سخنگوی نیروی انتظامی:

دولت عراق فقط اتباع خارجی ساکن ایران را در مرز شلمچه پذیرش می‌کند

دولت عراق فقط اتباع خارجی ساکن ایران را در مرز شلمچه پذیرش می‌کند

به گزارش سراج24،تسنیم نوشت؛ سردار سعید منتظر المهدی ، اظهار داشت: نیروی انتظامی مرز بین‌المللی شلمچه را به‌عنوان گزینه نخست جهت تردد اتباع خارجی در نظر داشت.

وی افزود: خوشبختانه در جلسه اخیر ستاد اربعین حسینی این موضوع مطرح و مصوب شد، بر این اساس اتباع خارجی برای تردد باید به مرز شلمچه مراجعه و از گیت‌های ویژه اتباع خارجی تردد کنند.

معاون اجتماعی و سخنگوی نیروی انتظامی، بیان کرد: دولت عراق تنها اتباع خارجی ساکن ایران را در مرز شلمچه پذیرش می‌کند و از تأیید اتباع غیر ساکن در ایران امتناع می‌کند، البته موضوع در حال پیگیری است.

وی همچنین با اشاره به اینکه روند صدور ویزا در خرمشهر و سوسنگرد به‌کندی پیش می‌رود، اظهار داشت: هم‌وطنانی که قصد شرکت در زیارت اربعین حسینی رادارند حتماً درزمینهٔ تهیه روادید از شهرستان مبدأ خود اقدام کنند.

سردار منتظر المهدی، عنوان کرد: متأسفانه بسیاری از هم‌وطنان بدون ویزا به گذرگاه‌های مرزی مراجعه می‌کنند و همین امر سبب افزایش تقاضا در دفاتر حج و زیارت خرمشهر همچنین معطلی برخی از زائران شده است.

وی بابیان اینکه عمده ویزاهای صادرشده به‌صورت گروهی و مانیفست هستند، افزود: زائرانی که نامشان در ویزای گروهی است حتماً باید با حضور تمامی افراد ذکرشده در لیست از مرز خارج شوند، درصورتی‌که زائری که نامش در لیست است از خروج بازماند باید نسبت به دریافت ویزای مجدد اقدام کند.

اخبار مرتبط

تردد زائران اربعین در سال آینده منوط به تزریق دوز سوم واکسن کرونا

واکسیناسیون جاماندگان اربعین طی مسیر راهپیمایی در پایتخت

مشکلات زائران اربعین همچنان ادامه دارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha