میرکاظمی

اطلاعاتی مبنی بر یورو ۴ بودن بنزین‌ها نداریم

 اطلاعاتی مبنی بر یورو ۴ بودن بنزین‌ها نداریم

به گزارش سراج24،تسنیم نوشت، مسعود میرکاظمی روز سه‌شنبه در پاسخ به این پرسش که برخی مسئولان و نمایندگان اظهاراتی مبنی بر یورو 4 نبودن بنزین‌های وارداتی را مطرح کرده‌اند و آیا این موضوع صحت دارد؟ گفت: هنوز اطلاعاتی در این خصوص در اختیار ما نگذاشته‌اند.

وی ادامه داد: مرجع اصلی این اطلاعات سازمان ملی استاندارد و سازمان بازرسی کل کشور هستند اما هنوز اطلاعاتی مبنی بر یورو 4 بودن بنزین‌ها در اختیار ما نگذاشته‌اند.

این در حالی است که مسئولان سازمان حفاظت از محیط زیست بر یورو 4 بودن بنزین‌های وارداتی تاکید دارند  و آن را عامل آلودگی هوای کلانشهرها  نمی‌دانند اما برخی دیگر از مسوولان این صحبت ها را تایید نمی‌کنند.

حجت‌الاسلام سیدمهدی موسوی‌نژاد عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی چندی قبل درباره بنزین‌های وارداتی اظهار داشت: ادعاهایی مبنی بر اینکه بنزین یورو4 وارد شده و در کشور توزیع شده است وجود دارد اما آلودگی هوا و افزایش آلاینده‌ها دلیل محکمی است که بنزینها یورو4 نبوده و نیست.

وی ادامه داد: کشورهای تولید کننده معمولاً بنزین یورو4 را برای مصارف خود بهره می‌گیرند و مازاد تولید برای فروش ندارند و تولید آنان محدود است و مانند یورو2 و یورو3 نیست که بتوانیم به‌راحتی آنها را وارد کنیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خواهش می‌کنم مسئولان بفرمایند مبادی ورودی این بنزین‌ها کجا است، کدام سازمان و دستگاه آن را کیفیت سازی می‌کند؟

همچنین سیدجعفر تشکری هاشمی معاون شهرداری تهران نیز درباره بحث وجود بنزین یورو 4 و آیا اینکه چنین بنزینی وجود دارد و یا باعث ارتقا کیفیت شده است یا خیر؟ گفت: وضعیت بنزین و گازوییل تا حدودی نسبت به گذشته بهبود یافته اما اینکه مطابق با استاندارد است را نمی توان اظهار نظر کنیم؛اینکه مطابق با یورو 4 است هم نیاز به آزمایش دارد.

اخبار مرتبط

ماندگاری پزشکان در مناطق محروم با منابع مالی پایدار محقق می‌شود

«قانون تثبیت ساعت رسمی کشور» به دولت ابلاغ شد

دولت تیمی برای کنترل قیمت دارو تعیین کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha