با حضور خانواده شهید انجام شد

رونمایی از 100 خاطره سردار شهید طهرانی‌مقدم

رونمایی از 100 خاطره سردار شهید طهرانی‌مقدم

به گزارش سراج24،تسنیم نوشت؛مراسم رونمایی از کتاب خاطرات شهید طهرانی‌مقدم جلد 25 یادگاران، امروز سه‌شنبه 26 آبان‌ با حضور خانواده شهید طهرانی‌مقدم، الهام حیدری همسر شهید، صلاحی ریاست سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، کتان‌باف شهردار منطقه 20 تهران، نامداری معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، سردار مهدی زارع همرزم شهید طهرانی‌مقدم و خانواده معظم شهدا و ایثارگران در کتابخانه 13 آبان شهرری منطقه 20 برگزار شد.

این کتاب که خاطرات کوتاهی از سردار شهید طهرانی‌مقدم است، به قلم فرزانه مردی نوشته شده است.

سردار مهدی زارع همرزم شهید طهرانی‌مقدم در این مراسم به بیان خاطرات کوتاهی که نشانگر شخصیت و عظمت روحی شهید طهرانی‌مقدم بود پرداخت. او با توجه به کسالتی که برای مادر شهید طهرانی‌مقدم اتفاق افتاده است، به خدمات ارزشمند این مادر شهید اشاره و از شجاعت و دلیری از زن سخن گفت.

فرزانه مردی نویسنده کتاب نیز در جهت معرفی اثر خود گفت: این کتاب مانند پازل تکه‌های کوچکی از شخصیت بزرگ حاج حسن را کنار هم قرار می‌دهد تا برای نسل جوانی که فرصت بسیاری برای مطالعه آزاد ندارند مرجعی برای آشنایی آن‌ها با شهید باشد.

وی ادامه داد: من شخصیت حاج حسن را بعد از شهادت ایشان شناختم و واقعا معتقدم ایشان عظمت عجیبی داشتند کتاب خاطرات همسر شهید طهرانی‌مقدم نیز از جمله اقداماتی است که در نظر دارم تا در آینده‌ای نزدیک به چاپ برسانم.

جلد 25 یادگاران با حضور صلاحی، ریاست سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سردار زارع همرزم شهید، همسر شهید و.... رونمایی و از نویسنده این کتاب و خانواده شهید که در مراسم حضور داشتند تقدیر به عمل آمد.

این کتاب شامل یکصد خاطره کوتاه درباره شهید حسن طهرانی‌ مقدم به روایت خاطراتی از زبان برادر، همسر، فرزندان و دوستان شهید، به قلم فرزانه مردی است.

«یادگاران» عنوان کتاب‌هایی است که بنا دارد تصویرهایی از سال‌های جنگ را در قالب خاطره‌های بازنویسی‌شده، برای آنها که آن سال‌ها را ندیده‌اند، نشان بدهد. این مجموعه راهی است بر سرزمینی نسبتاً بکر میان تاریخ و ادبیات، میان واقعه‌ها و بازگفته‌ها، خواندن‌شان تنها یادآوری است، یادآوری این نکته که آن مردها بوده‌اند و آن واقعه‌ها رخ داده‌اند؛ نه در سال‌ها و جاهای دور، بلکه در همین نزدیکی؛ در مقدمه‌ی این کتب می‌خوانیم:

این کتاب فقط و فقط صد خاطره‌ کوتاه از مردی است که با آرزوهای بلندش برای کشور و دینش اقتدار به ارمغان آورد. مردی که یکی از آرزوهایش قدرتمندتر شدن شیعه در جهان بود. خاطرات و یاد شهید حسن طهرانی‌مقدم هنوز هم در قاب چشم خیلی‌ها جا مانده است و هر کدام به زبان دل خود آنچه از او دیده‌اند را می‌گویند.

صد خاطره کوتاه از مردی که تکه‌های پازل تصویرش هنوز برایمان کامل نشده است و مرادش به حق درباره‌اش گفته است که او «سردار عالیقدر، دانشمند برجسته و پارسای بی‌ادعا» بود.

اخبار مرتبط

روایت جلال آل‌احمد از فحش دادن به شاه و دست‌بوسی روشنفکران

از کتاب جهاد مقدس شامل بیانات مقام معظم رهبری درباره دفاع مقدس رونمایی شد+ تصویر

خواهرانه‌ای از عشق و ایثار "کتاب" شد/ ادبیات پایداری بدون زینب‌های زمان یک پایش می‌لنگد

0 نظر

ارسال نظر

capcha