نفت، عاملی برای اتحاد شرکتهای چند ملیتی با داعش

ماموریت سربازان ترکیه در شمال عراق چیست؟

ماموریت سربازان ترکیه در شمال عراق چیست؟

به گزارش سراج24،فارس نوشت،  برای دومین بار ارتش روسیه ویدئویی از حمله هوایی به کاروان تانکرهای حامل نفت داعش منتشر کرد. اما مقصد این تانکرها کجا بود؟


چندی پیش، برای نخستین بار انگشت اتهام مسکو به سمت آنکارا نشانه گرفته شد و «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهور ترکیه گفت که اگر این ادعا ثابت شود، استعفا خواهد داد.


آمار دقیقی از میزان نفت‌هایی که روزانه از عراق و سوریه قاچاق می‌شود در دسترس نیست اما گفته شده هدف قرار گرفتن این نفتکش‌ها باعث ناامن شدن مسیر انتقال نفت های قاچاق شده است.

به گزارش فارس، جنگنده های روسی در دو ماه گذشته صدها تانکر حامل نفت عناصر تروریستی داعش که از سوی عراق و سوریه به مرزهای ترکیه قاچاق می شده را هدف قرار داده‌اند و همین عامل باعث شد تا انتقال نفت از این مسیر تا حدودی زیادی قطع شود.


جنگنده‌های روسی با تسلط کامل بر این مناطق اجازه ورود یا خروج نفتکش‌ها از خاک سوریه به سمت ترکیه را هم نمی‌دهند و همین عامل آنکارا را ترغیب کرده تا نفت را از مناطق کردنشین انتقال دهد.


مشاهده اندازه‌ بزرگ‌تر نقشه در اینجا    

 


در حال حاضر دولت ترکیه از طریق خاک عراق می‌تواند نفت مورد نیاز خود را از تروریستهای داعش تامین و از طریق خاک موصل به سمت منطقه کردستان و سپس به مرزهایش انتقال دهد.

قاچاق مستقیم نفت از منطقه کردستان به ترکیه ضرورت حضور سربازان ترک در این منطقه را اثبات می‌کند و آنکارا برای جلوگیری از قطع شدن تنها مسیر انتقال نفت به خاک خود و قدرتمند کردن تروریست‌های داعش در استان موصل عراق، خاک این کشور را اشغال کرده است.

این موضوع نشان می‌دهد اشغال خاک عراق توسط سربازان ترکیه برای مبارزه با تروریسم یک ادعای مضحک است که از سوی اردوغان مطرح شده است.

به نظر می رسد دولت ترکیه علاوه بر سود حاصل از نفت، امتیازی قابل توجه‌ای را به منطقه کردستان عراق داده و احتمال می‌رود آنکارا با کمک کشورهای مرتجع عرب، به منطقه کردستان برای اعلام رسمی استقلال کمک کند.

در همین خصوص خبرهایی از حضور شرکتهای چند ملیتی در شمال عراق منتشر شده و گفته شده این ابر شرکتها در کنار شرکتهای امنیتی خصوصی غربی و نیروهای اطلاعات کشورهای مرتجع منطقه، نقش بسزایی در قاچاق نفت ایفا می کنند.

اخبار مرتبط

تمجید صالح از نقش ایران در حمایت از عراق

اعلام نتایج نهایی انتخابات عراق تا ۲ روز دیگر

جدیدترین نتایج انتخابات پارلمانی عراق

0 نظر

ارسال نظر

capcha