«سراج 24» گزارش می‌دهد؛

احتمال کاندیداتوری ناطق‌نوری در انتخابات مجلس/ورود ناطق‌نوری به انتخابات چه مشکلاتی را برای اصلاح‌طلبان به وجود می‌آورد؟

احتمال کاندیداتوری ناطق‌نوری در انتخابات مجلس/ورود ناطق‌نوری به انتخابات چه مشکلاتی را برای اصلاح‌طلبان به وجود می‌آورد؟

به گزارش «سراج24» حسین مرعشی عضو حزب کارگزاران سازندگی در گفتگویی با روزنامه اصلاح‌طلب آرمان امروز به تحلیل شرایط انتخابات مجلس دهم و ورود برخی چهره ها به این عرصه پرداخته است.

او در پاسخ به این سوال که "در شرایط کنونی آقای عارف بهتر می‌تواند مطالبات اصلاح‌طلبان را به پیش ببرد یا آقای ناطق نوری؟" به طور تلویحی از نقش موثر ناطق نوری در پیش برد مطالبات اصلاح‌طلبان گفته و افزوده "ما با آقای ناطق نوری درباره بازگشت به فضای سیاسی صحبت‌های زیادی انجام داده‌ایم. آقای ناطق نوری نیز تا حدودی سخنان ما را پذیرفته و نسبت به گذشته در فضای سیاسی فعال‌تر شده است. با این وجود من معتقدم آقای عارف و آقای ناطق نوری می‌توانند در لیست مشترک اصلاح‌طلبان و اصولگرایان حضور داشته باشند."

عضو ارشد حزب کارگزاران درباره اینکه هم آقای عارف و هم آقای ناطق نوری باید در صحنه انتخابات حضور داشته باشند؟ نیز گفت: این مساله محتمل است و اگر شرایط مهیا باشد هم آقای ناطق نوری و هم آقای عارف در انتخابات حضور پیدا خواهند کرد.

مرعشی در پاسخ به این سوال که "آیا این احتمال وجود دارد که آقای ناطق نوری نیز مانند آیت‌ا... هاشمی که در ابتدا قصد ورود به عرصه انتخابات ریاست‌جمهوری را نداشت در لحظه آخر وارد رقابت‌های انتخاباتی مجلس شود؟" اظهار داشت که "در عالم سیاست هر چیزی ممکن است و این مساله نیز امکان دارد که آقای ناطق نوری در لحظه آخر وارد رقابت‌های انتخاباتی شود."

به گزارش سراج24، پس از ورود حسن روحانی به انتخابات ریاست جمهوری یازدهم و عدم همراهی اصلاح طلبان با محمدرضا عارف شاهد انشقاق جدیدی در جریان اصلاحات بودیم و عارف بارها از اصلاح طلبان درباره عدم حمایتشان گلایه کرده بود و سعی کرد برای انتخابات مجلس به طور مستقل و فارغ از تصمیم‌گیری‌های جریان سیاسی متبوع خود برای انتخابات تلاش کند. بر همین اساس هم در شورای مشورتی اصلاح طلبان که به ریاست محمدخاتمی برگزار می‌شود شرکت نکرد و خودش شورای مشورتی جدیدی را راه اندازی کرد. کارشناسان مسائل سیاسی معتقدند در صورتی که ناطق نوری در انتخابات کاندیدا شود و اصلاح طلبان از وی حمایت کنند انشقاق جدیدی در جریان اصلاحات شکل می‌گیرد.

 

اخبار مرتبط

"اخلاص"رمز محبوبیت سردار سلیمانی بین مردم است

چالش جدی اصلاح‌طلبان در سیاست‌های راهبردی انتخابات مجلس آتی

واکنش نزدیکان ناطق نوری به ادعای زاکانی

0 نظر

ارسال نظر

capcha