فروزنده مطرح کرد:

کاهش 15 درصدی نیروی انسانی دولت سیاستی شکست‌خورده است/ برخی‌ها در دولت‌های کارگزاران و اصلاحات به اسم اصلاح نظام اداری بیت‌المال را غارت کردند

کاهش 15 درصدی نیروی انسانی دولت سیاستی شکست‌خورده است/ برخی‌ها در دولت‌های کارگزاران و اصلاحات به اسم اصلاح نظام اداری بیت‌المال را غارت کردند

به گزارش سراج24،فارس نوشت؛لطف‌الله فروزنده سخنگوی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی، با اشاره به تدوین برخی از لایحه ششم توسعه توسط دولت اظهار داشت: اصلاحات در دولت مقدمه‌ای دارد که اگر توجه نشود زیان به بار خواهد آورد.

وی افزود: اینکه وزارتخانه‌ای به چند سازمان تبدیل و وعده داده شود که 15 درصد از کارمندان دولت کاهش می‌یابند در حد لایحه خواهد ماند چون ما تا مأموریت‌های دولت را درست تعریف نکنیم نمی‌توانیم به اهداف مشخص دست‌یابیم.

معاون مدیریت و توسعه منابع انسانی رئیس‌جمهوری دولت دهم،  تصریح کرد: در ماده 8 قانون مدیریت مشخص شده که دولت باید کارهای حاکمیتی کند. بنابراین باید کارهای حاکمیتی دولت را مشخص کرده و بعد بر سر آن کارها به توافق برسیم و سپس تصدی‌گری در امور اقتصادی و زیربنایی را به مردم واگذار کنیم.

فروزنده کاهش 15 درصدی نیروهای انسانی دولت را سیاستی شکست خورده دانتست و گفت: همین دولتمردان فعلی در دولت کارگزاران و اصلاحات به اسم اصلاح نظام اداری به بیت‌المال تاراج زدند و برخی از شرکت‌های خوب را به برخی افراد واگذار کردند که امروزه از آنها به عنوان نوکیسه‌ها و ثروتمندان یاد می‌شود.

وی خطاب به وکلای ملت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس مراقب باشد اگر دولت واقعا می‌خواهد اصلاحات ساختاری کند اول مشخص کند که چه کارهایی را می‌خواهد خودش انجام دهد و چه کارهایی را می‌خواهد به مردم واگذار کند بعد با استفاده از ظرفیت قانونی مثل ماده 22 قانون خدمات کشوری این کارمندان را سازماندهی و بعد به آنها واگذار کند.

سخنگوی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی تأکید کرد: اینکه بخواهیم کارمندان را از اداره بیرون کنیم و کاری برای آنها پیش‌بینی نکنیم نه تنها سودی ندارد بلکه هزینه‌های اجتماعی مختلفی نیز ایجاد خواهد کرد.

اخبار مرتبط

مسیر اشتباه دولت در اجرای«برجام»

مذاکره باید از موضع اقتدار باشد

دیوان محاسبات در مسیر نوآوری و تحول قرار دارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha