روایتی از پشت پرده دلیل چرخش 180 درجه‌ای اسکوچیچ/ سرمربی کروات، دور نخورد!

 روایتی از پشت پرده دلیل چرخش 180 درجه‌ای اسکوچیچ/ سرمربی کروات، دور نخورد!

به گزارش سراج24،تسنیم نوشت؛ پس از جدایی فرکی، اسکوچیچ گزینه اول سپاهانی‌ها برای جانشینی وی بود. به همین دلیل عصر دوشنبه این مربی کروات با مسئولان باشگاه فولاد برای فسخ قرارداد وارد مذاکره شد. در این نشست حدوداً 4 ساعته که تا ساعت 20 شب به طول انجامید دو طرف برای فسخ قرارداد به توافق رسیدند و قرار شد اسکوچیچ صبح سه‌شنبه با حضور در باشگاه فوتبال فسخ قرارداد خود را برای ثبت در هیئت فوتبال خوزستان امضا کند. به نظر می‌رسید این توافق یک توافق برد برد برای دو طرف باشد.

این توافق برد - برد بود. از یک طرف اسکوچیچ با نتایجی که با فولاد در لیگ برتر و جام حذفی بدست آورد در این تیم به بن بست خورده و از جایگاه روزهای نخستین خود در بین مدیران باشگاه و هواداران برخوردار نبود و از طرف دیگر مسئولان باشگاه فولاد هم برای اخراج این مربی کروات حدود 900 هزار دلار زیان مالی می‌دیدند. به همین دلیل هر دو سود می‌کردند و اسکوچیچ هم فضای تازه‌ای را تجربه می‌کرد. در این راستا حتی اسکوچیچ برای ساعت 17 سه شنبه بلیت پرواز به اصفهان گرفته بود.

این البته پایان کار نبود چون در حالی که همه حتی رسانه‌ها گمان می‌کردند کار تمام شده و خبر از جدایی اسکوچیچ از سپاهان و پیوستن وی به سپاهان دادند این مربی کروات صبح سه شنبه پس از حضور در باشگاه فولاد در چرخش 180 درجه‌ای تصمیم خود را برای توافق شب گذشته تغییر داد و یک شرط گذاشت. شرطی که در آن از مسئولان فولاد خواسته بود به وی به صورت کتبی ضمانت دهند تا زمانی که او با سپاهانی‌ها قرارداد امضا نکرده و در واقع به توافق نهایی مالی نرسد امکان فسخ نشدن قرارداد و بازگشتش به فولاد وجود داشته باشد.

مسئولان فولاد این شرط را قبول نکرده و به اسکوچیچ اعلام کردند خواهان فسخ قرارداد هستند و به آنها ارتباطی ندارد که او با سپاهان قرارداد می‌بندد یا نه. آنها همچنین به اسکوچیچ اعلام کردند به او مرخصی هم نمی‌دهند تا به اصفهان رفته و با سپاهانی‌ها وارد مذاکره شود به همین دلیل اسکوچیچ عصر روز گذشته (سه شنبه) به جای فرودگاه بر سر تمرین فولاد حضور پیدا کرد.

این مربی اما پس از تمرین روز گذشته تیمش با مسئولان فولاد تماس گرفت و گفت که صبح امروز (چهارشنبه) قراردادش را فسخ می‌کند و این موضوع را به اطلاع سپاهانی نیز رساند اما دیگر دیر شده بود. مدیران باشگاه سپاهان به اسکوچیچ  گفتند اگر تا پایان سه‌شنبه شب قرارداد خود را با فولاد رسما فسخ نکند حضورش در سپاهان دیگر منتفی است و صبح چهارشنبه هم رسما اعلام کردند اسکوچیچ را از گزینه‌های خود کنار گذاشتند.

در جریان اتفاقاتی که از روز دوشنبه تا چهارشنبه افتاد یک ابهام بزرگ وجود دارد. چرا اسکوچیچ پس از توافق دوشنبه شب، صبح سه شنبه تغییر موضع داد و شرطی را برای فسخ قراردادش پیش پای مدیران باشگاه فولاد گذاشت؟ شنیده‌ها حکایت از آن دارد با توجه به اینکه اگر باشگاه فولاد اسکوچیچ را اخراج می‌کرد باید ضرر مالی سنگینی را متحمل می‌شد و با توجه به اینکه دو باشگاه سپاهان و فولاد زیر مجموعه یک وزارتخانه هستند، سپاهانی‌ها با مدیربرنامه‌های اسکوچیچ وارد مذاکره شده و در رسانه‌ها نیز اعلام شد وی گزینه اصلی هدایت سپاهان است تا ابتدا اسکوچیچ قراردادش را با باشگاه فولاد فسخ کند و باشگاه فولاد از این زیان مالی سنگین رها شود و پس از آن سپاهانی‌ها که با اسکوچیچ و مدیربرنامه‌های او به توافق نهایی مالی نرسیده بودند وارد مذاکره شده و یک رقم پایین‌تر از قرارداد اسکوچیچ با فولاد را به وی پیشنهاد دهند که در این حالت چه اسکوچیچ قبول کند و چه نکند برای هر دو باشگاه آن وزارتخانه برد محسوب می‌شود.

این سرمربی کروات هم که ظاهرا متوجه این ماجرا شده بود نظرش را درباره فسخ قرارداد تغییر داد تا به اصطلاح، دور نخورد و به همین دلیل شرایط جدید پیش‌روی باشگاه فولاد گذاشت و در نهایت هم در این تیم ماندگار شد تا از اینجا رانده و از آنجا مانده نشود.

اخبار مرتبط

برانکو: فقط به یک چمدان نیاز دارم تا پول را به کرواسی بیاورم

واکنش رسانه‌های ایتالیایی به امضای قرارداد استراماچونی با استقلال

زمان حضو سرمربی جدید تیم فوتبال استقلال در ایران مشخص شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha