دومین حضور جشنواره‌ای مستند «پسر را ببین، پدر را تصور کن»

از دیدار با رهبر انقلاب تا حضور در بخش مسابقه سینما حقیقت/«بابا رجب» قهرمان است،جذام ندارد!

از دیدار با رهبر انقلاب تا حضور در بخش مسابقه سینما حقیقت/«بابا رجب» قهرمان است،جذام ندارد!

به گزارش سراج24،فارس نوشت؛ مستند «پسر را ببین، پدر را تصور کن» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی حمید یادروج و محصول اداره کل صوت و تصویر خبرگزاری فارس به بخش مسابقه جایزه بین‌المللی شهید آوینی در نهمین جشنواره فیلم مستند ایران «سینما حقیقت» راه یافت.

این دومین حضور جشنواره‌ای مستند «پسر را ببین، پدر را تصور کن» پس از دریافت تندیس برترین فیلم جشنواره عمار در بخش تاریخ معاصر است.

 

این مستند در رابطه با جانبازی به نام رجب محمدزاده (بابا رجب) است که سال 66 در جنگ تحمیلی کل صورت خود را از دست داده و تاکنون 25 بار روی صورتش عمل جراحی انجام شده است. بابا رجب در طول این سال‌ها به دلیل نگاه‌های بد برخی از مردم و اعلام اینکه وی جذام دارد، بسیار گوشه‌گیر شده بود و کسی به او توجهی نمی‌کرد. با ساخت این مستند که بر اساس نگاه مردم به وی ساخته شده، دید مردم به این جانباز بزرگ عوض شد.

پس از ساخت این مستند و پخش از شبکه‌های یک و دو سیما، دریافت جایزه از جشنواره عمار و برگزاری آیین بزرگداشت در خبرگزاری فارس، بزرگترین درخواست بابارجب که دیدار با رهبر معظم انقلاب بود از طریق این خبرگزاری رسانه‌ای شدو در نهایت نیز این جریان منجر به دیدار خصوصی بابا رجب با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام شد.

 

در حال حاضر نیز در دومین حضور جشنواره‌ای این مستند، از میان 205 فیلم مستند با موضوع مقاومت، انقلاب و دفاع مقدس، «پسر را ببین، پدر را تصور کن» ساخته حمید یادروج به بخش مسابقه فیلم‌های مستند کوتاه جایزه بین‌المللی شهید آوینی در نهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت راه پیدا کرده است.مهدی عبدالباقی تدوین و تصویربرداری این مستند را به عهده داشته است.  

نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینما حقیقت» از 22 تا 28 آذرماه در سینما فلسطین و سینما سپیده برگزار می‌شود.

 

 

 

 

اخبار مرتبط

خانواده شهید فخری‌زاده با رهبر انقلاب دیدار کردند

مجموعه مستند «فرجام، تنهایی» نگاهی به جمعیت تاریخ معاصر

جلوگیری از تحریف تاریخ؛ دغدغه امام خمینی و رهبر انقلاب

0 نظر

ارسال نظر

capcha