردم، مسئولان و نخبگان نفوذ را گسترش دهند و این سه قشر را هدف قرار داده‌اند، خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها با فعالیت‌هایشان تلاش دارند به‌جای فتح سرزمین‌ها، به فتح اذهان مردم می‌پردازند و الگوهای رفتاری جدیدی برای آنان ایجاد نمایند.

برخی مسئولان در فتنه 88 به سرباز آمریکا تبدیل شدند

مقدم‌فر در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه فتنه 88 میوه و محصول نفوذ بود به‌گونه‌ای که برخی از مسئولان را تبدیل به سرباز آمریکا کرد، اظهار داشت: نقشی که شورای نگهبان در صیانت از انتخابات دارد، بزرگ‌ترین دفاع از حق الناس است. این درحالی است که برخی مخالف شورای نگهبان هستند و نمی‌دانند شورای نگهبان با جلوگیری از ورود جریان‌های نفوذی به انتخابات، بزرگ‌ترین مراقبت را از رأی مردم انجام می‌دهد.

مهم‌ترین خطر برای باز شدن منافذ جریان نفوذ، تضعیف جایگاه و شخص ولایت‌فقیه است

وی تصریح کرد: امروز مهم‌ترین خطر برای باز شدن منافذ جریان نفوذ در کشور، تضعیف جایگاه و شخص ولی‌فقیه است، به مردم توصیه می‌کنم ببینند که امروزه چه کسانی در کشور در رابطه با ولایت فقیه شبهه ایجاد می‌کنند؛ چه جریانی و چه افرادی مباحثی مانند شورای شدن رهبری و یا نظارت بر رهبری را مطرح می‌کنند و این موضوعات بلافاصله به بهانه‌ و ابزاری برای هجمه همه‌جانبه امپراطوری رسانه‌ای دشمنان علیه نظام تبدیل می‌شود؛ اگر به گذشته بازگردیم، خواهیم دید در گذشته این قبیل اقدامات صرفاً برعهده رسانه‌های خارجی بود اما در حال حاضر برخی در داخل این فعالیت را برعهده گرفته‌اند.

کار‌شناس مسائل سیاسی ادامه داد: اگر در فتنه 88، مدیریت رهبری و تدابیر ایشان نبود، جریانی که به پا شد، می‌توانست هر نظامی را سرنگون کند؛ اگر رهبری نبود، قطعاً نظام به این شکل به راه خود ادامه نمی‌داد، اما عده‌ای به‌دنبال این هستند تا فتنه 88 و حماسه 9دی در کشور فراموش شود.

مقدم‌فر در ادامه با طرح این پرسش که چرا عده‌ای در کشور از یادآوری فتنه 88 هراسان بوده و به دنبال آن هستند که این واقعه تاریخی و حماسه 9 دی منسی و فراموش شود؟ گفت: بی‌شک فتنه‌گرانی که می‌خواهند به عرصه‌های قدرت نفوذ کنند، از این قماش هستند.

وی در پایان با تاکید بر اینکه پیام حماسه 9‌دی ولایت‌مداری امت و پیروی از ولایت و غلبه بر فتنه عظیم سال 88 است، خاطرنشان کرد: جریان 9‌دی نمادِ تمام‌کننده‌ جریان فتنه است؛ فتنه 88 ویژگی‌های منحصر به‌فردی داشت، برای مثال برای نخستین‌بار در این فتنهٔ آمریکایی، برخی مسئولان ارشد نظام همکاری می‌کردند این درحالی است که مردم به خواص نگاه نکردند و تنها به مقام معظم رهبری و سخنان ایشان اقتدا کردند.

اخبار مرتبط

دشمن با جنگ شناختی - دموکراسی نظام را دیکتاتوری جلوه می‌دهد

وزیر اطلاعات: خواب‌های آشفته فتنه‌گران داخلی و خارجی تعبیر نخواهد شد

مواظب فتنه‌انگیزی و اختلاف‌افکنی دشمنان و بدخواهان امت اسلامی باشیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha