وعده انصاری برای پاسخ‌گویی به ادعای «پیام محرمانه امام به کارتر»

وعده انصاری برای پاسخ‌گویی به ادعای «پیام محرمانه امام به کارتر»

به گزارش سراج24، فارس نوشت؛ حمید انصاری قائم‌مقام موسسه حفظ و نشر آثار امام خمینی(ره) درباره موضع موسسه امام درقبال گزارش یکی از رسانه‌های خارجی درباره «پیام محرمانه آیت‌الله خمینی به کارتر» اظهار داشت: موسسه در این زمینه اظهار نظر می‌کند و آن را در سایت قرار می‌دهد.

انصاری درباره اینکه آیا این اظهارات منسوب به امام (ره) را تکذیب می‌کنید، گفت: اجازه دهید وقتی منتشر شد مشخص می‌شود، بله مطمئناً مهم است و حتما موسسه موضع‌گیری می‌کند.

به گزارش فارس پیش از این یکی از رسانه‌های خارجی ادعا کرده بود «بنا بر اسنادی که به تازگی در آمریکا از حالت طبقه‌بندی خارج شده است، رهبر انقلاب چند روز پیش از آنکه از نوفل لوشاتو به تهران برگردد به دولت کار‌تر پیام شخصی محرمانه‌ای می‌فرستد».

این درحالی است که آنچه در این گزارش خبری آمده است خلاصه ناقصی از پنجمین و آخرین پیام مبادله شده است، در این خبر به نقل از امام آمده است که: «... ما با آمریکایی‌ها هیچ دشمنی خاصی نداریم....». درحالی‌که در متن اصلی پیام آمده است: «ما با مردم آمریکا هیچ دشمنی خاصی نداریم....».

همچنین مبادله این پیام‌ها برای اولین بار توسط گاری سیک، عضو شورای امنیت ملی آمریکا در دولت کارتر، در کتابش منتشر شده بود و آنچه در گزارش خبری این رسانه خارجی آمده است خلاصه ناقصی از پنجمین و آخرین پیام مبادله شده است.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha