معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور :

کاهش رشد علمی کشور در حال حاضر طبیعی است!

کاهش رشد علمی کشور در حال حاضر طبیعی است!

به گزارش سراج24،تسنیم نوشت؛سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور ، درباره مسئله افت رشد علمی کشور، اظهار داشت: وجود این مسئله بستگی به این دارد که با چه آماری به بررسی رشد علمی بپردازیم.

وی گفت: اگر فقط مقالات را در نظر بگیریم یا فقط به مقالات برتر توجه کنیم، یا تنها هر یک از شاخص‌های کمیت، کیفیت، سیستم ارجاع یا اختراعات را در نظر بگیریم آمارهای مختلفی در این حوزه به دست می‌آید.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور تصریح کرد: در تمام موارد مذکور کشور در حال رشد است، شاید شتابی که قبلاً بوده در حال حاضر وجود نداشته باشد و یا ممکن است از سرعت این شتاب کم شده باشد که به‌نظر من کاملاً طبیعی است. زمانی شما کوه‌پیمایی می‌کنید و زمانی هست که صخره‌نوردی می‌کنید، البته رقابت‌ها در موارد اعلام شده در جهان خیلی شدید است.

رئیس بنیاد ملی نخبگان خاطرنشان کرد: ما در معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری به‌صورت خاص در نانو، بایو و سلول‌های بنیادی شاهد رشد بودیم. در نانو در رتبه هفتم قرار داریم و جهت‌گیری ما در این علم رسیدن به جایگاه ششم تا آخر سال است که امیدواریم در بخش‌های دیگر هم به همین رشدها دست یابیم.

اخبار مرتبط

فیلم| واکنش برخی کشورهای جهان به گام چهارم کاهش تعهدات ایران

کاهش ساعت کاری در روزهای ۱۹ و ۲۳ رمضان

آیا افزایش قیمت نفت به اقتصاد آمریکا ضربه می‌زند؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha