گزارشی از نشست بررسی «مافیای قدرت و ثروت در دانشگاه آزاد»

تشکیل کمیته صیانت از شهریه‌های دانشجویی/ مدیریت خانوادگی، دانشگاه را به باشگاه سیاسی تبدیل کرده است/ نامه به دادستانی برای تشکیل کمیته حقیقت‌یاب پیرامون وقایع علوم و تحقیقات

تشکیل کمیته صیانت از شهریه‌های دانشجویی/ مدیریت خانوادگی، دانشگاه را به باشگاه سیاسی تبدیل کرده است/ نامه به دادستانی برای تشکیل کمیته حقیقت‌یاب پیرامون وقایع علوم و تحقیقات

به گزارش سراج24،فارس نوشت؛اعضای شورای هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های دانشگاه آزاد تهران بزرگ صبح امروز نشست خبری را با موضوع بررسی «مافیای قدرت و ثروت در دانشگاه آزاد» در سازمان بسیج دانشجویی برگزار کردند.

*دانشگاه آزاد جلوی فعالیت تشکل‌های انقلابی را می‌گیرد/ترس مسئولان دانشگاه از نقد عملکردشان

در ابتدای این نشست سعید ابوالحسنی‌‌نژاد مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد تهران شمال اظهار داشت: ما در روز دانشجو شاهد اتفاقاتی در دانشگاه آزاد بودیم که خلاف شعارهای دولت و مدیریت این دانشگاه است که در صدر این وقایع، اتفاقات واحد علوم و تحقیقات و بی‌حرمتی به تشکل بسیج دانشجویی است.

وی افزود: مسئولان دانشگاه آزاد فضای بسته‌ای را بر دانشگاه حاکم کردند و با یکسری آیین‌نامه‌های ساختگی به اقدامات خود وجاهت قانونی می‌دهند.

سخنگوی شورای هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های آزاد تهران با اشاره به برخوردهای سلبی مسئولان دانشگاه آزاد با دانشجویان گفت: مسئولان دانشگاه آزاد ترس این را دارند که فضایی خلاف نظر آنان در دانشگاه به وجود بیاید یا اینکه نقدی نسبت به عملکردشان از داخل دانشگاه و توسط دانشجویان صورت گیرد.

ابوالحسنی‌نژاد با بیان اینکه کمترین خواسته دانشجویان برگزاری روز دانشجو در آرامش بود، گفت: مسئولان دانشگاه برنامه‌های روز دانشجو را لغو کردند. بسیج دانشجویی در عین اینکه قانون‌مند عمل می‌‌کند زیر بار حرف زور نمی‌رود. شاید فعالیت‌های بسیج دانشجویی در تضاد با مافیای قدرت و ثروت در دانشگاه آزاد باشد اما در انجام وظیفه خود کوتاهی نخواهد کرد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد تهران شمال با بیان اینکه خوب است مسئولان دانشگاه آزاد پیام امام (ره) نسبت به بسیج دانشجویی و سخنان رهبری پیرامون تشکل‌های انقلابی را مطالعه کنند، گفت: مسئولان دانشگاه آزاد جلوی فعالیت‌های تشکل‌های متعهد و انقلابی دانشگاه را می‌گیرند. قوانین را طبق سلیقه خود اجرا می‌کنند و به هیچ نهاد قانونی نیز پاسخگو نیستند.

وی تأکید کرد: هیچ نظارتی بر عملکرد مسئولان دانشگاه آزاد نیست و این موضوع به دانشجویان و کشور ضربه خواهد زد.

سخنگوی شورای هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های آزاد تهران ضمن محکوم کردن اتفاقات رخ داده در واحد علوم و تحقیقات گفت: مسئولان دانشگاه آزاد بر خلاف شعارهایشان با تشکل‌های انقلابی برخورد سلبی می‌کنند.

ابوالحسنی‌نژاد گفت: در آستانه انتخابات قطعا بسیج دانشجویی فعالیت‌های روشنگرانه خود را در دانشگاه ادامه خواهد داد و موضوع مافیای قدرت و ثروت در دانشگاه آزاد را تشریح خواهد کرد.

*شهریه دانشجویان دانشگاه آزاد برای جریان سیاسی خاصی هزینه می‌شود

در ادامه این نشست علی نیکزاد مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد: علی‌رغم سخنان رهبری طی چند ماه اخیر مبنی بر حمایت از جریانات ارزشی و انقلابی دانشجویی، متأسفانه شاهد بودیم در 16 آذر در دانشگاهی که پسوند اسلامی را یدک می‌کشد به تشکلی که با فرمان امام تشکیل شده است اهانت می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه در دانشگاه آزاد رفتار رضاخانی با جریانات دانشجویی صورت می‌گیرد، گفت: در دانشگاه آزاد یک فضای امنیتی و سیاسی حاکم است. فضایی که جلوی فعالیت‌های تشکل‌های مؤمن و انقلابی را می‌گیرد.

مسئول سیاسی شورای هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های آزاد تهران در ادامه تصریح کرد: یکی از اهداف مسئولان دانشگاه آزاد از امنیتی کردن دانشگاه جلوگیری از هرگونه فعالیت‌های دانشجویی است تا از این طریق دانشجویان در بی‌خبری و غفلت به سر ببرند.

نیکزاد با تأکید بر اینکه دانشگاه و دانشجو باید سیاسی باشد نه سیاست‌زده، گفت‌:متأسفانه مشاهده می‌کنیم همانگونه که دشمنان ما می‌خواهند، دانشگاه آزاد به دنبال منفعل کردن دانشجویان است. در کنار این شاهد کاهش رشد علمی نیز هستیم.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد علوم پزشکی تهران با اشاره به شروع به فعالیت تشکل‌های آقازاده محور در دانشگاه آزاد گفت: این تشکل‌ها با پشتوانه بخشنامه‌های غیرقانونی دانشگاه آزاد به دنبال استفاده از فضا هستند. البته مسئولان دانشگاه آزاد برای رسیدن به اهداف خود اقدام به تطمیع دانشجویان نیز می‌زنند.

وی خاطرنشان کرد: بسیج دانشجویی هیچ بخشنامه‌ای که قوانین بالادستی را نقض کند به رسمیت نمی‌شناسد. بسیج دانشجویی تابع قانون شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس شورای اسلامی است.

مسئول سیاسی شورای هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های آزاد تهران در ادامه سخنان خود اظهار داشت: جریان مدیریت خانوادگی دانشگاه آزاد با صدور مجوزهای سلیقه‌ای با کمک جریانات متصل به مافیای قدرت و ثروت، ورود افراد معاند و فتنه‌گر را در دانشگاه آزاد ممکن کرده است اما اجازه برگزاری هیچ مناظره‌ای با حضور عناصر مؤمن و انقلابی را نمی‌دهد.

نیکزاد در ادامه با انتقاد از هزینه کرد شهریه دانشجویان توسط مسئولان دانشگاه آزاد گفت: نگاه اقتصادی مسئولان دانشگاه آزاد به دانشجویان و رشته‌های غیرقانونی نوع دیگر نگاه مافیای قدرت و ثروت به دانشگاه آزاد را نشان می‌دهد. ما سه بار شاهد افزایش شهریه در سال گذشته بودیم که این موضوع در آستانه انتخابات شائبه مافیای قدرت و ثروت در دانشگاه آزاد را تقویت می‌کرد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد علوم پزشکی تهران با انتقاد از مسئولان دانشگاه آزاد در خصوص عدم پاسخگویی نسبت به عملکردشان گفت: متأسفانه در عین اینکه شهریه‌های دانشجویان افزایش یافته امکانات رفاهی و کیفیت دانشگاه آزاد در سطح گذشته باقی مانده است. به چه دلیل در سال منتهی به انتخابات دانشگاه آزاد به یکباره شهریه‌‌ها را افزایش می‌دهد اما امکانات را خیر. در این خصوص ریاست دانشگاه آزاد باید پاسخگو باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: عملکرد مسئولان دانشگاه آزاد نشان می‌دهد این شهریه‌های دانشجویی در باشگاه‌های سیاسی و برای انتخابات مصرف می‌شود. چرا درباره هزینه‌کرد دانشگاه آزاد کسی پاسخگو نیست؟

مسئول سیاسی شورای هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های آزاد تهران خاطرنشان کرد: بسیج دانشجویی اجازه نمی‌دهد دانشگاه آزاد به باشگاه سیاسی برای یک جریان خاص شود.

*تشکیل کمیته صیانت از شهریه‌های دانشجویی دانشگاه آزاد

در پایان این نشست مصطفی ابراهیمی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات تهران اظهار داشت: در طول مدیریت میرزاده در دانشگاه آزاد اتفاقاتی افتاده است که باعث شده ما به بازخوانی عملکرد جاسبی در فتنه 88 بپردازیم.

وی افزود: در زمان مدیریت میرزاده محکومین فتنه در پست‌های مختلف دانشگاه آزاد قرار می‌گیرند از جمله حضور فائزه هاشمی در سمت معاون دانشجویی دانشگاه آزاد واحد پردیس که این موضوع شائبه مافیای قدرت و ثروت در دانشگاه آزاد را دوچندان می‌کند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات افزود: اقدامات اخیر دانشگاه آزاد در واحد علوم و تحقیقات لکه ننگی بر تاریخ دانشگاه آزاد خواهد بود. برخورد رئیس دانشگاه علوم و تحقیقات با بسیج دانشجویی در روز دانشجو هم راستا با جریانات فتنه‌گر داخلی و خارجی است. خواسته ما استعفا یا برکناری عباسپور از مدیریت دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات است.

ابراهیمی در ادامه خاطرنشان کرد: آقایان در فتنه 88 تلاش می‌کردند دانشجویان را در مقابل یکدیگر قرار دهند اما این بار چون وضعیت‌ آشکار است و مدیریت خانوادگی بر دانشگاه آزاد بر همگان عیان است، دیگر نمی‌توانند دانشجو را مقابل دانشجو قرار دهند. به همین خاطر حراست را مقابل دانشجو قرار دادند.

دبیر شورای هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های آزاد تهران در ادامه تصریح کرد: به واسطه اتفاقاتی که در دانشگاه آزاد رخ می‌دهد کمیته صیانت از شهریه‌های دانشجویی را در دانشگاه آزاد در مقابل مافیای قدرت و ثروت تشکیل می‌دهیم تا مسئولان پاسخگوی هزینه‌کرد شهریه‌های دانشجویان شوند.

وی با اشاره به صدور نامه به دادستانی قوه قضائیه برای بررسی وقایع 16‌ آذر در واحد علوم و تحقیقات گفت: در این نامه از دادستانی خواسته‌ایم کمیته حقیقت‌یابی متشکل از نمایندگان مجلس، شورای عالی انقلاب فرهنگی و بسیج دانشجویی برای بررسی اتفاقات رخ داده تشکیل دهد و نتیجه را به اطلاع مردم برساند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات در پایان با بیان اینکه بسیج دانشجویی مطالبات خود را از مسیر قانونی پیگیری خواهد کرد، گفت: اگر مسئولان دانشگاه پاسخی به مطالبات ما ندهند ما تحصن در مقابل دفتر میرزاده و تجمع عمومی در مقابل ساختمان مرکزی دانشگاه آزاد را برای پیگیری مطالبات‌مان انجام خواهیم داد. همچنین برگزاری این نشست را نیز هر دو هفته یکبار دنبال خواهیم کرد.

در پایان این نشست کلیپی از وقایع رخ داده در دانشگاه واحد علوم تحقیقات در روز دانشجو و برخورد غیرقانونی حراست این دانشگاه با دانشجویان به نمایش گذاشته شد. همچنین کلیپی نیز از برگزاری اردوهای مختلط دانشجویی در دانشگاه‌ آزاد آن هم پس از سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر رد چنین اردوهایی پخش شد.

اخبار مرتبط

ابلاغیه شورای نگهبان درباره سامان دادن به ثبت نام های انتخابات ریاست جمهوری باید اجرا شود

آزادی با نفرت پراکنی و اهانت به ادیان حاصل نمی‌شود

فیلم| وقتی مافیا اجازه فروش لباس‌های بیمارستانی را به تولیدکننده نمی‌دهد

0 نظر

ارسال نظر

capcha