«معاریو» فاش کرد

عقب‌نشینی رژیم صهیونیستی از مناطقی در کرانه باختری

عقب‌نشینی رژیم صهیونیستی از مناطقی در کرانه باختری

به گزارش سراج24، تسنیم به نقل از «معاریو» نوشت، در حالی‌که سیاست‌های سرکوب‌گرانه رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان و تلاش آن برای خاموش کردن «انتفاضه قدس» که تاکنون به شهادت دست‌کم 102 فلسطینی منجر شده است، بی‌نتیجه مانده است، تل‌آویو به طرحی دیگر برای پایان دادن به این انتفاضه متوسل شده است.

در همین راستا، روزنامه عبری‌زبان «معاریو» نوشت، اسرائیل به دستور نخست‌وزیر «بنیامین نتانیاهو» طرحی را آماده کرده است که به موجب آن 40 هزار دونم (هر دونم معادل 1000 متر مربع) از منطقه «C» در کرانه باختری که معادل 1.6 دهم درصد از مساحت این منطقه تحت اشغال کامل اسرائیل است، را در کنترل تشکیلات خودگردان فلسطینی قرار خواهد داد و در مقابل این تشکیلات باید اوضاع امنیتی را آرام و خیزش فلسطینیان را سرکوب کند.

این روزنامه تصریح کرد در مقابل این امتیازدهی تل‌آویو، ایالات متحده آمریکا نیز شهرک‌های صهیونیست‌نشین را به رسمیت خواهد شناخت. این در حالی است که «جان کری» وزیر خارجه آمریکا در جریان سفر اخیر خود به سرزمین‌های اشغالی اعلام کرد که کشورش آن را به رسمیت نخواهد شناخت.

به نوشته این روزنامه چاپ سرزمین‌های اشغالی، اسرائیل 40 هزار دونم را در اختیار تشکیلات خودگردان قرار خواهد داد و این عقب‌نشینی بیشتر در شهر «الخلیل» رخ می‌دهد که در آن منطقه «H1» که به موجب موافقتنامه «اوسلو»، تحت تصرف اداری و امنیتی تشکیلات خودگردان است، گسترش می‌یابد و مساحت منطقه «H2» که شهرک صهیونیست‌نشین «کریات اربع» در الخلیل را نیز شامل می‌شود، کاهش می‌یابد.

معاریو در ادامه نوشت، این طرح عقب‌نشینی دیگری در نزدیکی شهر «طولکرم» را شامل خواهد بود و تشکیلات خودگردان فلسطینی «حاکمیت کامل» شرق و شمال این شهر را به‌دست خواهد آورد. همچنین در این منطقه و در نزدیکی «خربه جربه»، مناطق «C» به مناطق «B» که مدیریت آن بر عهده تشکیلات و برقراری امنیت در آن بر عهده اسرائیل است، تبدیل خواهد شد.

براین اساس، کرانه باختری رود اردن، قدس اشغالی و نوار غزه از اول اکتبر (9 مهر) شاهد درگیری‌های گسترده فلسطینیان علیه نظامیان اسرائیلی در اعتراض به سیاست‎های تجاوزگرانه این رژیم درقبال مسجدالاقصی و بیت‌المقدس اشغالی باست که این دور از قیام فلسطینی‌ها علیه رژیم صهیونیستی به «انتفاضه قدس» معروف گشته است.

اخبار مرتبط

روایت الاخبار از شب داغ جولان اشغالی

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

باید جنگی در بین جنگ‌ها راه بیاندازیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha