یک کارشناس بازار سرمایه

وضعیت کنونی بورس رکود حاکم بر اقتصاد را تایید می‌کند

 وضعیت کنونی بورس رکود حاکم بر اقتصاد را تایید می‌کند

به گزار سراج24،تسنیم نوشت، مهدی اکبری ، کاهش حجم و ارزش معاملات در بازار سرمایه کشور نشان از ادامه رکود حاکم بر اقتصاد کشور دارد که نبض آن را می توان در بورس اوراق بهادار مشاهده کرد.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: در شرایط کنونی سفته بازی و نوسانگیری در بازار چشمگیرتر است و با توجه به وضعیت فعلی بورس، برخی سرمایه گذاران تلاش می کنند از حداقل سود در این شرایط بهره ببرند.

وی در خصوص دلایل اقبال بازار به سهام شرکتهای کوچک اذعان داشت: با توجه به این که نقدینگی کمی این روزها در بورس حضور دارد، حجم کم نقدینگی و سهام شناور پایین از جمله مزایای شرکتهای کوچک برای خرید و فروش و کسب سود در کوتاه مدت و نوسانگیری برای برخی سهامداران است.

این کارشناس بازار سرمایه در مورد تاثیر اجرایی شدن برجام بر معاملات بازار سهام گفت: جدای از موضوعات مربوط به اجرایی شدن برجام، ارزنده بودن قیمت سهام در سطوح فعلی انگیزه خوبی برای حضور سرمایه گذاران در بورس است که این عامل در کنار اجرایی شدن برجام می تواند در میان مدت عامل بازگشت رونق به بازار سرمایه باشد.

وی در خصوص حضور سرمایه گذاران خارجی در بازار سرمایه کشو نیز اذعان داشت: حضور خارجی ها در بورس کشور با انتشار خبر و برگزاری جلسات تحقق پیدا نمی کند و باید زیرساختهای لازم در این زمینه فراهم شود.

اخبار مرتبط

دغدغه‌مندان اقتصاد در گرگان گرد هم آمدند

اطلاع‌نگاشت متحرک | کجای کار اقتصاد می‌لنگد؟

مالیات بر عایدی سرمایه؛ تنها راه ساماندهی بازار مسکن

0 نظر

ارسال نظر

capcha