تهدید برای نمایش فیلم «محمدرسول‌الله(ص)» در بریتانیا

 تهدید برای نمایش فیلم «محمدرسول‌الله(ص)» در بریتانیا

به گزارش سراج24،تسنیم نوشت؛، راشا تودی عربی در گزارشی با عنوان «اسکاتلند از نمایش فیلم محمد رسول الله می‌ترسد» با اشاره به فشارهایی که از طرف منابع ناشناخته برای عدم نمایش فیلم محمد رسول الله اثر مجید مجیدی در اسکاتلند آورده می‌شود نوشته است: سینمایی در گلاسکو اسکاتلند قصد نمایش فیلم «محمد رسول‌الله» اثر مجید مجیدی را داشته است که این تصمیم را لغو کرده است.

لغو نمایش این فیلم به علت نامه‌های ناشناخته و تهدیدآمیز از طرف افرادی بوده است که بدنبال لغو این نمایش بوده‌اند. گفته می‌شود این نامه‌ها از کشورهایی مانند عربستان سعودی، بحرین و نیجریه ارسال شده‌اند.

البته برخی از منابع می‌گویند نامه‌های ارسالی تهدیدی را متوجه کارکنان سینما نکرده است اما مدیریت سینما تصمیم گرفته است که نمایش را لغو کند تا جلوی مشکلات و برخوردهای احتمالی را بگیرد. اما این تصمیم نظرات متفاوتی را داشته است که عموما از طرف مسلمانان بریتانیا همراه بوده که علاقمند به تماشای این فیلم در سینماها بوده‌اند.

مسلمانان بریتانیا می‌گویند: ما اجازه نخواهیم داد که اسلام را دینی افراطی نمایش دهند. ما سال‌ها تلاش کردیم که با آزادی و آرامش کنار دیگر ادیان در جامعه بریتانیا زندگی کنیم.

در همین راستا مسئولان گلاسکو نظرات جامعه اسلامی بریتانیا را تایید کرده و از مدیریت سینما خواسته‌اند که دلایل این انتخاب را اعلام کنند. البته هنوز نمایش یا عدم نمایش فیلم محمدرسول‌الله(ص) مشخص نیست.

اخبار مرتبط

فاجعه مسجد گوهرشاد در راستای نفوذ فرهنگی به ایران بود

نمایشگاه هنر اسلامی در موزه رویال ووستر انگلیس

عکس/دوره آموزشی مجازی نقد و بررسی تشیع انگلیسی

0 نظر

ارسال نظر

capcha