براساس تفاهم نامه‌ای مشترک

مرکز رشد همراه اول در دانشگاه شهید بهشتی ایجاد می‌شود

 مرکز رشد همراه اول در دانشگاه شهید بهشتی ایجاد می‌شود

به گزارش سراج24،تسنیم نوشت، تفاهم‌نامه تحقق اهداف توسعه خدمات در بستر باند پهن و هم‌افزایی و توسعه کسب و کارهای جدید از طریق همکاری با مراکز علمی و پژوهشی، تأمین‌کنندگان محتوا و توسعه‌دهندگان سریوس صبح امروز بین شرکت ارتباطات سیار ایران و دانشگاه شهید بهشتی منعقد شد.

براساس این تفاهم نامه همکاری طرفین در تأمین، تولید محتوا و ارائه خدمات در بستر باند پهن و تجاری سازی طرح‌ها و پروژه‌های مشترک مورد توافق و نیز استفاده همراه اول از امکانات و ظرفیت‌های آموزشی و پژوهشی این دانشگاه انجام خواهد شد.

توسعه همکاری همراه اول با این دانشگاه با اجرای طرح‌ها و پروژه‌های مشترک در زمینه توسعه خدمات باند پهن، توسعه کارآفرینی و تسهیل و حمایت از فعالیت‌های دانش بنیان و پارک‌های علم و فناوری و همچنین استفاده از امکانات و ظرفیت‌های آموزشی و پژوهشی دانشگاه شهید بهشتی و برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت برای سطح تحصیلی مدیران و کارکنان همراه اول از جمله برخی از این تفاهم نامه که به مدت یک سال معتبر خواهد بود است.

نحوه مشارکت به این شکل است که طرفین در قالب ایجاد یک شرکت دانش‌بنیان مشترک یا معرفی نماینده اجرایی یا هر شکل دیگری که متعاقب این تفاهم‌نامه به توافق برسند خواهد بود.

براساس این تفاهم‌نامه کارگروهی متشکل از نمایندگان تام‌الاختیار طرفین به منظور تعیین چارچوب و راهکارهای اجرایی و برقراری هماهنگی لازم تشکیل خواهد شد.

جلسات این کارگروه تا زمان انجام توافقات نهایی و انعقاد قراردادهای فی ما بین به صورت مشترک برگزار خواهد شد و طرفین مکلف هستند نمایندگان خود را ظرف مدت 10 روز از زمان مبادله این تفاهم نامه به صورت رسمی معرفی نمایند.

در بخش تعهدات همراه اول این تفاهم نامه عنوان شده در صورتی که تأیید طرح‌های تجاری دانشگاه در زمینه ارائه خدمات موضوع تفاهم‌نامه در کارگروه مشترک و تأسیس شرکت یا معرفی نماینده اجرایی دانشگاه، نسبت به عقد قرارداد همکاری با آن اقدام خواهد نمود.

همراه اول همچنین متعهد شد طرح و مدل تجاری با برنامه عملیاتی پیشنهادی دانشگاه را در زمان مقرر بررسی و اعلام نظر نموده و نسبت به اعلام جدول تسهیم درآمد با تعیین حداقل تعهد درآمدی مشخص به دانشگاه و مشخصات فنی و ارائه سرویس اقدام نماید.

اپراتور اور همراه کشور همچنین متعهد شد پس از عقد قرارداد نسبت به ایجاد زیرساخت‌های لازم در سطح شبکه، پلتفرم و لایه انتقال و بیلینگ مشترکان دائمی و اعتباری جهت راه‌اندازی خدماتی که طرح‌های تجاری آن به تأیید همراه اول برسد اقدام نماید.

دانشگاه شهید بهشتی نیز براساس این تفاهم نامه متعهد شد طرح و مدل تجاری و برنامه عملیاتی لازم جهت انعقاد قرارداد همکاری ظرف مدت دو ماه پس از امضای این تفاهم نامه را توسط نماینده اجرایی دانشگاه تهیه و ارائه نماید. همچنین دانشگاه شهید بهشتی متعهد است تهیه و تعمیر دیتاسنتر، تجهیزات لازم برای ارائه موضوع خدمات تفاهم نامه و لینک ارتباطی با تجهیزات پلتفرم همراه اول را مطابق برنامه اجرایی و زمان‌بندی پیاده‌سازی نماید.

وحید صدوقی مدیرعامل همراه اول در این مراسم با اشاره به اینکه از سال 86 تاکنون با 5 دانشگاه صنعتی شریف، تهران، امیرکبیر، تربیت مدرس و علم و صنعت تفاهم نامه‌هایی را داشته‌ایم، اظهار کرد: براساس این همکاری‌ها مدل تجربه همکاری را احصا کرده‌ایم و به گفته مسئولان دانشگاه شریف اکنون آنها موفق‌ترین تعامل و تفاهم را با اپراتور اول موبایل کشور را داشته‌اند.

وی افزود: با توجه به اینکه سال گذشته مجوز نسل‌های سوم و چهارم ارتباطی ارائه شد اکنون باید بگوییم که با 10 درصد رشد پهنای باند رشدی معادل 1.4 درصد در تولید ناخالص داخلی را شاهد خواهیم بود و از این حین مدل همکاری‌های ما با دانشگاه‌ها باید با تکیه بر پهنای باند و خدمات جدید حوزه ارتباطات باشد.

مدیرعامل همراه اول گفت: براساس این تفاهم نامه مرکز رشد یا شرکت دانش بنیانی ایجاد می‌کنیم که متولی رشد فعالیت‌های دوطرفه خواهد بود و این شرکت تمامی مجوزهای لازم اعم از تجمیع کنندگی، توسعه بخشی و تولیدکنندگی محتوا را از همراه اول دارد که در دانشگاه شهید بهشتی مستقر خواهد بود.

صدوقی با بیان اینکه سرمایه گذاری‌ها در این شرکت هم از سوی دانشگاه و هم همراه اول است، گفت: شرکت نور دنا ما که مسئولیت سرمایه گذاری‌ها را حتی در حوزه خطرپذیر دارد، در آینده سرمایه گذاری‌هایی را در این شرکت برای توسعه بخشی به خدمات شرکت‌های دانش بنیان خواهد داشت و براساس مدل همکاری که شکل می‌گیرد می‌توانند محصولات وخدمات خود را به عرصه تجاری برسانند.

وی ابراز کرد: مدل همکاری مشابهی را با دانشگاه صنعتی شریف داشته‌ایم و رقمی حدود 200 میلیارد تومان در شرکت پردیس اول سرمایه گذاری کردیم و اکنون شاهدیم تمام ایده‌های این شرکت به تولید و محصول رسیده و برخی از آنها که در همراه اول ارائه شده حدود 1.2 میلیون کاربر عضو دارد.

مدیرعامل همراه اول در پاسخ به سوال تسنیم در ارتباط با میزان سرمایه گذاری‌های اوپراتور اول در این شرکت که نقش مرکز نوآوری را خواهد داشت، گفت: کار ایجاد این شرکت در دانشگاه شهید بهشتی آغاز شده و در نگاه کلان شاید میزان سرمایه گذاری‌ها چندان نبوده و رقمی پیرامون 5تا10 میلیارد تومان باشد اما در گام بعدی ایده‌هایی که از دل آن شرکت بیرون می‌آید را بنا به نیاز حمایت جداگانه خواهیم کرد.

صدوقی افزود: سرمایه گذاری مشترک برای ایجاد این شرکت با هدف راه اندازی زیرساخت‌ها و تسهیل فعالیت‌های این مرکز رشد است.

اخبار مرتبط

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام ارز دانشجویی ۹۸

اختلال نجومی همراه اول

بسته‌های بلند مدت اینترنت تلفن همراه با دستور وزیر به حالت اول بازگشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha