تولید نسخه صوتی «دموکراسی یا دموقراضه» انگلیسی در آمریکا

تولید نسخه صوتی «دموکراسی یا دموقراضه» انگلیسی در آمریکا

به گزارش سراج24،تسنیم نوشت، موسسه نوین کتاب گویا نسخه صوتی کتاب «دموکراسی یا دموقراضه»  اثر سید مهدی شجاعی را روانه بازار نشر کرد.

نسخه صوتی این کتاب به روایت سیدمهدی شجاعی و شاهین علایی‌نژاد با آهنگسازی ناصر چشم‌آذر با مدت زمان 305 دقیقه منتشر شده است.

رمان «دموکراسی یا دموقراضه» اثر سیدمهدی شجاعی که در سال‌های  هشتاد تا هشتاد و شش تألیف و در سال هشتاد و هفت منتشر شد،‌ اما چند سالی بعد یعنی در سال 92 توزیع شد.

داستان این کتاب که در فاصله‌ سال‌های 1380 تا 1386 نوشته شده است در زمان‌های دور و در کشوری نامعلوم می‌گذرد. راوی داستان، ظاهرا پژوهشگری تاریخی است که با کشف و سند‌خوانی خود، ماجرا را برای خواننده روایت می‌کند. مطابق این تحقیق، در سالیانی دور، پادشاهی که در آستانه مرگ قرار دارد وصیت می‌کند هر 25 فرزند او در مقاطع 2 ساله به‌ترتیب پس از مرگ او بر تخت شاهی بنشینند، اما نه به ترتیب سن بلکه به رأی مردم. هر یک از فرزندان در دوره سلطنت خود ظلم‌های فراوانی به مردم می‌کنند و مردم هر بار، رنجیده از یکی به دیگری پناه می‌برند، اما صورت مسئله تغییر نمی‌کند.

سرانجام تصمیم می‌گیرند بیمار‌ترین، زشت‌ترین و نادان‌‌ترین آنان را انتخاب کنند تا دمی بیاسایند. نام فرزندان شاه همگی پیشوند «دمو» دارد و این آخری «دمو‌کافیه» نام دارد که در زبان مردم شهر به «دموقراضه» شهرت یافته است. او پس از استقرار، با اتکا به هوش شیطانی و روان پر‌عقده خود، تیم و حلقه خاصی را سامان می‌دهد و قوانین طلایی خود را به کار می‌بندد و ترکیبی از ظلم و عوامفریبی را می‌سازد.

شتاب او در تخریب مملکت که با ادعای خدمت صورت می‌گیرد عملاً بیشترین کمک را به دشمن می‌کند، هرچند در آخر داستان معلوم می‌شود او واقعاً عامل بیگانه بوده و سرانجام نیز به آنان پناه می‌برد و کشور را تسلیم دشمن می‌کند.

انتشارات «شمع و مه»‌ نسخه انگلیسی این کتاب را در نمایشگاه فرانکفورت 2014 رونمایی کرد و اکنون نسخه صوتی آن نیز در آمریکا در حال تولید است‌، بنا به گفته ناشر تاکنون بالغ بر هزار نسخه از ترجمه انگلیسی این کتاب در آمریکا به فروش رفته است.

اخبار مرتبط

شعر جدید افشین علا درباره عاقبت ترامپ

انتشار کتاب صوتی «من و جز من» نوشته غلامحسین ابراهیمی دینانی

انتظارات غیرواقعی آمریکاییان از واکسن کرونا

0 نظر

ارسال نظر

capcha