«سراج 24» گزارش می‌دهد؛

جهان سینما علیه ایران هسته ای/ هوملند؛ سریالی با تار و پود سیاسی/ دروغ پردازی و تحریف تاریخ برای تخریب ایران

جهان سینما علیه ایران هسته ای/  هوملند؛ سریالی با تار و پود سیاسی/ دروغ پردازی و تحریف تاریخ برای تخریب ایران

گروه فرهنگی «سراج24»: نگاه بی غبار دشمنی علیه کشوری که می خواهد استقلال خود را از کشورهای جاه طلب غربی حفظ کند همچنان ادامه دارد تا اگر در مسیر مبارزات میدانی نتوانستند از طریق تحریک کشورهای دیگر برای جنگ با ایران پیروز شوند، در بستر تصویر به سودای غارتگری تفکر اصیل ایرانی برآیند و در سال های اخیر ساخت و تبلیغ آثاری فریبنده علیه ایران در سینمای غرب نشان از راه تازه ای است که با وجود شکست های پیاپی از سوی سیاستمداران غربی دنبال می شود.

مساله هسته ای ایران که در چند سال اخیر بهانه ای برای دشمن تراشی کشورهای غربی و به خصوص امریکا بوده است. یکی از تقاضاهای سردمداران صهیونیست هالیوود برای عرضه سازه هایی پوشالی اما خوش آب و رنگ در جهت دامن زدن به این مساله بوده و آثار آن را در سریال ها و مجموعه های تلویزیونی به عینه و با رنگ هایی متفاوت می توان دید که در همگی آن ها شیطنت های خاص رسانه ای علیه موجودیت کشوری مستقل چون ایران به چشم می خورد.

یکی از جدیدترین پروژه‌های ارائه شده، فصل پنجم سریال «هوملند» پس از 2 سال وقفه بود که از شبکه Showtime پخش می شود. اولین سریال امریکایی که یک فصل کامل آن در کشور آلمان ساخته شده و همچنان در صدد ضربه زدن به آرمان های کشوری اسلامی می باشد. مساله ای که در طی تاریخ بارها صورت گرفته و شاهد تولید و پخش آثاری از سوی غرب در جهت ضربه زدن به کیان جامعه بوده ایم.

 اما پرداخت به مساله هسته ای چه در گذشته و یا در زمان عقد توافقات و چه در حال حاضر همچنان از سوی غرب علیه ایران اسلامی ادامه دارد و آثاری در این راستا تولید و عرضه شدند که برای بررسی فیلم های ساخته شده در خصوص مساله هسته ای می توان از زوایای مختلف ورود کرد.

فیلم «اورشلیم؛ شمارش معکوس»، به کارگردانی هارولد کرنک که اقتباسی از کتاب اورشلیم شمارش معکوس: هشدار جهانی به نویسندگی جان هاگ، کشیش آمریکایی است، براساس نگره‌ای متوهم و با سوء استفاده از اعتقادات اعلام می کند که کشورهای اسلامی و روسیه به اسرائیل حمله خواهند کرد! براساس دنیای خواب زده نویسنده، اعضای این گروه مسلمان را ایرانی هایی با عنوان «هفت شگفت انگیز» تشکیل می دهند که درصدد نابودی امریکا از طریق بمب گذاری هستند. طبق همین توهمات پیش بینی شده در این فیلم، همین گروه تروریست در عملیاتی دیگر، در صدد از بین بردن قدرتی! دیگر چون اسرائیل بوده که از طریق مرگ نماینده آن ها در خاک آمریکا رخ می دهد. این قصه مضحکانه سردمداران غربی و توهم توطئه ای که خود در سر دارند، چنان به تصویر کشیده می شود تا کشوری غارتگر چون رژیم صهیونیستی را که سال هاست به عنوان غاصب سرزمین فلسطین شناخته شده و عامل کشتار مردم بی دفاع آن هاست را به عنوان مظلومانی دردمند نشان دهد! و این سناریوی طراحی شده برای تروریست خواندن ایران و اتصال برنامه مشخص هسته ای ایران به جریان بمب افکنی و کشتار جهانی چنان بی خردانه و بی باور عنوان می شود که دروغ پردازی آن برای هر چشم حقیقت بینی، کاملا واضح و مبرهن خواهد بود. و این نگاه دروغین در سراسر این فیلم مخدوش ادامه دارد. در واقع پروژه اسلام هراسی و ایران ستیزی غربی ها در آثاری این چنینی که با دسیسه ای چون ایران هسته ای شکل یافته است، چنان بوده که حتی در بخشی از فیلم سخنان نماینده اسرائیل گنجانده شده است که دغدغه های خود را از طریق تریبون ساخته شده توسط صهیونیست های هالیوودی به مردم امریکا مطرح می کند. فیلم "اورشلیم؛ شمارش معکوس" با طرح ذهنیت سازی دروغین در نهایت به یک جمع بندی ایدئولوژیک رسیده که نهایت عقده های درونی غربی ها را برملا می کند. در بخش های دیگری از فیلم، «ایو» به عنوان نماینده اف بی ای «جک» را ملاقات می کند و از تهدیدهای جاسوس ها می گوید و در میان گفته های مامورین اف بی آی، دوست آرلین در جملاتی مضحکانه می گوید که ایران و روسیه تمدن بشری و نظم نوین جهانی را تهدید می کنند!

مجموعه دیگری که در راستای اهداف پنتاگون و با هویتی جعلی از حقیقت ماجرا در قالب پوششی تصویری بر علیه کشور ارزنده ای چون ایران توطئه می کند، سریال «هوملند» بوده که ساخته و پرداخته سرمایه و ذهن ناپاک صهیونیست ها است. در این سریال نیز نشانه های روشنی از شکل بخشی به ایران هسته ای و ترسناک و دامن زدن به نقش مخرب این کشور در سطح جهان به چشم می خورد. داستان سریال «هوملند» از این قرار است که نیروهای ویژه آمریکایی طی عملیاتی راهی عراق می شوند، اما در کمالِ تعجب با فردی روبرو میشوند که ادعا می‌کند آمریکایی است. مردی با شمایل خاص و چهره ای رنج کشیده که مشخص می شود نامش اسکات برودی است و در طی ۸ سال اسیر القاعده بوده است. سازندگان هوملند چنان تار و پود سیاست را در این سریال پیچانده که با توقف کوتاه مدت از ساخت آن، دامنه پرداخت خود را به نتیجه مذاکرات سیاسی متصل داشتند که این مساله در نوع خود بسیار عجیب است. برای نمونه در آخرین قسمت از فصل سوم این سریال می‌بینیم که کل ماجرای عملیات اطلاعاتی انجام شده در ایران به توافق اولیه‌ هسته‌ای در ژنو وصل می‌شود. به طوری که مسئول اصلی عملیات فوق در گفتگویی که با همسر خود دارد، به نقش این عملیات در این توافق اشاره می‌کند. واضح و روشن است که این پایان‌بندی در فصل سوم سریال با توجه به مذاکرات هسته‌ای شکل گرفته است و سازندگان اقدام به تغییر سناریوی اولیه سریال کرده‌اند. طرحی مشخص در جهت نقشه های موزیانه غربی ها در لشگرکشی های به ظاهر انسان خواهانه به جهان و با نمایشی دروغین از سودای از میان بردن بمب های هسته ای در صورتی که خود، شبکه ای به هم پیوسته از جنایت، خیانت و رسوایی بشری را در پرونده تاریخ داشته و همچنان لکه های ننگ سیطره بخشی خود را در جهان حفظ می کنند.

نکته جالب توجه در سری جدید این سریال وقتی بود که روی دیوارهای سکانسی از سریال به عربی نوشته شده است «هوملند نژادپرست است» و «هوملند مزخرف است». البته این گاف صورت یافته با ادعای این که می خواستند تصویری واقعی از اردوگاه مهاجران معترض را نشان دهند، پاسخ داده شد. اما در واقع چنان ساخته هایی مانند «هوملند» در دروغ پردازی و جعل نگاری تاریخی گام می نهند که هر مخاطب واقع بینی می تواند از فریب رخ داده آگاه شود.

اخبار مرتبط

شاید امسال هم جشنواره فیلم فجر سرشار از ایران هراسی باشد!

«سپتامبرهای شیراز» تلاقی مظلوم‌نمایی یهود و ایران‌‌هراسی هالیوود

شرکت بوهیمااینترکتیو درصدد ترویج ایران هراسی است/بازی ضد ایرانی آرما 3 رایگان شد!

0 نظر

ارسال نظر

capcha