مدیرکل دفتر وزارتی آموزش‌ و پرورش :

دانشگاه فرهنگیان دیگر تنها راه ورود نیرو به آموزش‌ و پرورش نیست

 دانشگاه فرهنگیان دیگر تنها راه ورود نیرو به آموزش‌ و پرورش نیست

به گزارش سراج24،تسنیم نوشت، محمد فاضل در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این پرسش که آیا روش‌‌های تربیت معلم و جذب نیرو در آموزش‌ و پرورش تغییر کرده است؟ اظهار داشت:‌ در حال حاضر به دو روش برای تربیت معلم و ورود نیرو به آموزش‌وپرورش اقدام می‌کنیم. در روش نخست،‌ دانشجویان از طریق کنکور سراسری از مقطع دیپلم جذب می‌شوند و طی 4 سال در دانشگاه فرهنگیان آموزش می‌بینند که پس از اخذ مدرک لیسانس در آموزش و پرورش استخدام می‌شوند.

وی افزود:‌ یکی دیگر از روش‌های جذب نیرو در آموزش‌وپرورش جذب فارغ‌التحصیلان کارشناسی سایر دانشگاه‌ها از طریق برگزاری آزمون استخدامی است که امسال برای نخستین بار این کار را انجام دادیم.

مدیرکل دفتر وزارتی آموزش‌  وپرورش گفت: تعداد 5 هزار نفر از فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاه‌ها با گذراندن دوره آموزشی یک ساله در دانشگاه فرهنگیان از مهر 95 وارد آموزش و پرورش می‌شوند و بر این اساس روش دیگری برای جذب نیرو در آموزش و پرورش ایجاد می‌شود بدین صورتکه صاحبان مدرک کارشناسی سایر دانشگاه‌ها را جذب کرده و حداقل یک سال در دانشگاه فرهنگیان آموزش‌های لازم معلمی را به آنها ارائه می‌دهیم.

فاضل بیان کرد:‌متناسب با نیازها و ظرفیت آموزش و پرورش به دو روش یعنی جذب از مقطع دیپلم و آموزش 4 ساله در دانشگاه فرهنگیان و جذب فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاه‌ها و آموزش یک ساله در دانشگاه فرهنگیان نیروها را تامین خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

کج شدن سازه برج مراقبت فرودگاه اصفهان و عدم ایمنی و تخلیه منازل سازمانی بر اثر فرونشست زمین، کذب است

شعر/ در دفاع از حق چنان شمشیر تیز

بازگشایی مدارس پرجمعیت روستایی از هفته آینده/آخرین جزئیات از بازگشایی مدرسه‌های کشور

0 نظر

ارسال نظر

capcha