دوباره استقلال دوباره آزادی

آمریکا بارها با عمل خود فریاد کرده که نمی توان بر روی دیوارش یادگاری نوشت

آمریکا بارها با عمل خود فریاد کرده که نمی توان بر روی دیوارش یادگاری نوشت

به گزارش سراج24،عصرامروز نوشت؛ حسین طلا نماینده مردم تهران ری شمیرانات اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با عصر امروز ضمن بی فائده خواندن سرایت مذاکرات هسته‌ای به سایر حوزه‌ها عنوان داشت: مسئله هسته ای مسئله ای است که در طول یک مدت معین شاید می توانستیم از برخی حقوق خود چشم پوشی کنیم ولی در سایر موارد آیا می توان حتی برای لحظه ای از حقوقمان چشم پوشی نماییم؟ اگر از گروه های مقاومت حمایت نکنیم این گروه ها در طرفه العینی توسط آمریکا و رژیم صهیونیستی متلاشی می شوند و ثانیاً ماهیت انقلاب به طور کامل قلب می شود.

وی در ادامه افزود: ثالثا آمریکا مذاکره را در طول دشمنی خود با ایران می‌خواهد نه در عرض آن هدف آمریکا از مذاکره به رسمیت شناختن حقوق ایران نیست بلکه آمریکا به دنبال تحمیل خواسته های خود با مذاکره می باشد و از این روی آمریکایی‌ها غیرقابل اعتمادند ضمن اینکه در سخنانشان صادق نیستند غیرمنطقی هم می باشند.

نماینده مردم تهران ری شمیرانات اسلامشهر و پردیس در مجلس در ادامه با اشاره به بیانات متعدد حضرت امام(ره) و رهبر معظم انقلاب در خصوص عدم مذاکره و رابطه با آمریکا اظهار داشت: حضرت امام(ره) بر اساس برداشت فقهی خود از آیات قرآنی به این نتیجه رسیده بودند. زیرا آمریکا در ایجاد رابطه همیشه در تفکر استیلای بر ملت ها می باشد و طبق فرمایش الهی نباید کفار بر سرنوشت مسلمانان استیلا یابند.

سخنگوی مجمع نمایندگان تهران درباره چرایی اینکه فائده ای ندارد در سایر مسائل فی‌مابین (از جمله مسائل منطقه، حقوق‌بشر، حمایت از حزب‌الله و ...) با آمریکا وارد مذاکره شویم افزود: عقل حکم می‌کند که قبل از هر اقدام دیگر تعهد آمریکا به توافق وین محک زده شود و محک پایبندی آمریکا به تعهداتش حداقل 10 سال طول می‌کشد ضمن اینکه همانطور که عرض کردم ماهیت مسئله‌ هسته‌ای کاملاً متفاوت از مسائل گفته شده می باشد لذا برخلاف مسئله هسته‌ای، بده بستان -حتی موقت- در سایر مسائل فی‌مابین ایران و مستکبران به معنای قلب ماهیت از انقلاب اسلامی و مغایر با راهبرد فطری "لا تظلمون و لا تظلمون" می باشد.

به گزارش خبرنگار ما دبیر مجمع نمایندگان تهران با اشاره به سوابق آمریکا در دوستی با سایر همپیمانانش افزود: آمریکا همیشه رژیم غاصب صهیونیستی را بر ملل مسلمان ترجیح داده و با عملش نشان داده که نمی توان بر روی دیوارش یادگاری نوشت و در سبدش تخم مرغ چید لذا در قضیه فلسطین، سوریه، بحرین، یمن و سایر بلاد اسلامی که هم اکنون شاهد بروز فجایع انسانی هستیم تجربه نشان داده است که وجود سفارتخانه آمریکا به عنوان محلی برای توطئه علیه این کشورها بوده است و آمریکا علیه مردم این کشورها و به نفع حکام دست نشانده عمل کرده است و این توطئه ها در ایران و در واقعه کودتای 28 مرداد نتیجه اعتماد دولت مصدق به آمریکا بود و همچنین عنوان غیر واقعی محور شررات به ایران نیز از سوی آمریکا نتیجه گفتگوی تمدنهای دولت اصلاحات بود.

وی در انتها با اشاره به تحقیر ملت ایران توسط آمریکا حتی در طول مذاکرات گفت: در پی مدکرات هسته ای اخیر مقام مذاکره کننده هسته ای آمریکا فریبکاری را در دی ان ای ایرانیان دانسته که این اهانت نتیجه دیپلماسی لبخند بود و به تعبیر مقام معظم رهبری عناوین جنایات آمریکا علیه ایران خود کتاب قطوری است. لذا از این روی سیاست رویکرد مذاکرات به سایر حوزه ها با آمریکا خلاف عقل و منطق می باشد.

اخبار مرتبط

دیپلماسی درهای باز روزنه ای برای نفوذ درآموزش

توکل به کدخدا به جای خدا یعنی نفوذ/حواسمان باشد دیگر به مسئولان سهل‌اندیش رای ندهیم

پوستر: نفوذهای آندلسی

0 نظر

ارسال نظر

capcha