وزارت ورزش پاداش مدال‌آوران المپیک و پارالمپیک 2016 ریو را اعلام کرد

 وزارت ورزش پاداش مدال‌آوران المپیک و پارالمپیک 2016 ریو را اعلام کرد

به گزارش سراج24، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان، نصرالله سجادی اظهار داشت: بر اساس تصمیم جلسه شورای معاونان که در تاریخ 7 آذر برگزار شد، وزیر ورزش و جوانان با ابلاغی به معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای پاداش مدال‌آوران در بازیهای المپیک و پارالمپیک 2016 ریو  را مشخص کرد.

وی با اشاره به رشد قابل توجه  پاداش‌ها نسبت به المپیک 2012 لندن گفت: به ورزشکارانی که در بازی‌های المپیک و پارالمپیک ریو بتوانند مدال طلا کسب کنند 300، مدال نقره 200  و مدال برنز 120 سکه اهدا خواهد شد. این میزان در دوره قبل به ترتیب برای مدال طلا 200، نقره 150 و برنز 100 سکه بود که اکنون شاهد رشد قابل توجه  در زمینه اهدا پاداش به مدال‌آوران هستیم.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در ادامه با اشاره به پرداخت پاداش به سرمربی تیم‌های شرکت کننده در این بازی‌ها که ورزشکاران‌شان توانستند مدال کسب کنند، افزود: در این بخش هم ما شاهد رشد بودیم و باید بگویم به سرمربیانی که ورزشکاران تیم‌هایشان مدال طلا کسب کنند 150، نقره 100 و برنز 75 سکه تمام اهدا می‌شود. البته به سرمربی و مربیان خارجی تیم های ملی برابر مواردی که در قراردادشان تعیین شده است از طرف فدراسیون‌های مربوطه پاداش به آنان پرداخت می‌شود.

سجادی ادامه داد: مربی و سرپرست تیم‌هایی که ورزشکاران‌شان موفق به کسب مدال شوند نیز به ترتیب برای مدال طلا 75، نقره 50 و برنز 40 سکه تمام اهدا خواهد شد.

وی عنوان کرد: چنانچه ورزشکاری بتواند بیشتر از یک مدال کسب کند، فقط به مدال دوم برابر 50 درصد مدال اول پاداش تعلق می‌گیرد. این امر برای سرمربی تیم‌هایی که ورزشکاران‌شان بیشتر از یک مدال کسب کنند هم فقط به مدال دوم برابر همان 50 درصد مدال اول پاداش اهدا خواهد شد.

اخبار مرتبط

چرا هیچ مربی‌ای حاضر نشده هدایت تیم امید را بپذیرد!؟

اردوی تیم ملی کشتی فرنگی ۱۴ اردیبهشت ماه برگزار می‌شود

بازدید رئیس کمیته ملی المپیک کرواسی از مرکز ملی فوتبال

0 نظر

ارسال نظر

capcha