رقابت‌های کشتی فرنگی جایزه بزرگ باکو

۳ مدال طلا و ۹ برنز در انتظار فرنگی‌کاراون کشورمان

۳ مدال طلا و ۹ برنز در انتظار فرنگی‌کاراون کشورمان

به گزارش سراج24،فارس نوشت؛در پایان مراحل مقدماتی مسابقات کشتی فرنگی جایزه بزرگ باکو که از صبح امروز در آذربایجان آغاز شده است، 3 فرنگی‌کار کشورمان با برتری مقابل حریفان راهی دیدار نهایی شدند و  9 کشتی‌گیر دیگر در دیدار رده‌بندی برای کسب مدال برنز مبارزه خواهند کرد.

مهدی زیدوند در فینال 66، پیام بویری در دیدار نهایی 75 و مهدی علیاری در فینال 98 کیلوگرم برای کسب مدال طلا به میدان خواهند رفت. 9 فرنگی‌کار هم در دیدار رده‌بندی برای کسب مدال برنز تلاش خواهند کرد.

از مهم ترین حوادث این مسابقات می‌توان به پیروزی محمدعلی گرایی، کشتی‌گیر جوان کشورمان در وزن 66 کیلوگرم مقابل هانسو ریو، قهرمان کره‌ای جهان در سال 2014 و نایب‌قهرمان 2015 جهان اشاره کرد.

* نتایج فرنگی‌کاران کشورمان در این مسابقات به شرح زیر است:

57 کیلوگرم:

محسن حاجی‌پور در دور نخست با نتیجه 6 بر 2 مغلوب جسه تیلیکه، دارنده مدال برنز جوانان جهان از آمریکا شد که با توجه به شکست حریفش در مرحله بعد، از گردونه مسابقات کنار رفت.

مهرداد مردانی دیگر نماینده کشورمان در این وزن با نتیجه 8 بر 4 مقابل المورات تاسمرادوف، قهرمان آسیا و نفر سوم جهان از ازبکستان شد که با توجه به حضور حریفش در فینال به گروه شانس مجدد رفت. وی در این مرحله به دلیل حاضر نشدن فومیتا از ژاپن به دیدار رده بندی رفت و برای کسب مدال برنز با تیلیکه از آمریکا دیدار خواهد کرد.

حریفان کشتی‌گیران کشورمان در نیمه‌نهایی با هم روبرو شدند که تاسمرادف، تیلیکه را شکست داد و فینالیست شد.

در این وزن 15 کشتی‌گیر حضور دارند.

66 کیلوگرم:

در این وزن که 17 کشتی‌گیر حضور دارند، مهدی زیدوند در دور اول با نتیجه 6 بر یک از سد علی ارسلان دیگر نماینده کشورمان گذشت. وی در دور بعد نیز با نتیجه 6 بر 4 استوان لوای، دارنده مدال برنز بازی‌های اروپایی از اسلواکی را شکست داد و راهی نیمه‌نهایی شد. زیدوند برای حضور در فینال با نتیجه 8 بر صفر حسن علی‌یف، دارنده مدال برنز بازی‌های اروپایی از آذربایجان را شکست داد و راهی دیدار پایانی شد. با این نتیجه علی ارسلان هم به گروه شانس مجدد رفت که در این مرحله با برتری 6 بر 4 مقابل استوان لوای، دارنده مدال برنز بازی‌های اروپایی از اسلواکی راهی دیدار رده‌بندی شد. ارسلان در این مرحله برای کسب مدال برنز با حسن علی‌یف از آذربایجان مبارزه خواهد کرد.

محمدعلی گرایی دیگر نماینده کشورمان در این وزن با نتیجه 4 بر یک مقابل هانسو ریو، قهرمان و نایب قهرمان جهان و نفر اول بازی‌های آسیایی از کره ‌جنوبی به برتری دست یافت. وی در این مرحله نیز با نتیجه 3 بر 2 پان ژنگ از چین را شکست داد و گام به نیمه‌نهایی گذاشت. گرایی برای حضور در فینال با نتیجه 9 بر صفر مغلوب کامران ممدوف، دارنده مدال برنز اروپا از آذربایجان شد و از حضور در دیدار نهایی بازماند. وی برای کسب مدال برنز با زائور کابالوئف از روسیه دیدار می کند.

71 کیلوگرم:

افشین بیابانگرد در دیدار اول با نتیجه 5 بر صفر از سد پت اسمیت از آمریکا گذشت، اما در دور دوم با نتیجه 7 بر یک مغلوب فرانک استابلر، قهرمان 2015 جهان در وزن 66 کیلوگرم از آلمان شد که با توجه به حضور حریفش در فینال به گروه شانس مجدد رفت. وی در این مرحله با نتیجه 2 بر 2 اتلینگر از کرواسی را شکست داد و به دیدار رده بندی رفت و برای کسب مدال برنز با با کورپاسی از مجارستان دیدار خواهد کرد.

فرشاد بلفکه دیگر نماینده کشورمان در این وزن مقابل ارسلان تساریف قهرمان آسیا از قرقیزستان با نتیجه 6 بر 4 به برتری دست یافت، اما در این مرحله با نتیجه 5 بر صفر مغلوب بالینت کورپاسی، نایب قهرمان بازی‌های اروپایی از مجارستان شد که با توجه به شکست حریفش در مرحله نیمه نهایی مقابل فرانک استابلر، بلفکه از گردونه مسابقات کنار رفت.

75 کیلوگرم:

پیام بویری با نتیجه 7 بر صفر کارلوس مونوز (کلمبیا) را شکست داد و در دور بعد هم با نتیجه 8 بر صفر عزیز بیکوف از قرقیزستان را برد و گام به نیمه‌نهایی گذاشت. وی در این مرحله با نتیجه 4 بر 3 از سد طاهری گذشت و فینالیست شد. بویری برای کسب مدال طلا با کیم هیون وو، قهرمان المپیک لندن از کره‌جنوبی دیدار خواهد کرد.

رامین طاهری دیگر نماینده کشورمان در این وزن در دیدار اول با نتیجه 3 بر صفر توردیف از ازبکستان را شکست داد و حریف بویری در نیمه‌نهایی شد که با نتیجه 4 بر 3 مغلوب بویری شد و به دیدار رده‌بندی رفت. وی برای کسب مدال برنز با عزیزبیک اف از قرقیزستان مسابقه می دهد.

80 کیلوگرم:

یوسف قادریان، ویکتور ساسونوفسکی، نایب قهرمان جهان از بلاروس را 4 بر یک برد تا شکست مرحله نیمه‌نهای مسابقات جهانی را جبران کرده باشد، اما در مرحله بعد با نتیجه 8 بر 4 مغلوب الوین مورس علی‌یف، قهرمان بازی‌های اروپایی و نفر سوم 2014 جهان از آذربایجان شد که با توجه به شکست حریفش در مرحله بعد قادریان از گردونه مسابقات حذف شد.

85 کیلوگرم:

سامان عزیزی در دور اول با نتیجه 4 بر یک مغلوب ژان بلنیوک قهرمان جهان از اوکراین شد که با توجه به حضور حریفش در فینال به گروه شانس مجدد رفت و با توجه به عدم حضور حریف آمریکایی اش به دیدار رده بندی رسید.

مجتبی کریم‌فر، دیگر نماینده کشورمان در این وزن نورسلطان تورسونوف از قزاقستان را با نتیجه 5 بر صفر برد. وی در این مرحله نیز با نتیجه 10 بر 2 رستم آساکالوف، نایب قهرمان جهان از ازبکستان را شکست داد. آساکالوف در مسابقات جهانی 2015 اخلاقی را شکست داده بود. کریم‌فر در نیمه‌نهایی با نتیجه 3 بر 3 مغلوب ژان بلنیوک قهرمان جهان از اوکراین شد و شانس حضور در فینال را از دست داد. وی در دیدار رده‌بندی برای کسب مدال برنز مبارزه خواهد کرد. وی برای کسب مدال برنز با سامان عزیزی مبارزه خواهد کرد.

حسین نوری به مصاف حبیب الله اخلاقی رفت که با نتیجه 2 بر یک برد از سد نفر سوم جهان گذشت. وی در این مرحله نیز با نتیجه 4 بر صفر رامسین عزیزسیر از آلمان را شکست داد و گام به نیمه‌نهایی گذاشت، اما در این مرحله با نتیجه 9 بر صفر مغلوب داوید چاک وتادزه، قهرمان بازی‌های اروپایی از روسیه شد تا شانس مدال طلا را از دست بدهد و در دیدار رده‌بندی برای کسب مدال برنز با اسلام عباس اف از آذربایجان مبارزه می کند. با این نتیجه اخلاقی حذف شد.

98 کیلوگرم:

مهدی علیاری با نتیجه 5 بر 2 در دیدار نخست مقابل جوزف راو، قهرمان بازی‌های پان امریکن از آمریکا به برتری دست یافت و سپس با پیروزی 6 بر 2 مقابل اورخان نوری‌یف، قهرمان جوانان جهان از آذربایجان گام به نیمه‌نهایی گذاشت. وی در این مرحله نیز با نتیجه 3 بر 2 دی ژیائو، نایب قهرمان آسیا و بازی‌های آسیایی از چین را شکست داد و فینالیست شد. علیاری در دیدار پایانی برای کسب مدال طلا با شالوا گادابادزه از آذربایجان دیدار خواهد کرد.

130 کیلوگرم:

مهدی نوری در دور اول با نتیجه 5 بر 2 مغلوب ویتالی ایلنیتسکی روسیه شد که با توجه به شکست حریفش در مرحله بعد مقابل تینالی‌یف از گردونه مسابقات کنار رفت. بهنام مهدی‌زاده، دیگر نماینده سنگین‌وزن کشورمان با نتیجه 2 بر صفر مرادجان تویمب از تاجیکستان را شکست داد و راهی نیمه‌نهایی شد، اما در این مرحله با نتیجه 2 بر صفر مغلوب صباح شریعتی، کشتی‌گیر ایرانی‌الاصل آذربایجان شد و شانس حضور در فینال را از دست داد. مهدی‌زاده در دیدار رده‌بندی برای کسب مدال برنز تلاش خواهد کرد.

اخبار مرتبط

فیلم| 12 میلیارد در 6 ماه

مدافع تیم ملی ایران پس از ۱۱ سال خداحافظی کرد

ایران ۳ - لهستان ۲

0 نظر

ارسال نظر

capcha