احتمال وجود 2 سیاره ناشناخته در منظومه شمسی

 احتمال وجود 2 سیاره ناشناخته در منظومه شمسی

به گزارش سراج24،تسنیم نوشت، پیشتر برخی شکارچیان سیارات از جمله «مایک براون» که شهرتی جهانی در این خصوص دارد اعلام کرده بود که احتمالا سیاراتی ناشناخته در منظومه شمسی وجود دارند که در نقاط دور دست این منظومه انتظار آن را می کشند که توسط اخترشناسان شناسایی شوند.

اکنون گروهی از اخترشناسان بریتانیایی و اسپانیایی معتقدند حداقل باید دو سیاره  در جایی فراتر از مرزهای نپتون یعنی جایی در لبه منظومه شمسی وجود داشته باشند. آنها عنوان اجرام فضایی ETNO را به آنها داده اند.

در حال حاضر می دانیم که پلوتو که روزگاری سیاره محسوب می شد و حالا به عنوان سیاره کوتوله در نظر گرفته می شود محدوده ای از منظومه شمسی را که به آن تعلق دارد با بیش از 1500 جرم فضایی کوچک و سرد و یخ زده شریک است. اما نکته مهم اینجاست که ممکن است این تعداد جرم فضایی به مراتب بیشتر از آن چیزی باشد که تاکنون تصور می شده است.

اخترشناسان دانشگاه Complutense University مادرید و دانشگاه کمبریج در دو مقاله ای که به تازگی منتشر کرده اند اعلام کرده اند که پذیرفته شده ترین نظریه درباره اجرام فضایی میان نپتون و پلوتو یا همانهایی که با نام ETNO شناخته می شوند می گوید که آنها احتمالا در فاصله ای درحدود 150 AU از زمین قرار دارند با این حال آنها معتقدند احتمالا سیارات ناشناخته دیگری نیز وجود دارند که در جایی فراتر از نپتون و پلوتو قرار داشته و انتظار کشف شدن توسط ما را می کشند.

AU یک واحد نجومی متوسط فاصله زمین تا خورشید است که حدود 149 میلیون و 600 هزار کیلومتر عنوان می شود.

یکی از اخترشناسانی که در این پروژه حضور داشته می گوید که دقیقا نمی توان گفت تعداد این اجرام فضایی چقدر است اما محاسباتشان نشان داده که حداقل دو سیاره ناشناخته در لبه منظومه شمسی واقع شده است.

 

اخبار مرتبط

قبل از انقلاب پدرت هم جرأت حرف زدن نداشت چه برسد به زنان!

تحریف تاریخی یاران هاشمی درباره نهضت انقلاب اسلامی

رفع حصر خواسته کدام «مردم» است؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha