رضا ایرانمنش، هنرمند رزمنده در گفتگو با «سراج 24»:

در حال تدوین فیلمنامه ای درباره همرزم شهید چمران هستم/ ماجرای نیجریه دردناک است

در حال تدوین فیلمنامه ای درباره همرزم شهید چمران هستم/ ماجرای نیجریه دردناک است

گروه فرهنگی «سراج24»- مرتضی اسماعیل دوست: کشتار مردمان مسلمان نیجریه ای در سکوت محض رسانه های جهان شکل گرفته و فریاد مظلومیت مسلمانانی بیگناه به آسمان برخاسته است و در این میان ابهاماتی بسیار حتی از نحوه برخورد ژست گرایان انسانیت در داخل ایران هم روی داده که چگونه میان کشتار مردمان سرزمین های اروپایی و آفریقایی تمایز قائل می شوند و روزی شمع یادآوری برای از دست رفتگان پاریسی روشن می کنند و روزی برای مسلمانان بی گناه نیجریه ای، از موضع سکوت برمی آیند! این مساله بهانه ای شد تا براساس تعهد رسانه ای خود به پرداخت موضوع مقاومت مردمان نیجریه ای از نگاه یکی از مردان ایثارگر عرصه دلاوری بپردازم.

رضا ایرانمنش، هنرمند عرصه های نمایش و جهاد سال ها است که با افتخار جانبازی روزگار می گذراند. وی که هم اینک مشغول نگارش و ساخت فیلمی سینمایی در گونه سینمای دفاع مقدس می باشد، با دلی پُر درد از کشتار بیرحمانه مسلمانان در دوره های مختلف سخن گفت و با وجود این که اشاره به این داشت که به دلیل فعالیت های تحقیق و نگارش درباره اثرش چندان نتوانسته پیگیر فاجعه اخیر باشد، به «سراج24» گفت: « همه انسان ها مخالف جنگ هستند و کاش به جای کمپین های مختلفی که حتی برای ملکه زیبایی ها! در جهان برگزار می شود، کمپینی هم در حمایت از حقوق انسان ها و ایجاد صلح برگزار می شد. من نه تنها به عنوان یک شیعه بلکه یک انسان از این فاجعه انسانی در نیجریه اظهار تاسف می کنم و امیدوارم هر چه سریعتر شرایط صلح و آرامش در این کشور برقرار شود. من تنها یک عکس از شیخ زکزاکی، رهبر مسلمانان نیجریه دیدم که زخمی شده بود و این مساله دردناکی است که در حال رخ دادن است.»

بازیگر، نویسنده و کارگردان ارزشی سینما و تلویزیون ایران در خصوص نقش قدرت های استکباری در تزریق خوی جنگ طلبی در جهان افزود:« وقتی زندگی نامه هیتلر را مورد بررسی قرار می دهیم متوجه خواهیم شد که وی به دنبال از بین رفتن مرزها و تبدیل آن ها به سرزمین تفکری خود بوده و به این دلیل به کشورها حمله می کرد. حالا هم خیلی از کشورهای قدرت طلب به دنبال این مساله هستند که جهان را در سیطره خود درآورند و این مساله دلیل این همه جنگ در دنیا می باشد. در صورتی که چه خوب می شد اگر مرزهای جغرافیایی موجب دشمنی و خصومت سرزمین ها نمی شد.» ایرانمنش در ادامه گفت و گو با بخش فرهنگی «سراج24» اشاره به نکته مهمی می دارد و واهمه کشورهای غربی از تقویت روح مسلمانی را دلیلی از کشتارهای رخ داده دانسته و افزود:« به جهت این که مردمان دنیا آگاه تر شده اند، سردمدارانی که در دنیا دیکتاتوری می کنند، بیم این دارند که شیعه در دنیا رشد پیدا کند و از این رو می خواهند هر حرکت اسلام خواهانه ای را در نطفه خفه کنند و به این دلیل می بینیم که زمانی در یمن و یا سوریه و عراق و لبنان و حالا در نیجریه چگونه با مسلمانان به جنگ در افتاده اند.»

رضا ایرانمنش در خصوص فعالیت های آینده خود اشاره به نگارش و کارگردانی فیلمی براساس زندگی شهید ایرج رستمی داشت و به «سراج24» گفت: « شهید ایرج رستمی از همراهان شهید چمران در مناطق جنگی و مسئول عملیات ستاد جنگ های نامنظم بوده است و از این رو علاقمند شدم با مطالعه و تحقیق از زندگی ایشان فیلمنامه ای برای ساخت فیلم آماده کنم که هم اکنون در مرحله تحقیق و نگارش می باشد»

اخبار مرتبط

جنگ نرم شیوه جدید و مؤثر استکبار جهانی در پیشبرد اهداف شیطانی است

استکبار جهانی در دنیا علیه کرامت انسانی رفتار می‌کند

جایگاه فساد در سیاستمداران غربی با تاملی به فیلم «دونده»/داستانی از رسوایی اخلاقی یک سیاستمدار آمریکایی

0 نظر

ارسال نظر

capcha