با حضور یگان های پیاده، زرهی و پشتیبانی نیروی هوایی؛

رزمایش محمد رسول الله(ص)۳در شمال‌شرق کشور آغازشد

رزمایش محمد رسول الله(ص)۳در شمال‌شرق کشور آغازشد

به گزارش سراج24،مهر نوشت، رزمایش بزرگ محمد رسول الله(ص) ۳ صبح سه شنبه با حضور یگان‌های ۱۷۷ پیاده، تیپ ۳۸ زرهی تربت‌جام، قرارگاه ظفر، قرارگاه ولایت نزاجا، یگان‌های توپخانه، پایگاه هوا نیروز مشهد، پهپاد، جنگال، عملیات روانی و با پشتیبانی جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه شمال شرق کشور آغاز شد.

در همین راستا امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان، فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آغاز عملیات رزمایش محمد رسول الله(ص) در جمع خبرنگاران گفت: این رزمایش در نخستین روز خود با اجرای عملیات پدافند و به صورت آتش سنگین توپخانه با شلیک آتش پرحجم هوایی و زمینی بر روی مواضع دشمن فرضی آغاز شد.

وی بیان کرد: این رزمایش با انجام عملیات یگان واکنش سریع تیپ عملیات مقابله ای علیه دشمن در معابر از پیش تعیین شده و عملیات هلی برن و ضد هلی برن، تخلیه مجروح و اجرای علمیات جنگ های نوین توسط یگان جنگال نوین تیپ ۱۷۷ ادامه دارد.

امیرسرتیپ پوردستان با اشاره به اینکه رزمایش محمد رسول الله با استفاده از تجهیزات و سلاح های بومی ساخته شده توسط مهندسان سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی برگزار می شود ادامه داد: این رزمایش به صورت دو طرفه و کنترل شده و به صورت کاملا واقعی در منطقه شمال شرق کشور اجرا می شود.

وی اظهار کرد: مرحله اصلی این رزمایش همزمان با اجرای آتش سنگین توپخانه، یگان های زرهی و پیاده به صورت ترکیبی با شلیک آتش پرحجم هوایی و زمینی بر روی مواضع دشمن فرضی، عملیات پدافند در سطح را اجرا می کنند.

امیرسرتیپ پوردستان روز گذشته نیز در نشست خبری به منظور برگزاری این رزمایش به خبرنگاران گفت: این رزمایش با هدف افزایش توان دفاعی و امنیتی و ارزیابی توان رزمی نیروهای مسلح در جنگ های نیابتی برگزار می شود.

وی با اشاره به حضور نیروهای داعش در منطقه اظهار کرد: داعش برای نظام جمهوری اسلامی نمی تواند خطرآفرین باشد چرا که به خوبی می داند قبل از انجام هر گونه ورود به مرزهای کشور، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی با آن ها خارج از مرزها مقابله خواهند کرد.

رزمایش بزرگ محمد رسول الله(ص) با محوریت قرارگاه شمال شرق نیروی زمینی ارتش از امروز سه شنبه ۲۶ آبان ماه به مدت سه روز در مساحت تقریبی ۶۰ کیلومتر اجرا می شود.

 

اخبار مرتبط

آسمان امن در سایه اقتدار پدافند هوایی

چرا ماکت ناو هواپیمابر آمریکا در رزمایش سپاه غرق نشد؟

فیلم| وقتی مافیا اجازه فروش لباس‌های بیمارستانی را به تولیدکننده نمی‌دهد

0 نظر

ارسال نظر

capcha