یه استکان طنز «سراج24»؛

وقتی خانم‌ها رانندگی می کنند یا وقتی شیطنت ما مردها گل می کند

وقتی خانم‌ها رانندگی می کنند یا وقتی شیطنت ما مردها گل می کند

یه استکان طنز «سراج24»- از قدیم گفته اند: به دل نگیر که رودل می کنی! البته بر همگان واضح و مبرهن است که رودل بد دردی است، مخصوصاً اگر توی خیابان باشی که معمولاً تجهیزات و امکانات رفع رودل را ندارند! حالا آدمیزاد کی حتماً توی خیابان است؟ اگر گفتید؟ نمی‌گویید؟ خب، خودم می گویم: وقتی که دارد رانندگی می‌کند و تو چه میدانی رانندگی در آن وضعیت چیست؟! اصلا طبق آمار من (مگر بنده چه‌ام از رییس پلیس راهنمایی رانندگی که هر روز آماری باحالاتر رو می کند، کم است؟!) ۹۰ درصد تصادفات روزمره‌ی ایرانیان در اثر همین مشکل پیش می‌آید! خب همه‌ی اینها را گفتم که آخرش بگویم: رانندگی هر وسیله‌ای متحرکی در دنیا حق مسلم هر خانم محترمه‌ای می‌باشد!

تک مضراب: حالا همه ی خانمها یکصدا: رانندگی ماشین، حق مسلم ماست. دو دودورو دو...!

اصولا هر انسانی در لحظاتی از زندگی ظالم و در لحظاتی دیگر مظلوم می شود. ما مردها و زنها هم از این قاعده مستثنا نیستیم واقعاً نمی دانم چرا این جنس نرینه وقتی خانمی را پشت رل می‌بیند، بالفعل ظالم می شود و جالب تر اینکه همین خانمها که ایمان فلک از دستشان رفته به باد! و حکومت مرکزی همه‌ی خانه ها در دستهای باکفایتشان می چرخد و آب هم از آب تکان نمی خورد، به طرز ترحم انگیزی مظلوم می‌شوند! آخه، نامرد! مگر این بنده خدا جرم کرده  که اینطوری بهش می گویی: خانم! گاز تو آشپزخونه اس! (یخ کنی!!) احتمالاً هر خانم پشت رل نشینی خاطراتی از این دست را در گوشه‌ای از ذهن خود دارد که الان دارد مثل خوره گوشه‌ای از روحش را می‌خورد و... اصلا ولش کنید، بیاییم طور دیگری به قضیه نگاه کنیم. حالا شما فوق فوقش در راه محل کارتان چند تا از این جملات گهربار را شنیده‌اید، اما اگر راننده تاکسی بانوان یا نسوان سابق! بودید چه کار می کردید؟ حال هر چی مرد را می کردید توی قوطی؟! نمی شود که، آن طوری شما باید به جای تاکسی پراید ۱۴۱ باید وانت نیسان می خریدید و پشتش را می‌کردید پر لنگه کفش تا تن مردان ظالم را سیاه و کبود کنید! پس چه باید کرد؟

البته این سؤالی است که بشریت از پاسخ دادن به آن عاجز مانده، در دست مثل آن حیوان شریف بارکش در گل! ولی خب، فاجعه به آن عمقی که شما فکر می کنید هم نیست. اگر به ابتدای این نوشته مراجعه کنید، اصل قضیه دست‌تان می آید. بله، به دل نگیرید. اصلا به قول حضرت مولانا: «مه فشاند نور و آن حیوان باوفا عوعو کند» بگذارید بکند!

 تذکر: آقایان محترمی که دزدکی مطلب مخصوص خانمها را می‌خوانند ناراحت نشوند. آنها که اعتقاد ندارند از دو تا راننده باید ترسید: راننده هیجده چرخ و راننده‌ی زن!؟! پس شما هم به دل نگیرید!

اخبار مرتبط

راز مشارکت بالای انتخابات از نگاه سعودی

اندرحکایات لیست انتخاباتی کرباسچی

رنجنامه صندلی مجلس ششم

0 نظر

ارسال نظر

capcha