مجتبی امینی:

بخش عروج از منا به جشنواره فیلم کوتاه سماء اضافه شد

بخش عروج از منا به جشنواره فیلم کوتاه سماء اضافه شد

به گزارش سراج24،تسنیم نوشت؛مجتبی امینی دبیر جشنواره فیلم کوتاه سماء با اشاره به صبغه برگزاری این جشنواره گفت: سال گذشته دور اول جشنواره را برگزار کردیم و با تقارن سالگرد شهید مطهری جشنواره با یک شور و شوق خوب در بهار شروع شد و حدود 2 هزار اثر از سراسر کشور ارائه و عرضه شد. موضوع این جشنواره سبک زندگی اسلامی - ایرانی و نام جشنواره نیز برگرفته از نام سید شهیدان اهل قلم شهید مرتضی آوینی است.

وی افزود: موفقیت سال گذشته انگیزه بیشتری را در تیم اجرایی جشنواره فیلم کوتاه سماء به وجود آورد که امسال با انرژی مضاعف جشنواره را در چهار بخش ملی شامل داستانی، پویانمایی و مستند، بخش نسل نو مرتبط با فیلم‌سازان کوتاه زیر 25 سال شامل مستند، داستانی و پویانمایی و بخش فیلم‌نامه‌های کوتاه برگزار می‌شود. با توجه به حادثه تلخی که در فرآیند حج بیت‌الله‌الحرام برای مسلمانان کشورمان به وجود آمد، بخش عروج از منا را نیز به این جشنواره اضافه کردیم که شامل بخش فیلمنامه و مستند می‌شود. 

دبیر جشنواره فیلم کوتاه سما در خصوص کارگاه‌های آموزشی جشنواره فیلم سماء گفت: سال گذشته سمینارها و کارگاه‌های آموزشی تخصصی را در بخش‌های فیلمنامه، بازیگری و فیلمسازی برگزار کردیم و امسال نیز مانند سال گذشته بنای ویژه آموزشی تبیین کردیم تا دوستان بتوانند از این جشنواره بهره‌برداری کنند.

امینی در پایان در خصوص زمان فعالیت جشنواره فیلم کوتاه سماء گفت: زمان فعالیت دبیرخانه جشنواره از اول آبان ماه شروع شده است و هیئت انتخاب و داوری نیز به کار خود ادامه می‌دهد. در فروردین ماه 95 جشنواره را با قدرت و شکوه اجرا خواهیم کرد و همچنین در حال برنامه‌ریزی اجرایی هستیم تا کارگاه‌های تخصصی از صبح تا بعداز ظهر برگزار شود همچنین در حال طراحی برای گزینش افراد برای حضور در کلاس‌ها هستیم.

اخبار مرتبط

وزارت ارشاد، جشنواره‌ای با محوریت حاج قاسم سلیمانی برگزار می‌کند

اگر یک درصد از سرمایه گذاری در صنایع در بازی سازی صرف شود اتفاق بزرگیست

انتشار فراخوان جشنواره ملی تئاتر تک نفره خلاق ایثار

0 نظر

ارسال نظر

capcha