در جلسه هیئت دولت

روحانی: دولت در پی پیروزی جناح خاصی در انتخابات نیست

روحانی: دولت در پی پیروزی جناح خاصی در انتخابات نیست

به گزارش سراج24،تسنیم نوشت؛حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه امروز هیئت دولت با اشاره به رأی اعتماد هیئت وزیران به استانداران جدید قزوین و سمنان خطاب به استانداران آنان اظهار داشت: انتظار مردم این است که با حضور شما در این استان‌ها، پیشرفت استان و حل مسائل و مشکلات شتاب بیشتری پیدا کند.

وی افزود: براساس تجربه داخلی و بین‌المللی،‌ راه پیشرفت و توسعه کشور از مسیر بهره‌گیری حداکثری از توان و نیروی مردم و مشارکت فعال بخش خصوصی می‌گذرد.

رئیس‌جمهور با یادآوری این نکته که به هر میزان درآمدهای مختلف دولت افزایش پیدا کند، همچنان برای کشور بزرگی مانند ایران و مسائل و مشکلاتی که با آن روبه‌رو است، کافی نیست، گفت: حضور  فعال بخش خصوصی، مشارکت عموم مردم و جذب سرمایه خارجی با توجه به مسائل و مشکلات موجود، از ضروریات است.

روحانی ادامه داد: علاوه بر این، روابط حسنه با دنیا و مبنا قرار دادن تعامل سازنده در مناسبات بین‌المللی لازمه توسعه و پیشرفت کشور است؛ البته این به آن معنا نیست که با هیچ کشوری مشکل نداشته باشیم، اما مبنای ما تعامل با دنیا و روابط حسنه با کشورهای دیگر است.

رئیس‌ جمهوری از استاندار به‌عنوان نماینده عالی دولت در هر استان یاد کرد و تصریح نمود: استانداران باید از همه ظرفیت‌ها برای تحقق سیاست‌های دولتی استفاده کنند.

دکتر روحانی در ادامه، با تأکید بر اینکه رأی مردم به دولت به‌معنای رأی به سیاست‌ها و برنامه‌های دولت است، رضایت واقعی مردم را در گروی تحقق همین برنامه‌ها دانست.

رئیس‌ جمهوری با اشاره به ظرفیت صنعتی استان‌های قزوین و سمنان، استعداد هر دو استان را برای پیشرفت خوب ارزیابی کرد و استانداران را به بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و جذب فناوری‌های جدید به‌خصوص با توجه به شرایط پساتحریم در آینده نزدیک توصیه نمود.

روحانی با اشاره به قرار داشتن در آستانه برگزاری انتخابات، استانداران را به آماده کردن شرایط و زمینه‌های برگزاری شکوهمند و همراه با آرامش انتخابات سفارش نمود و اظهار امیدواری کرد در پرتو یک انتخابات باشکوه، افراد تأثیرگذار، باتجربه، باتدبیر و توانمند برای خدمت هرچه بیشتر به کشور به مجلس راه یابند.

رئیس‌ جمهوری دولت را یک دولت فراحزبی دانست و تأکید کرد: دولت یازدهم در پی پیروزی جناح خاصی نیست و تلاش می‌کند که شرایط برای مشارکت همه جناح‌ها، احزاب و گروه‌ها فراهم شود.

هیئت وزیران در ادامه از خدمات استانداران قبلی این استان نیز تشکر و قدردانی کرد.

با تصویب هیئت وزیران، مبلغ 58میلیارد و 120میلیون ریال برای بازسازی بخش‌های خسارت‌دیده ناشی از سیل به‌صورت کمک بلاعوض جهت بازسازی و تعمیر واحدهای مسکونی و تأمین لوازم خانگی و هزینه‌های خدماتی فنی و پشتیبانی و آواربرداری به استان کرمانشاه اختصاص یافت.

همچنین مبلغ 144میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت با سود چهار درصد روستایی و پنج درصد شهری بین آسیب‌دیدگان ناشی از سیل کرمانشاه به‌منظور جبران خسارت پرداخت می‌شود و بدهی احتمالی آسیب‌دیدگان به بانک‌ها مانع از دریافت این تسهیلات نخواهد بود.

تعیین نرخ هزینه‌های معاینه فنی خودرو و موتورسیکلت برای سال آینده، از دیگر مصوبات جلسه دولت بود.

با توجه به ضرورت انطباق قانون گمرکی ملی با کنوانسیون کیوتو تجدیدنظر شده تدوینی به‌دلیل پیوستن ایران به این کنوانسیون، لایحه اصلاح قانون امور گمرکی از سوی اعضای دولت مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این اصلاحیه، راهکارهایی برای حل مشکلات کمبود نقدینگی واحدهای تولیدی، مسائل شرکت‌های حمل و نقل، رسوب کالاها در گمرک و... اندیشیده شده است. هیئت وزیران ضمن بررسی و تصویب تعدادی از مواد، ادامه بررسی را به جلسه آینده موکول کرد.

اخبار مرتبط

اثر انگشت با استامپ در انتخابات حذف شد

آقای روحانی! آیا تدبیر اداره کشور گران کردن ارز بود؟

دولت خود را موظف به عمل به قانون می‌داند

0 نظر

ارسال نظر

capcha