جایزه بزرگ فجر را به خاطر مرادی عقب می‌اندازیم/ پیگیر خیانت هستیم

جایزه بزرگ فجر را به خاطر مرادی عقب می‌اندازیم/ پیگیر خیانت هستیم

به گزارش سراج24،مهر نوشت؛در ایمیلی که روز چهارشنبه از سوی فدراسیون جهانی وزنه برداری به فدراسیون وزنه برداری ایران ارسال شد، اعلام شد که سهراب مرادی حق حضور در مسابقات جهانی را ندارد. این در حالی است که علی مرادی در نشستی که در مجارستان با تاماش آیان، رئیس فدراسیون جهانی، داشت عنوان کرده بود که این مشکل برای ۹۰ درصد حل شده است.

دبیر فدراسیون وزنه برداری در خصوص مشکل به وجود آمده گفت: من و آقای مرادی (رئیس فدراسیون وزنه برداری) همین امروز در جلسه‌ای که با نصرالله سجادی داشتیم، در خصوص این مشکل صحبت کردیم. قرار بر این شده مسابقت جایزه بزرگ فجر را به تعویق بیندازیم تا بتواند با توجه به هزینه ای که صورت می‌گیرد، برای کشورمان دستاوردی به همراه داشته باشد.

مقامی افزود: محرومیت سهراب مرادی به خاطر مشکلی که مسئولان فدراسیون قبلی برای این وزنه‌بردار به وجود آورده‌اند در تاریخ ۹ خرداد به پایان می‌رسد و با این حساب وی از از آنجا که نمی‌تواند در رقابتهای گزینشی شرکت کند، ما می‌خواهیم تاریخ برگزاری این تورنمنت فجر را از دهم تا سیزدهم قرار بدهیم.

وی ادامه داد: در صحبتی که با آقای سجادی داشتیم ایشان گفتند حاضر به هرگنه همکاری هستند تا این رقابتها در این تاریخ برگزار شود.

با فرض اینکه فدراسیون جهانی با برگزاری جام فجر در این تاریخ موافقت کند تکلیف یک رقابت گزینشی دیگر چه می‌شود؟، مقامی در پاسخ به این سوال گفت: کشورهای دیگری هم هستند که می‌خواهند پس از این تاریخ رقابتهای گزینشی برگزار کنند از جمله روسیه.

دبیر فدراسیون وزنه برداری گفت مرادی در «گردابی» گرفتار شده که مسئولان فدراسیون قبلی برایش ایجاد کرده‌اند. وی در پاسخ به  اینکه چه مستنداتی وجود دارد که همواره پای مسئولان فدراسیون قبلی به میان کشیده می‌شود، گفت: من این را شنیده ام که خود رضازاده گفته این حرکت از سوی وی انجام نشده و امضایش را جعل کرده اند. البته ما پیگیر این موضوع که بهتر است اسمش را خیانت بگذاریم هستیم.

مقامی افزود: سهراب مرادی سرباز این مملکت است و قطعا در رقابتهای جهانی می توانست افتخارآفرینی کند. مسئولان فدراسیون وزنه برداری، مسئولان وزارت ورزش به ویژه خود دکتر گودرزی و دکتر طباطبایی از نادو پیگیر این موضوع هستند.

وی با بیان اینکه با این شرایط وضعیت بهداد سلیمی به چه صورت خواهد بود، گفت: بهداد هم در صورتی که جام فجر به تعویق بیفتد با توجه به مصدومیتی که الان دارد از این قضیه منتفع خواهد شد.

مقامی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه منوط به برگزاری جام فجر در خرداد ماه، سلیمی می‌تواند  از این موضوع منتفع شود، گفت: بهداد سال گذشته در یکی از گزینشی‌ها شرکت کرده و تنها نیاز به یک گزینشی دارد که آن هم می‌تواند در کشور دیگری باشد. از این جهت مشکلی وجود ندارد.

دبیر فدراسیون وزنه برداری در پایان گفت: همه تلاش مجموعه فدراسیون وزنه‌برداری این است که مشکل این وزنه‌بردار خوب کشورمان حل شود و ایشان بتواند در مسابقات المپیک حضور پیدا کند.

اخبار مرتبط

بیرانوند: راه دشواری برای رفتن به محل برگزاری مسابقات داریم

کیانوش رستمی: دوست ندارم وقتی از مسابقات برمی‌گردم به من بی‌توجهی شود

قهرمانی کیانوش رستمی در وزن ۹۶ کیلوگرم

0 نظر

ارسال نظر

capcha