مرگ 17 مازندرانی بر اثر بیماری آنفلوانزا

مرگ 17 مازندرانی بر اثر بیماری آنفلوانزا

به گزارش سراج24،باشگاه خبرنگاران جوان نوشت؛مدیر گروه بیماری‎های عفونی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، مرگ ۱۱ مازندرانی را بر اثر ابتلا به بیماری آنفلوانزای خوکی (H1N1) تایید کرد و گفت: شش نفر نیز بر اثر آنفلوانزا جان خود را از دست دادند که نمونه آزمایش مرگ این افراد به‎علت آنفلوانزای خوکی، منفی بوده است.

فرهنگ بابامحمودی افزود: تا این ساعت، 11 نفر در مازندران براثر ابتلا به بیماری آنفلوانزای خوکی جان خود را از دست دادند که 9 مورد در مراکز زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی مازندران و دو نفر نیز در حوزه دانشگاه بابل جان خود را از دست داده‎اند.

رئیس گروه بیماری‎های عفونی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه در حال حاضر حدود 230 بیمار مشکوک به آنفلوانزای خوکی در مراکز بیمارستانی ساری، بابل و تامین اجتماعی مازندران بستری هستند، افزود: مرگ‌هایی که اتفاق افتاده، بیشتر در بین افراد مسن بوده یا اینکه زمینه بیماری‎های عفونی و سخت را داشته‎اند و در دو مورد مرگی که بین جوانان گزارش شده، به‎دلیل استفاده از آنتی‎بیوتیک‎ها و کورتون بوده است.

این مسئول با تأکید بر اجتناب خودسرانه از مصرف آنتی‎بیوتیک‎ها و کورتون، گفت: بیماران باید در نخستین فرصت به پزشک خانواده خود مراجعه کنند زیرا مصرف خودسرانه این داروها منجر به ضعف سیستم بدن می‎شود.

بابامحمودی درباره شایعاتی مبنی بر قرنطینه کردن بیمارستان امام ساری، گفت: بیش از صددرصد سقف پذیرش را در بیمارستان امام داریم، لذا برای اینکه تخت کافی برای بیماران مشکوک به آنفلوانزا را در اختیار داشته باشیم؛ عمل‎های غیراورژانسی و غیرضرور را تا یک‎ هفته به تأخیر انداختیم.

وی بار دیگر از مردم خواست تا بهداشت فردی به‌ویژه شست‎وشوی مرتب دست‎ها را رعایت کنند، اگر مبتلا به سرماخوردگی شدند در نخستین فرصت به پزشک خانواده خود مراجعه و داروها را به‎موقع مصرف و حتی‎الامکان از رفتن به مدرسه یا محل کار برای چند روز اجتناب کنند.

اخبار مرتبط

وضعیت پرونده شکایت از مهناز افشار

شمال کشور را دریابید و تا دیر نشده است

از سفر غیر ضروری به گرجستان خودداری کنید

0 نظر

ارسال نظر

capcha