دولت پولی ندارد که در مناطق آزاد برای کارهای زیربنایی خرج کند

توکلی: مناطق آزاد منشأ حرام‌خواری و اختلاف طبقاتی است

توکلی: مناطق آزاد منشأ حرام‌خواری و اختلاف طبقاتی است

به گزارش سراج24،تسنیم نوشت، احمد توکلی در جمع دانشجویان دانشگاه شیراز بر آثار زیان‌بار تحریم‌ها تأکید کرد و اظهار داشت: نخستین اثر تحریم‌ها مبهم‌کردن آینده است.

وی با بیان اینکه با مبهم شدن آینده ریسک سرمایه‌گذاری افزایش یافته و مشکلات بیشتری ایجاد می‌شود، افزود: با تحریم‌ها درآمد نفتی و درآمد دولت کاهش یافت و در حال حاضر نیز بودجه کافی وجود ندارد و بخش خصوصی هم تمایلی به سرمایه‌گذاری ندارد از سوی دیگر هزینه مبادلات در اقتصاد ملی نیز افزایش می‌یابد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه باید نگاه‌های اقتصادی در کشور تغییر یابد خاطرنشان کرد: تحقق نظام اقتصادی سالم و درست در کشور مستلزم درست کار کردن تمامی بخش‌های اقتصادی است اما باید زمینه آن فراهم شود تا سیاست‌های اقتصادی کشور به نتیجه برسد.

وی با اشاره به اینکه زمانی که دولت و مجلس بتوانند اعتماد مردم را جلب کنند رشد اقتصادی نیز ایجاد می‌شود تصریح کرد: اگر کشمکش‌های سیاسی وجود داشته باشد که در زمان دولت قبل زیاد وجود داشت، اعتماد به کار و سرمایه‌گذاری از بین می‌رود.

توکلی با بیان اینکه سوءاستفاده از قدرت عمومی برای رسیدن به اهداف خصوصی ضربه‌ای بسیار مهلک برای هر جامعه است افزود: برخی موارد از جمله انتصاب مدیران وابسته به‌جای شایسته سالاری نیز منشأ فساد است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به توجه دولت به افزایش مناطق آزاد اشاره کرد و گفت: به‌اعتقاد من در این مورد منافع حرام مطرح است و باید جلوی این کار گرفته شود. برخی افراد وابسته از مدتی قبل اقدام به خریداری زمین در اطراف این مناطق کردند تا در زمان تصویب منطقه آزاد در این محل‌ها، بتوانند با دولت وارد بازی شوند.

وی با تأکید بر اینکه این مناطق آزاد منشأ حرام‌خواری و اختلاف طبقاتی است خاطرنشان کرد: مناطق آزاد به‌معنی افزایش اشتغال و صادرات است در حالی که در حال حاضر دولت پولی ندارد که بتواند در مناطق آزاد برای کارهای زیربنایی خرج کند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت به‌دلیل نداشتن پول مجبور به ورود به بازی با این دلالان می‌شود که برخی به اسم سرمایه‌گذاری با خریداری زمین پیش از تقدیم این لایحه به مجلس وارد این مناطق شدند.

توکلی با بیان اینکه بودجه معجزه نمی‌کند بلکه آنچه معجزه‌گر است عقل است عنوان کرد: کارها باید عقلانی انجام شود به‌‌ویژه زمانی که متوجه می‌شویم ‌اقتصاد ما شکننده است، باید نگاه‌ها تغییر پیدا کند بنابراین تأکیدات مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی کاملاً درست و به‌جا است.

اخبار مرتبط

تزریق گاز به سانتریفیوژها تیم مذاکره کننده را در موضع قدرت قرار داد

اصلاح‌طلبان مسئول ویرانی‌های سیلاب‌های امروزند

مجلس از توضیحات وزیر ورزش قانع نشد

0 نظر

ارسال نظر

capcha