رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران خبر داد

افزایش دانش‌آموزان اوتیسمی/سمعک دانش‌آموزان استثنایی رایگان می‌شود

 افزایش دانش‌آموزان اوتیسمی/سمعک دانش‌آموزان استثنایی رایگان می‌شود

به گزارش سراج24،تسنیم نوشت، وجیه‌الله پرویزی رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران امروز در همایش روز جهانی معلولین و تقدیر از دانش‌آموزان معلول اظهار داشت: هم‌اکنون سرویس دانش‌آموزان از "در" خانه تا مدرسه رایگان است.

وی افزود: به یاد دارم زمانی یکی از اولیا به بنده عنوان کرد که پس از نماز جماعت در مسجد به هیئت امنا مراجعه کردم و از آنها خواستم تا برای پرداخت هزینه سرویس فرزند معلولم به من کمک کنند اما امروز با همراهی شهرداری تهران سرویس دانش‌آموزان استثنایی رایگان است. 

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران گفت: در بحث ارائه خدمات درمانی به دانش‌آموزان استثنایی نیز پیگیری‌های خوبی صورت گرفته است و دستورالعمل مربوطه صادر و طی هفته‌های آینده به مدارس ابلاغ خواهد شد که براین اساس داروهای مستمر، خرید تجهیزات و سمعک دانش‌آموزان استثنایی رایگان می‌شود.

پرویزی با اشاره به اینکه در شهر تهران 6 هزار دانش‌آموز در 7 گروه آسیب‌دیده بینایی، شنوایی، کم‌توان جسمی، ذهنی، حرکتی، چند معلولیتی و اختلالات یادگیری در مدارس استثنایی تحصیل می‌کنند، عنوان کرد: تعداد دانش‌آموزان مبتلا به اوتیسم روبه افزایش است. کلاس‌های درس دانش‌آموزان اوتیسم نیز باید 3 یا 4 دانش‌آموز تشکیل شود و هم‌اکنون نسبت به تامین فضا و امکانات آموزشی آنها دغدغه داریم.

وی خاطرنشان کرد: تعداد دانش‌آموزان مرزی در مدارس عادی رو به‌ افزایش است و شناسایی آنها نیز دشوار است. هم‌اکنون با کمک از 4 مرکز مشاوره و مراکز ویژه اختلالات یادگیری تلاش می‌کنیم تا دانش‌آموزان مرزی را حمایت کنیم.

اخبار مرتبط

توزیع 600 بسته نوشت‌افزار بین دانش‌آموزان بافتی

تهران شهر مدارس ناامن

جزئیات قیمت کتاب‌های درسی سال تحصیلی ۹۶-۹۷

0 نظر

ارسال نظر

capcha