انتظار صعود به مرحله دوم جام‌جهانی اشتباه است

حیدری:جوان‌های استقلال فکر نکنند ۲ لایک‌ِ اینستاگرام یعنی همه‌چیز/کمپ تیم‌ملی هرچیزی دارد جز زمین مناسب

به گزارش سراج24،تسنیم نوشت، خسرو حیدری در مورد استقلال، وضعیت خودش، تیم ملی و ... صحبت‌ کرد.

در مورد استقلال صحبت کن.

تیم ما امسال جوان‌تر شده و نیاز بود که تیم بیشتر جا بیفتد تا بازیکنان هماهنگ شوند. خوشبختانه این اتفاق افتاد و در صدر جدول قرار گرفتیم و به نیمه‌نهایی جام حذفی نیز صعود کردیم. به دنبال گرفتن هر دو جام هستیم اما معنایش این نیست که حتما 2 جام می‌گیریم. ما می‌جنگیم که مقام خوبی در هر دو جام کسب کنیم. در جام حذفی یک قدم جلوتر هستیم و اگر در تبریز مقابل تراکتورسازی به برتری برسیم، تا پایان فصل می‌دانیم که یک جام در مشت‌مان است.

اشاره کردی که استقلال در جام حذفی شانس زیادی برای گرفتن جام دارد. فکر می‌کنی استقلال توانایی قهرمانی در لیگ را نیز دارد؟

استقلال ترکیبی از بازیکنان باتجربه و جوان است و این شخصیت را دارد که قهرمان شود. این دو عامل یعنی تجربه و جوانی می‌تواند به تیم کمک کند. امیدوارم بازیکنان جوان زود راضی نشوند و با انجام 2 بازی خوب همه چیز را رها نکنند. در استقلال باید در هر بازی بهترین عملکرد را به نمایش گذاشت. هواداران هر بازی به عملکرد ما نگاه می‌‌کنند و کارمان سخت می‌شود.

بازیکنان جوان استقلال نوسان زیادی دارند، به عنوان بازیکن باتجربه چه توصیه‌ای به آنها داری که کمتر دچار فراز و نشیب شوند؟

این بازیکنان باید بزرگ فکر کنند. نباید تصور کنند که اگر یک بازی خوب انجام دادند و در اینستاگرام 2 لایک بیشتر گرفتند، همه چیز تمام شده و به همه چیز رسیده‌اند. باید آنقدر تلاش کنند که شخصیت خوبی برای خودشان درست کنند. زمانی که جوان بودیم، خیلی تلاش کردیم که شخصیتی برای خودمان ایجاد کنیم و نتیجه این تلاش حساب کردن دیگران روی ما است. وقتی بازیکن اسمی برای خودش دست و پا می‌کند باید برای حفظ آن تلاش کنند. جوانانی مانند بهنام برزای و محسن کریمی بازیکنان خوبی هستند که باید قدر خودشان را بدانند. وقتی چند بازی سر زبان‌ها افتادند باید در همان حد خودشان بمانند، نه اینکه 2 بازی خوب باشند و چند هفته بد بازی کنند. استقلال نیاز دارد که بازیکنانش همیشه خوب باشد. استقلال بازیکنان جوانی دارد که آینده‌دار هستند اما کمی باید حرفه‌ای فکر کنند.

امسال فکر می‌کنی نسبت به سال‌های گذشته بهتر بازی می‌کنی؟

شرایط امسال واقعا نسبت به گذشته بهتر شده است. ما مجید صالح را داریم که در کادرفنی زوج خوبی با پرویز مظلومی شده و تمرینات خوبی را برگزار می‌کنیم. کار فنی صالح خیلی خوب است و هر روز پیش از آغاز تمرین در رختکن، نکات تمرین را برای ما توضیح می‌دهد. با تمرینات پرفشاری که انجام دادیم، شاهد نتایج خوب از استقلال بودید.

ظاهرا به فرزندت قول داده‌ای که 2 برابر سال‌های گذشته خوب بازی کنی؟

به دنیا آمدن فرزندم انگیزه زیادی به من داد. تولد فرزند مسئولیت را سنگین‌تر می‌کند و دوست دارم 2 برابر گذشته انرژی بگذارم تا به آن چیزی که هدفم است، برسم.

استقلال چقدر زمان نیاز دارد که بهتر از این باشد؟

تیم ما هنوز خیلی جا دارد که بهتر و قهرمان شود. قهرمانی در لیگ کار ساده‌ای نیست. رقیبان خوبی مانند ذوب‌آهن، سپاهان و ... داریم که حریفان سرسختی هستند. باید بهتر از این باشیم و نیم‌فصل مانند همه تیم‌ها که به فکر ترمیم نقاط ضعف‌شان هستند، استقلال نیز بازیکنانی جذب خواهد کرد.

چرا شماری از هواداران استقلال با وجود صدرنشینی و صعود به نیمه‌نهایی از جام حذفی علیه پرویز مظلومی و تیم شعار دادند؟

استقلال نتایج خوبی گرفته و هوادار باید از تیم حمایت کند. برخی از بازی‌ها در ورزشگاه آزادی انگار نه انگار که ما میزبان هستیم و از بازی‌های خانگی استقبال نمی‌کنند. تیم در صدر جدول است و هواداران باید از تیم حمایت کنند. شاید تنها برخی‌ها باشند که معترض‌اند اما این شعارها به جا نیست. پرویز مظلومی با انگیزه متفاوت به استقلال آمده و خواسته‌ها را تاکنون برآورده کرده است. هواداران باید به ورزشگاه بیایند و تیم را حمایت کنند.

دلیل عدم استقبال تماشاگران استقلال مسائل اقتصادی است یا نمایش تیم؟

هم مسائل اقتصادی تاثیر دارد و هم برنامه بای‌ها. وقتی تیم در صدر جدول قرار دارد، یعنی نتایج خوبی گرفته و باید هواداران بیشتری بیایند. اگر بازی‌ها در روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار شود، هوادار بیشتری می‌آید تا روز یکشنبه. بنابراین نتایج و عملکرد تیم نمی‌تواند تاثیر زیادی داشته باشد.

به عنوان یکی از بازیکنان ملی‌پوش، برخی‌ مواقع از اردوی‌های تیم ملی یک روز قبل از مسابقات به تیم باشگاهی اضافه می‌شوی. این موضوع در عملکرد تو چقدر تاثیر منفی می‌گذارد؟

برنامه‌ریزی اشتباه است و برنامه سازمان لیگ مشکل دارد. بازی با نفت‌تهران در جام حذفی 120 دقیقه بازی کردیم و 4 روز بعد به مصاف سایپا رفتیم. مقابل سایپا همه انرژی‌مان به خاطر بازی با نفت از بین رفته بود. این بازی حداقل باید یک هفته بعد برگزار می‌شد. خودم در این دیدار نتوانستم برای استقلال مثمرثمر باشم و خیلی از بازیکنان هم خسته بودند. پس از دیدار با گوام، یک روز قبل از بازی استقلال مقابل فولاد خوزستان به تهران رسیدم و فردای آن روز باید بازی می‌کردم. مظلومی می‌داند که همیشه دوست دارم به تیم کمک کنم ولی او گفت وقتی یک روز قبل بازی به ما محلق شده‌ای بهتر است استراحت کنی. باید از مظلومی تشکر کنم که اجازه داد تا استراحت کنم که مصدوم نشوم. این برنامه‌ریزی‌ها باعث می‌شود که فوتبال‌زده شویم.

کارلوس کی‌روش انتقادات زیادی از عدم امکانات برای تیم ملی مطرح کرده است.

متاسفانه تیم ملی هر روز در یک جا تمرین می‌کند. چمن کمپ تیم‌های ملی تنها زمین اختصاصی تیم ملی است که قابل تمرین کردن نیست. این محل هر چیزی دارد جز زمینی مناسب برای تمرین کردن. کی‌روش مربی حرفه‌ای است و برای صعود تیم ملی امکانات می‌خواهد.

افرادی چون مقداد نجف‌نژاد رئیس فراکسیون ورزش و هیئت مدیره استقلال و برخی مسئولان وزارت ورزش اعتقاد دارند که نباید تنها به صعود تیم ملی به جام جهانی فکر کرد و انتظارات به گونه‌ای است که تیم ملی باید از گروهش در جام جهانی صعود کند.

این انتظارات اشتباه است. دلیلی نمی‌شود که چون به جام جهانی قبلی صعود کرده‌ایم، این بار نیز به جام جهانی برویم. کار ما با توجه شرایط فعلی سخت است. در مرحله بعدی شاهد 2 گروه 6 تیمی خواهیم بود که تنها 2 تیم به صورت مستقیم از گروه خودشان به جام جهانی صعود خواهند کرد. تیم ملی و کی‌روش نیاز به امکانات دارند. همه تیم‌ها پیشرفت کرده‌اند اما هنوز امکانات کافی نداریم.

صحت دارد که جنس لباس‌های تیم ملی مناسب نیست؟

ظاهراً با شرکتی قرارداد بسته شده که قرار است لباس‌های جدید به بازیکنان بدهند. من نمی‌توانم در این زمینه نظر دهم و سرمربی باید صحبت کند.

اخبار مرتبط

فتح‌الله‌زاده: من با وزیر درگیر می‌شوم و باج به مدیرعامل نمی‌دهم

خداحافظی مربی استقلال از هوادارانش+عکس

واکنش رسانه‌های ایتالیایی به امضای قرارداد استراماچونی با استقلال

0 نظر

ارسال نظر

capcha