مدیرعامل همراه اول خبر داد

آنتن مرزهای مهران، شلمچه و چذابه 25 برابر شد

 آنتن مرزهای مهران، شلمچه و چذابه 25 برابر شد

به گزارش سراج24،تسنیم نوشت،  وحید صدوقی در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه همراه اول با دانشگاه شهید بهشتی به وضعیت ارتباطات همراه در مسیر راهپیمایی زائران اربعین حسینی از ایران به سمت کربلا پرداخت و با اشاره به اینکه سال قبل وضعیت خوبی را در حوزه مکالمات زائران اربعین نداشتیم اظهار کرد: سال 93 حدود دو میلیون زائر ایرانی در مراسم اربعین حسینی شرکت کردند ولی متأسفانه شبکه اوپراتورهای عراقی قابلیت و ظرفیت پاسخگویی به این حجم از درخواست‌های ارتباطی را نداشت به نحوی که 4 روز قبل از مراسم اربعین 700 هزار مشترک همراه اول در شبکه رومینگ به روزرسانی شدنداما در همین بازه زمانی سرویس رومینگ قطع شد.

وی با بیان اینکه افزایش تعداد مشترکان ما در رومینگ روز به روز افزایش پیدا می‌کرد اما ارتباطات قطع شد، گفت: امسال برای ارتقای وضعیت ارتباطات همراه کارهای مختلفی صورت گرفته که یک نمونه سفر ماه گذشته وزیر ارتباطات به عراق جهت ایجاد هماهنگی‌های لازم در بخش زیرساخت‌ها و اپراتورهای این کشور بود.

مدیرعامل همراه اول با اشاره به اینکه امسال در سه مرز مهران، شلمچه و چذابه 25 سایت ارتباطی اضافه شده است، اظهار کرد: سال گذشته در مرزهای خروجی 9 سایت اضافه شده بود که ترافیک 20 برابر شد و 20 هزار مشترک اوپراتورهای ایرانی نیز از ظرفیت‌ما در مرزها استفاده کردند.

صدوقی افزود: هر کدام از سایت های ارتباطی ما که در مرزهای خروجی نصب شده ظرفیت 5 سایت را داشته و در نسل‌های دوم و سوم به صورت دولایه عمل می‌کنند. اولویت در ابتدا مشترکان همراه اول به سرویس دهی خواهند بود اما اگر ظرفیت مازاد داشته باشیم به مشترکان سایر اپراتورها نیز سرویس خواهیم داد.

وی عنوان کرد: سال گذشته ظرفیت دیتا در سایت‌های ما وجود نداشت اما امسال ظرفیت‌های 2G و 3G را درنظر گرفته‌ایم.

مدیرعامل همراه اول با بیان اینکه ظرفیت پهنای باند درنظرگرفته شده برای زائران اربعین حدود 750 مگابیت است، گفت: این اقدام غیر از خدمات رومینگ است که در نظرگرفته شده تا اگر اپراتورهای عراقی پاسخگو نباشند بتوانیم از این طریق خدمات دهی کنیم.

صدوقی در ارتباط با بخش تعرفه‌های ارتباطی مشترکان عازم کربلا نیز که قرار است در راهپیمایی عظیم اربعین شرکت کنند گفت: با توجه به اینکه عمده محدوده خدمات رومینگ براساس تعرفه شرکت زیرساخت محاسبه می‌شود، در حال آخرین مذاکرات برای اخذ تخفیفات بیشتر و اعلام نهایی نرخ تماس‌های رومینگ با زائران و تماس آنها به ایران بماند.

وی افزود: در حال حاضر وضعیت تعرفه‌ها به صورت قطعی مشخص نشده اما پایه نرخ مکالمات از ایران به عراق، عراق به ایران و دریافت تماس دقیقه‌ای حدود هزار تومان است.

مدیرعامل همراه اول خاطرنشان کرد: در نجف، کربلا و مسیر بین این دو شهر شبکه وایفای را ایجاد کرده‌ایم که دارای 160 اکسسپونت است و به مشترکان همراه اول سرویس رایگان وایفای ارائه می‌کند.

صدوقی افزود: این سرویس در 9 نقطه ارائه می‌شود و با استفاده از این وایفای رایگان امکان استفاده از نرم افزارهای پیام رسان ایرانی از جمله ساینا و بیسفون و همچنین دو پیام رسان خارجی که بیشتر مورد توجه مردم است، وجود خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار تسنیم، روز گذشته لیست تمامی نقاط تحت پوشش شبکه وایفای همراه اول در مسیر نجف به کربلا در خبرگزاری تسنیم منتشر شد.

اخبار مرتبط

آخرین وضعیت ترافیکی امروز (نوزدهم خرداد ماه ۹۸)

اختلال نجومی همراه اول

هیچگونه بارش و یا مداخلات جوی در محورهای مواصلاتی گزارش نشده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha