رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران مطرح کرد

عدم امنیت شهروندان در پی نیمه کاره ماندن بوستان 180 هکتاری منطقه 19

 عدم امنیت شهروندان در پی نیمه کاره ماندن بوستان 180 هکتاری منطقه 19

به گزارش سراج24،تسنیم نوشت،  محمد حقانی به همراه عبدالحسین مختاباد عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران از منطقه 19 بازدید کردند و از نزدیک با مشکلات زیست محیطی این منطقه آشنا شدند.

حقانی در این بازدید ضمن اظهار نگرانی از فضاهای بایر منطقه، وضعیت خلازیر را اسفبار برشمرد و گفت: باید مسئولان موقوفه و شهرداری تهران توافقات لازم را انجام دهند تا این مشکل زیست محیطی و اجتماعی منطقه مرتفع شود .

وی همچنین در بازدید از بوستان ولایت با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری برای ایجاد پارک عمومی در این مکان اظهار داشت: باید اراده جمعی به سمتی حرکت کند که 300 هکتار موجود تبدیل به فضای سبز و برای 230 هکتاری که هنوز اتفاقی در آن حادث نشده فضای سبز ایجاد شود چراکه ایجاد گرد و غبار حاصل از این 230 هکتار منطقه 19 و تهران را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران تصریح کرد: انتظار می‌رود شورای‌ عالی معماری و شهرسازی به سرعت طرح این بوستان را تهیه و مصوب کند تا مشکلات حل و فصل شود. در این دیدار که شورایاران منطقه هم حضور داشتند به مشکلات منطقه اشاره کردند در این بین به بوستان 180 هکتاری که سالیان سال است به خاطر نیمه کار بودن پروژه باعث عدم امنیت را برای شهروندان منطقه فراهم کرده است.

وی با اشاره به آلودگی صوتی فراوان در اتوبان شهید تندگویان و مشکلاتی که برای ساکنان پیش آمده است، اظهار داشت: در صحن شورا از شهرداری خواهم خواست تا دیوار صوتی این ناحیه را اجرا کند.

حقانی همچنین از پلیس راهور درخواست کرد تا مشکلات ترافیکی حواشی بازار مبل را پوشش دهند چرا که اهالی این منطقه گرفتاری‌هایی در این محل دارند. همچنین شهرداری نیز باید بازار مبل را موظف به ایجاد پارکینگ برای مراجعانش کند.

مختاباد عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران نیز در حاشیه دیدار با شورایاران منطقه با اشاره به شرایط حاد امنیت مردم در برخی مناطق حاشیه‌ای منطقه 19 اظهار داشت: از رئیس پلیس تهران خواهم خواست تا تدبیر خاصی را درباره برخی نقاط حاشیه‌ای این منطقه لحاظ کند.

اخبار مرتبط

وجود دکتر زاکانی با تحول عظیمی در شهرداری تهران همراه است/ مشکلات شهر در بلند مدت حل و فصل می شود

سوگواری بانوان شهر زیر آسمان روضه

باند اخاذی از شهروندان گلستانی در فضای مجازی متلاشی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha