تغییر تاکتیک ارتش سوریه در حومه حلب؛ آشفتگی و سردرگمی تروریست‌ها

تغییر تاکتیک ارتش سوریه در حومه حلب؛ آشفتگی و سردرگمی تروریست‌ها

به گزارش سراج24،تسنیم نوشت؛نیروهای ارتش سوریه در حال تثبیت مواضع خود در حومه حلب است و تروریست‌ها هم سلاح و مهمات به خان طومان در حومه جنوبی حلب ارسال کردند.

درگیری‌ها میان گروه‌های تروریستی داعش و دیگر گروه‌های تروریستی در روستای حرجله در حومه شمالی حلب نشان دهنده وجود سردرگمی و آشفتگی در میان این گروه‌ها است به ویژه این‌که آنها پیش بینی‌ می‌کنند که ارتش سوریه همانند عملیاتی که در حومه جنوبی انجام داد، عملیات جدیدی را انجام دهد. ارتش سوریه همزمان مواضع تروریست‌ها را برای تقویت مواضع خود و پیشروی جدید هدف قرار داده است.

در حومه شرقی حلب، ارتش سوریه پس از شکستن حلقه محاصره فرودگاه نظامی کویرس به گسترش دامنه حضور خود در اطراف فرودگاه ادامه می‌دهد که تا کنون چندین روستای اطراف را پاکسازی کرده و در حال ادامه پیشروی در شرق است و در آستانه کنترل شهرک دیرحافر قرار دارد که شهرک مهمی برای پیشروی در شرق به سمت استان الرقه به شمار می‌رود.

یک منبع نظامی تاکید کرد ارتش در حال حاضر برای تامین امنیت کامل فرودگاه اطراف آن با هدف راه اندازی مجدد و فعال‌سازی آن تلاش می‌کند.

نکته قابل توجه در حومه جنوبی حلب این است که نیروهای ارتش و متحدان همچنان در مرحله تثبیت نقاط و مواضعی هستند که از اشغال تروریست‌ها آزاد کرده‌ اند به ویژه این‌که مناطق آزاد شده به حدود 500 کیلومتر مربع می‌رسد و به همین سبب پیش از آغاز عملیات نظامی جدید، تثبیت این مواضع هدف ارتش است.

از سوی دیگر رسانه‌های وابسته به گروه‌های تروریستی از رسیدن کمک به تروریست‌های مستقر در منطقه خان طومان خبر داده اند که معنایش این است که حومه جنوبی حلب در آستانه آغاز نبرد بزرگ در خان طومان با توجه به تمرکز تروریست‌ها بر این منطقه است.

یک منبع نظامی تاکید کرده است که در حومه جنوبی حلب، همچنان دو نبرد در برابر ارتش سوریه قرار دارد اولین نبرد، نبرد خان طومان و دومین نبرد، الزربه است و هنگامی که این دو شهرک آزاد شود، مرزهای شهر حلب در جاده حلب و سراقب باز و تماس‌ها میان تروریست‌ها بین حومه ادلب و حلب قطع خواهد شد.ب وحلب .

خبرنگار تسنیم از سوریه تاکید کرده است دلیل کاهش حجم عملیات نظامی در حلب این است که نیروهای ارتش و متحدان در حال تثبیت مواضع خود در این مناطق هستند که اخیرا از اشغال تروریست‌ها آزاد کرده بودند تا بتوانند عملیات آزادسازی شهرک‌ها و روستاهای دیگر را آغاز کنند.

به گفته خبرنگار تسنیم، گروه‌های تروریستی با آشفتگی و سردرگمی شدیدی روبرو هستند، زیرا آنها نمی‌دانند که ارتش سوریه چه جبهه‌ای را به روی آنها باز خواهد کرد.

اخبار مرتبط

بشار اسد: ما با نیروهای ترکیه، عربستان و آمریکا می‌جنگیم

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

انتقال 5 هزار تروریست از جنوب به شمال سوریه

0 نظر

ارسال نظر

capcha