معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی

صدور ویزای فرودگاهی ایران برای 190 کشور جهان به‌جز اتباع آمریکا و انگلیس

صدور ویزای فرودگاهی ایران برای 190 کشور جهان به‌جز اتباع آمریکا و انگلیس

به گزارش سراج،24تسنیم نوشت، چندی قبل رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور عنوان کرده بود که ایران در تلاش است تا موانع موجود برای ورود گردشگران به کشور را رفع کند، که صدور ویزای 30روزه برای اتباع 190 کشور در فرودگاه، که برای 15 روز هم قابل تمدید است یکی از این موارد است، در این رابطه مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی درباره اینکه آیا صدور ویزا فرودگاه‌های ایران برای تمام اتباع کشورهای جهان است، به تسنیم عنوان کرد: خیر، بلکه این تسهیلات در فرودگاه‌های کشور روشی است برای ارائه خدمات جهت تردد اتباع کشورهایی که این سبک را می‌پسندند، کما اینکه برخی کشورها نیز این روش را اجرا می‌کنند که ما نیز جزو آنها به حساب می‌آییم.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی درباره علت این تسهیلات عنوان کرد: ویزای فرودگاهی تسهیلاتی به حساب می‌آید که بیشتر معطوف به تجار و گردشگرانی است که می‌خواهند بدون برنامه‌ریزی خاصی یا بدون تور در ایران حضور پیدا کنند. بنابراین این ویزا برای این کار است، ما نیز بررسی کردیم که می‌توانیم با صدور ویزای فرودگاهی توازنی بین خدمات در نمایندگی‌هایمان ایجاد کنیم. بر این اساس طول زمان ویزای فرودگاهی را به یک ماه افزایش دادیم تا عموم تورها نیز بتوانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

موحدی ادامه داد: بنابراین با تمهیداتی که با همکاری وزارت امور خارجه فراهم شده است ویزای فرودگاهی برای اتباع خارجی صادر می‌شود، البته این تسهیلات محدودیت‌هایی نیز دارد مثلاً اتباع 8 تا 9 کشور جهان از جمله آمریکا، انگلیس و برخی کشورهای جنوب شرق آسیا نمی‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند و ویزای فرودگاهی برایشان صادر نمی‌شود.

وی درباره "صدور ویزای فرودگاهی به اتباع کشورهایی که در ایران می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند متعاقباً برای ایرانیان در آن کشورهای متبوع نیز امکان‌پذیر است؟" گفت: صدور ویزا به این روش بین کشورها متقابل نیست کما اینکه لغو روادید متقابل است. بنابراین، چنین تسهیلاتی در هر کشوری متفاوت خواهد بود و آنها براساس انگیزه‌هایی که دارند تسهیلاتی به گردشگران ارائه می‌کنند مثلاً برخی کشورها این‌گونه تسهیلاتشان 72ساعته است در حالی که ما تسهیلات صدور ویزای فرودگاهی ما 30روزه است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی در خاتمه خاطرنشان کرد: بر این اساس با هماهنگی وزارت امور خارجه، بخش‌های کنسولی سفارتخانه‌هایمان به‌همراه رایزن‌های فرهنگی اطلاع‌رسانی برای صدور ویزای فرودگاهی را در کشورهای مورد نظر انجام می‌دهند.

اخبار مرتبط

کمک ۱۲۰۰ میلیارد تومانی در پویش ایران همدل

آغاز طرح پویش ملی ایران دیار نفس/یکی بود، هنوزم هست

صدور مجوز واکسیناسیون عمومی با واکسن «کوو ایران برکت» پس از تأیید وزارت بهداشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha