آیا مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای شرکتی استخدام می‌شوند؟

 آیا مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای شرکتی استخدام می‌شوند؟

به گزارش سراج24،تسنیم نوشت، براساس مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی مبنی بر به کارگیری مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی به صورت حق‌التدریس بخشنامه‌ای از سوی وزارت آموزش و پرورش صادر شده است که در این بخشنامه به اعطای کدپرسنلی مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی و ورود اطلاعات آنها به سامانه تا تاریخ 4 آذر اشاره شده است.

اما آیا تخصیص کدپرسنلی به مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی ارتباطی به مسئله استخدام آنها دارد؟

محسن بهارلو معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت آموزش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران در این رابطه به خبرنگار تسنیم گفت: تبصره 10 ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی به ما اختیار داد تا نیروهای مورد نیاز خود را به صورت حق‌التدریس با توجه به رشته تحصیلی، مقطع،‌ جنسیت، نیاز منطقه و سنوات همکاری از میان نیروهای پیش دبستانی که قبلاً در مراکز پیش دبستانی دولتی یا ضمیمه مدارس دولتی فعالیت کردند، تأمین کنیم.

وی افزود:‌ مصوبه مجلس همچنین این اختیار را به ما داد تا بخشی از کمبودها را از میان نیروهای خرید خدمات آموزشی تامین کنیم.

معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت اداره کل آموزش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: در تبصره 10 ماده 17 قانون تعیین تکلیف معلمان حق التدریسی آمده است که به کارگیری نیروها الزامی برای استخدام رسمی نیست بلکه این روش راهکاری برای جبران کمبود نیروی انسانی است.

بهارلو با اشاره به اینکه یک هزار و 549 نفر از مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی واجد شرایط بودند اما با توجه به بحث جنسیت،‌رشته و منطقه توانستیم 800 نفر را به کار بگیریم، عنوان کرد:‌ سال آینده ممکن است تغییراتی در وضعیت نیروی انسانی ایجاد شود چرا که تعدادی نیرو بازنشسته می‌شوند و از سوی دیگر فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان را خواهیم داشت.

وی عنوان کرد: استفاده حق‌التدریسی از مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی راهکاری برای جبران کمبود نیرو است و تخصیص کدپرسنلی به منزله استخدام آنها نیست بلکه پرداخت حقوق و بیمه این افراد منوط به تخصیص کدپرسنلی است.

اخبار مرتبط

واحدهای مسکونی در اختیار پرسنل شهرداری سنندج باید تخلیه شود

برخورد نامناسب پرسنل یک بیمارستان با مردم

ماموران پلیس «لاغرتر و چابک‌تر» شدند

0 نظر

ارسال نظر

capcha